basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenze parního napařovače oděvů Tefal IXEO POWER QT2020E0: Žehlení vás začne bavit

3. 12. 2019 - Tereza Koníček - Recenze
Přiznejte si to. Žehlíte rádi? Já ne, proto jsem byla zvědavá, jak obstojí nový stojanový napařovač oděvů od značky TEFAL, který slibuje absolutní revoluci v žehlení a v péči o naše oblečení. Jedná se o řešení „vše v jednom“, kdy nepotřebujete zvlášť žehličku, žehlicí prkno a ruční napařovač. Tefal IXEO POWER QT2020E0 vám tohle všechno nabízí v jediném přístroji. My jej podrobili domácímu zátěžovému testu. Jak v něm obstál a zdali žehlení s ním byla opravdu hračka vám prozradí naše recenze.  

  napařovač_tefal

Balení kromě samotné žehličky, skládacího těla a sklopného prkna obsahuje také závěsný háček, patu žehličky, parní jednotku a odnímatelnou nádrž na vodu. Po vybalení bylo nutné vše nejdříve sestavit, což dle návodu nebylo těžké a zabralo to jen pár minut. Trubky skládacího těla šly lehce zacvaknout do černého podstavce s kolečky. Pomocí nastavovačů výšky jsem je zvedla do požadované polohy a upevnila sklopné prkno, na které bylo třeba natáhnout černý potah se stříbrnými pruhy, který je také součástí balení. Po složení mě mile překvapil moderní design napařovače. Kombinace černé a měděné barvy působí velmi luxusně. 

napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0

 

Tefal IXEO POWER QT2020E0 – technické parametry:
Příkon: 2 170 W
Výstup páry: až 90 g/min
Parní ráz: 200 g/min
Objem zásobníku na vodu: 1,1 litrů
Čas ohřevu: 70 vteřin
Rozměry: 400 × 400 × 1 688 mm
Hmotnost: 15 kg

Sklopné prkno umožňuje nastavit tři různé polohy pro žehlení. Vertikální, horizontální a naklonění v úhlu 30°, záleží tedy jen na vás, jakou zvolíte pro konkrétní druh oblečení a co pro vás bude nejpohodlnější. Polohu prkna lze změnit jednoduše. Stačí položit ruce na každou stranu prkna, lehce jej zvednout a naklonit dozadu dle potřeby.

Stejně jednoduše lze nastavovat výšku prkna. Jen odemknete nastavovače výšky a prkno lehce zvednete či snížíte. Na první pohled na mě plastové sklopné prkno nepůsobilo příliš důvěryhodně a popravdě jsem byla zvědavá, zdali se při prvním silnějším zatlačení nezlomí.

Jednoduché ovládání 

Odnímatelnou nádrž jsem naplnila vodou a napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 jsem jednoduše zapnula pomocí tlačítka start na parní jednotce. Po necelých 70 sekundách byl připraven k použití. Pro aktivaci páry bylo nutné stisknout spoušť, případné zvýšení páry se aktivuje stisknutím spouště 3× za sebou. Napařovač je vhodný pro všechny typy látek, včetně těch velmi jemných. Díky technologii no-setting Smart Protect nehrozí, že byste své věci kvůli chybnému nastavení teploty spálili. 

   napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0

Žehlení jde s napařovačem Tefal hladce od ruky

Postupně jsem tedy vyžehlila košile, svetry, bavlněná trika a nakonec šla na řadu i halenka z velmi jemné viskózy. Ze začátku jsem měla trochu strach, aby se halenka přeci jen nezničila, obavy však byly zbytečné. Napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 vše precizně vyžehlil, poradil si i s těmi nejhoršími záhyby.

U kalhot bylo žehlení malinko složitější kvůli jejich délce. Džíny bylo potřeba po prkně více posouvat a obracet. Některé kousky oblečení jsem žehlila rovnou na žehlicím prkně, jiné jsem přežehlila pouze v ruce. V obou případech byl výsledek vynikající. V průběhu žehlení mě kontrolka napařovače několikrát upozornila na nedostatek vody, takže jsem na to nemusela sama myslet.

napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0

 Samotné žehlení šlo opravdu velmi hladce, nebylo třeba vůbec tlačit. Žehlička lehce klouzala po oblečení a zanechávala ho naprosto rovné a nadýchané. Nutno však podotknout, že po delší době (hlavně při žehlení v ruce) se žehlička trochu pronese a je potřeba si udělat pauzu. 

napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0
Napařovač je vhodný pro všechny typy látek, včetně těch velmi jemných.

Tefal IXEO POWER zničí všechny bakterie 

Napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 odstraní až 99,9 % zárodků a bakterií silou páry. Díky odnímatelné základně a praktickým kolečkům s ním můžete vyčistit i záclony, závěsy, pohovku, křesla a další čalouněný nábytek kdykoli a kdekoli, což jistě ocení hlavně všichni rodiče a majitelé čtyřnohých miláčků. Já napařovač využila k osvěžení naší sedačky i křesla, které byly po vyčištění na pohled projasněnější. Odstraněn byl i veškerý zápach.

Na závěr jsem ještě vyčistila všechny závěsy a záclony. Napařovač se výborně hodí také k osvěžení oděvů, které nejsou vyloženě špinavé, ale např. jen načichlé kouřem či jídlem z restaurace nebo jste je měli třeba jen dlouho uložené v krabici. 

  napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 

V případě, že ho chvíli nepoužíváte, se napařovač po 8 minutách nečinnosti přepne do pohotovostního režimu a po 38 minutách nečinnosti se vypne úplně. Po vypnutí spotřebiče je třeba počkat alespoň hodinu do úplného vychladnutí. Pak je nutné vyprázdnit nádržku na vodu a nechat ji pořádně vyschnout. Žehlicí plochu můžete po každém žehlení lehce vyčistit. Já ji dle návodu přetřela jen vlhkým hadříkem.

Napařovač vlastní kontrolku odvápnění, která vám dá včas vědět, že je přístroj nutné odvápnit. Díky oplachovacímu systému, který zajišťuje plnou ochranu a údržbu napařovače, je samotné odvápnění velmi jednoduché a probíhá pouhým vypláchnutím čistou vodou.

napařovač Tefal IXEO POWER QT2020E0

Žehlení jde skoro samo, žehlička po šatech lehce klouže, oblečení vyžehlíte mnohem rychleji než s klasickou žehličkou.

Závěr 

Celkový dojem z napařovače Tefal IXEO POWER QT2020E0 byl velmi dobrý. Největší výhodu určitě vidím v tom, že máte vše v jednom a nemusíte si pořizovat zvlášť žehličku, prkno a ruční napařovač. Žehlení jde skoro samo, žehlička po oblečení lehce klouže a vše vyžehlíte mnohem rychleji než s klasickou žehličkou. Napařovač se výborně hodí také k vyčištění sedaček, pohovek, křesel a dalšího nábytku. Skvěle s ním osvěžíte i závěsy, záclony nebo zimní kabáty.

Jediné, co bych mohla napařovači vytknout, je jeho objemnost. K uložení potřebuje více prostoru než pro klasické žehlicí prkno, které jen postavíte ke stěně. Můžete tak využít např. roh vaší ložnice či šatny. Jinak ale nemám výhrady a určitě jej doporučuji všem, kteří chtějí ušetřit čas a usnadnit si to neoblíbené žehlení

Plusy (+): Mínusy (-):
+ řešení vše v jednom - vyšší pořizovací cena
+ rychlé nahřátí - zabírá více místa než klasické žehlicí prkno
+ lehce vyžehlí i ty největší záhyby
+ můžete využít k osvěžení oděvů, nábytku, záclon i závěsů
+ díky zabudovaným kolečkům jednoduše přesunete na požadované místo

 

napařovač_tefal

Autor článku

Tereza Koníček

Nejraději recenzuji spotřebiče do kuchyně a pomocníky do domácnosti. S mobily na mě nechoďte. Nejvíce si odpočinu u vaření nebo na procházce se svým milovaným psem. Ráda si zajdu do kina na dobrý film, nepohrdnu ani divadlem. Miluji dobré jídlo, zajímám se o módu, umění a design.
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů