Recenze napařovače oděvů Tefal Pure Tex DT9530E1: Vyžehlí, vyčistí i navoní

4. 5. 2021 - Veronika Kožíková - Recenze
Mysleli jste si, že napařovače oděvů jsou vhodné pouze na cesty? Pak vás dnešní recenze šikovného zařízení Tefal DT9530E1 Pure Tex vyvede z omylu. Nejen, že totiž odstraňuje záhyby, ale pomocí multifunkčních nástavců zvládne také dezinfekci, odstranění vlasů či žmolků a dokonce rozptýlení vaší oblíbené vůně. Stojí jeho koupě za to? To se brzy dozvíte.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

O čem se dočtete:

První napařovač 4 v 1

Technické parametry:
Příkon:
 1 700 W
Výstup páry: až 30 g/min
Parní ráz: až 90 g/min
Doba zahřívání: 15 vteřin
Nastavení páry: 2 stupně
Objem nádržky na vodu: 200 ml

Ruční napařovače oděvů vypadají na první pohled téměř všechny stejně. Výjimkou není ani náš testovaný Tefal Pure Tex DT9530E1. V krabici nás ovšem kromě klasického napařovače s nádobkou na vodu a návodem čekalo také menší plastové pouzdro se 3 nástavci. K čemu přesně ony nástavce slouží vám prozradíme za chvíli.

Napařovač je vyvedený v modré a bílé barvě. Zpracování je bytelné takže přístroj má rozhodně veškeré předpoklady k tomu, aby vám sloužil pěkných pár let. Keramická parní hlavice má kromě trysek pro výstup páry také šikovný magnetický systém, na který se nástavec okamžitě přichytí. Pod hlavou se nachází tlačítko pro spoušť páry a v dolní části jako obvykle nádržka na vodu s objemem 200 ml a pojistkou, s níž nádobu vysunete.

Na zadní straně napařovače je už jen ovládací panel úrovně páry a tlačítko pro vypnutí/zapnutí přístroje.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Pára až na prvním místě

Podstatou ručního napařovače je samozřejmě pára. Tefal Pure Tex DT9530E1 sází na výstup až 30 g/min a exkluzivní ráz až 90 g páry/min. Speciální potah nástavců textilie ochrání, takže můžete napařovač použít na jakýkoliv druh materiálu. Má 2 nastavení páry, díky kterým je vhodný i pro ty nejjemnější textilie bez rizika propálení nebo vytvoření lesklých ploch.

Určitě vás také potěší, že tato pára dokáže oděvy nejen vyhladit, ale také dezinfikovat a zahubit až 99,9 % bakterií, virů a choroboplodných zárodků. Odstraňuje ale rovněž pachy, alergeny a roztoče. Technicky vzato můžete napařovač využít ke zdravotně nezávadnému dezinfikování takřka všech koutů domácnosti.

Bát se nemusíte ani mokrých skvrn. Napařovač je totiž vybaven speciální technologií tepelné desky, díky níž nevzniká kondenzace. Oblečení si tak můžete vzít ihned na sebe. Vždy jej ale napařujte pouze na věšáku, nikdy ne oblečené na sobě!

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Napařovač je ideální použít třeba na šaty na věšáku. Nikdy ho ale nepoužívejte na oblečení, které máte na sobě.

3 druhy nástavců a možnosti, o jakých se vám ani nesnilo

Tak a teď se konečně dostáváme ke 3 multifunkčním nástavcům, které nás v balení napařovače Tefal Pure Tex DT9530E1 zaujaly na první pohled. Jakou mají funkci?

Nástavec se sametovým povrchem má takový úkol, který mají i cenově dostupnější modely – vyhlazovat záhyby. Kdy jej oceníte nejvíc? Když nemáte ráno čas vytahovat žehlicí prkno a rozehřívat žehličku. Napařovač Tefal Pure Tex DT9530E1 je k práci připravený za pouhých 15 vteřin! Mezitím akorát nachystáte halenku na ramínko a můžete hned začít.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Druhý čisticí nástavec je oboustranný. Modrá strana, která je hrubší, slouží k odstranění vlasů a žmolků. Druhá strana už je na dotek mnohem příjemnější, bílé mikrovlákno nejvíc oceníte při odstranění prachu.

To (z našeho pohledu) největší překvapení jsme si samozřejmě nechali na konec. Je jím žehlicí a zároveň dezinfekční nástavec se dvěma malými destičkami MonParfum, přičemž jedna z nich je rezervní. Stačí ji lehce vysunout z nástavce, postříkat pár kapkami (výrobce uvádí max. 3) oblíbeného parfému a užívat si svěží vůně, která se na oblečení rozprostře mnohem rovnoměrněji, než kdybyste ji jen nastříkali pomocí lahvičky.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Vložení destičky do dezinfekčního nástavce je jednoduché.

Začínáme testovat

Předtím, než napařovač Tefal Pure Tex DT9530E1 zapnete do zásuvky, bude potřeba naplnit nádržku o objemu 200 ml vodou. Příjemné je, že vám bude stačit obyčejná voda z kohoutku, není potřeba využívat destilovanou ani ji nijak upravovat. Pára je tak zcela přírodní, bez použití chemikálií. Drobný zádrhel však nastal, když jsme chtěli nádržku na vodu z napařovače vysunout. Pojistka je totiž skutečně bytelná a pro její vysunutí bude potřeba vynaložit víc síly.

Možná byste také mohli namítnout, že 200 ml je poměrně málo, jelikož k dostání jsou i ruční napařovače s nádržkou o objemu až 380 ml. Napařovač ale není žehlička, která pracuje třeba hodinu v kuse, naopak slouží spíše k jednorázovým záležitostem. Navíc čím více vody, tím dřív by vás z přístroje rozbolela ruka.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Jakmile vrátíte nádržku na své místo, přichází na řadu výběr nástavce. Pak už zbývá jen zapnout přístroj do zásuvky. Kabel je dlouhý 2,5 m, takže skoro určitě dosáhne tam, kde jej budete potřebovat. A žádné dlouhé čekánínapařovač Tefal Pure Tex DT9530E1 je zahřátý do 15 vteřin. Skvělé je, že ačkoliv napařovací hlavice je na dotek pořádně horká, rukojeť se nezahřívá, takže je jeho používání naprosto bezpečné. Před nehodou vás po skončení práce ochrání automatické vypnutí po pár minutách nečinnosti.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Výsledky vám udělají radost

Byli jsme překvapeni, kolik páry napařovač při použití vypouští, jsou to hotová oblaka. Proto jsme začali hned pochybovat, jestli za sebou skutečně nezanechá vlhké/mokré stopy, jak slibuje výrobce. Speciální technologie ale funguje spolehlivě a oblíbené tričko si můžete obléct skutečně okamžitě. Zkoušeli jsme „přežehlit“ šusťákovou zimní bundu, bavlněná trička i džíny a perfektní výsledky předčily naše očekávání.

Velmi dobře si napařovač Tefal Pure Tex DT9530E1 vedl také při odstranění prachu ze sedačky a křesla. Jen s vlasy a pichlavými psími chloupky už si trochu nevěděl rady, odstraněno jich bylo zhruba 70–80 %. Pro to ale máme pochopení, přece jen to není jeho primární úloha. Vyžehlit (už jedním tahem!), zbavit prachu, navonět a zbavit nepříjemného odéru však zvládá přístroj skvěle a i jeho používání je pohodlné.

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Říkáte si, že máte skvělou žehličku a napařovač byste nejspíš nevyužili? Pro rychlé přežehlení ve spěchu nebo na cestách je tento pomocník nenahraditelný. A také nás napadá spousta příkladů, kdy použití žehličky zkrátka není možné a vy se chcete vyhnout neustálému běhání do čistírny.

Oblíbené způsoby využití napařovače oděvů

  • Dezinfekce dětských předmětů (autosedačky, plyšové hračky, nosítka apod.)
  • Čištění větších ploch (sedačky, psí pelíšky, …)
  • Osvěžení oblečení, které dlouho leželo ve skříni
  • Odstranění cigaretového kouře z bundy, kabátu apod.
     

Tefal_Pure_Tex_DT9530E1

Závěr

Napařovač oděvů s názvem Tefal Pure tex DT9530E1 nás velmi mile překvapil. Je kvalitně zpracovaný, příjemně se s ním pracuje a navíc odvádí skvělé výsledky. Díky vysokému parnímu příkonu vyžehlíte záhyby jedním tahem, poradí si také s prachem např. na nábytku Navíc pára slouží jako skvělá dezinfekce, kterou můžete použít takřka v celé domácnosti. Jen práce s vlasy a chlupy není úplně stoprocentní a je třeba vyvinout větší sílu při vysunování nádržky na vodu. Jinak ale testovanému zařízení nemáme co vytknout.

Klady Zápory
+ 3 nástavce v praktickém pouzdře - při vysunutí nádržky na vodu je potřeba vyvinout větší sílu
rychlé zahřátí  
+ dezinfekční schopnosti páry  
vysoký příkon  
   

Chci napařovač Tefal

Autor článku

Veronika Kožíková

Ta, která sype rady, tipy i recenze jako esa z rukávu. Milovnice všeho dlouhosrstého a čtyřnohého, ale taky kuchyňských a jiných vychytávek, které usnadňují život. Jen v elektronice vás totiž čeká každou chvilku něco nového a pořád je co objevovat. A když to objevujete třeba z takové elektrokoloběžky, to je teprve něco!
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů