Recenze multifunkčního tlakového hrnce Tefal Cook4me+: Opravdová revoluce ve vaření

10. 4. 2020 - Tereza Koníček - Recenze
Na tento hrnec jsem se těšila jako malé dítě. Vaření miluji, ale čas od času bych uvítala pomocníka, který obstará veškerou práci za mě doslova za pár minut. To vše a mnohem víc slibuje nový multifunkční tlakový hrnec Cook4me+ od značky Tefal, který uvaří všechna jídla mnohem rychleji a téměř bez námahy. Snoubí v sobě funkci vaření, smažení, grilování nebo zapékání a v případě, že kuchařce dojde inspirace, má k dispozici 150 zabudovaných receptů. Díky tomuto hrnci se v kuchyni stane profesionálem opravdu každý. Pojďme ho tedy pořádně vyzkoušet!

tlakovy_hrnec_tefal

Technické parametry:
• objem 6 l
• příkon 1 600 W
• nastavitelná teplota
• rozměry 35,4×35,5×37,6 cm
• hmotnost 6,4 kg
• časovač
• 6 funkcí vaření

Tefal Cook4me+: Bílý elegán

Mimo samotný multifunkční hrnec je součástí balení ještě vnitřní vařící hrnec, košík pro vaření v páře a papírový návod. Ten je samozřejmě i v češtině, je přehledný a srozumitelný. Po vybalení hrnce bylo potřeba složit horní víko, což díky návodu nebylo nijak složité a za pár minut bylo hotovo. Mile mě překvapil jednoduchý a moderní design. Díky neutrální bílé barvě se tak multifunkční tlakový hrnec Cook4me+ bude hodit do každé kuchyně. Nutno však podotknout, že je malinko objemnější, bude tudíž potřebovat trochu prostoru pro uskladnění.

tlakovy_hrnec_tefal

Jednoduché nastavení i ovládání

Při prvním spuštění bylo potřeba nastavit jazyk a zkontrolovat, zdali je nádržka na kondenzát na správném místě (nachází se v zadní části hrnce). Dále je v nastavení možné změnit také melodii upozornění nebo jas displeje.

Melodie vás doprovází v průběhu celého vaření. Upozorní např. na to, kolik času zbývá do konce nebo zdali je nutné přidat určitou ingredienci. Celý hrnec se ovládá otočným kolečkem s tlačítkem OK uvnitř a šipkou zpět. Samotné ovládání je velmi intuitivní, za chvíli jsem se s hrncem skamarádila a pracovala s ním, jako bych ho měla doma roky.

tlakovy_hrnec_tefal

Nádržka na kondenzát se nachází v zadní části hrnce.


multifunkčním tlakovým hrncem Tefal Cook4me+ můžete vařit buď podle 150 jednoduchých zabudovaných receptů (na kterých mimochodem spolupracoval šéfkuchař Ondřej Slanina známý z pořadu Kluci v akci), na základě ingrediencí, které máte zrovna v lednici, podle vašich uložených oblíbených jídel nebo dle vlastního manuálního nastavení.

Samotné vaření vám nabízí několik možností – vaření v páře, tlakové vaření, pomalé vaření, mírný var, opékání nebo udržování teploty, díky kterému zůstane vaše jídlo teplé. A pokud vám přijde nečekaná návštěva, nezoufejte. V tlakovém hrnci Cook4me totiž připravíte jídlo až pro 6 osob!

Pojďme vařit s Tefalem Cook4me+

V hrnci jsem postupně zkoušela vařit jak dle zabudovaných receptů, tak podle ingrediencí. A musím říct, že mě (dokonce i mého muže) vaření velmi bavilo. Hrnec se opravdu o veškerou práci postaral sám. Téměř vše bylo navíc hotovo do 15 minut. Ze zabudovaných receptů jsem z předkrmů vyzkoušela francouzský toust s cuketou a parmazánem, polévky jsem uvařila dvě – bramborovou a mrkvovou. Z hlavních chodů mě zaujalo vepřové maso s mrkví a bulgur s rajčaty, z dezertů jsem zvolila jablečnou omeletu a mrkvové muffiny.

tlakovy_hrnec_tefal

Po navolení vybraného receptu je potřeba zadat počet osob, pro které vaříte. Následně se vám na displeji objeví suroviny včetně gramáže nutné k přípravě daného receptu. Jakmile máte ingredience připravené, pouhým stisknutím tlačítka OK se pustíte do vaření.

Hrnec vám sám říká, co máte v danou chvíli dělat, jaké suroviny přidat, jak dlouho potraviny v hrnci míchat a opékat, sám vás upozorní na to, kdy je potřeba zavřít víko. Vede vás podrobně krok za krokem. Většina receptů je navíc připravena během čtvrt hodiny, takže hotové jídlo máte na stole vskutku bleskurychle. Troufám si říct, že vaření v tomto hrnci zvládne každý. I opravdový začátečník!

tlakovy_hrnec_tefal

Byla jsem velmi zvědavá, jak budou připravené pokrmy z multifunkčního tlakového hrnce Tefal Cook4me+ chutnat a popravdě i vypadat (jelikož já jím i očima). Všechno jídlo bylo vynikající. Na chuť i na pohled. Někde bylo nutné jej trochu víc přisolit, ale to není chyba spotřebiče, spíše návyků každého z nás.

Francouzské tousty byly nadýchané, výborně se hodí např. jako lehká snídaně či svačina. Obě polévky taky vynikající, zelenina byla po 15 minutách krásně křupavá, neztratila svoji přirozenou barvu, navíc vynikala její lahodná chuť.

tlakovy_hrnec_tefal

Překvapilo mě, že doba přípravy vepřového masa s mrkví byla opět pouze čtvrt hodiny. Měla jsem trochu strach, aby maso nebylo tuhé, nedovařené. Výsledek mě mile překvapil. Maso se nádherně rozpadalo, jako by se dusilo několik hodin na plotně. Na večeři jsem následně zkusila připravit bulgur s rajčaty a i přesto, že se recept skládal pouze z několika základních surovin, jídlo bylo perfektní. Dezerty dopadly také na výbornou, vynikající jablečná omeleta je skvělou volbou třeba na víkendovou snídani a mrkvové muffiny? Tak po nich se během chvilky jen zaprášilo, že jsem je ani nestihla vyfotit.

Nakonec jsem chtěla vyzkoušet, jak zvládne multifunkční tlakový hrnec Cook4me+ uvařit podle ingrediencí, které jsem zrovna měla k dispozici. Hrnec vám nabízí možnosti uvařit ze surovin maso, ryby a mořské plody, zelenina a ovoce nebo rýže a obiloviny. V lednici jsem měla žampiony, česnek, smetanu a zbytek těstovin. Výsledkem byla výborná italská pasta s krémovou houbovou omáčkou. Hrnec opět nezklamal a já jsem byla z vaření zase nadšená.

tlakovy_hrnec_tefal

Údržba Tefalu Cook4me+

Na údržbu není multifunkční tlakový hrnec Tefal Cook4me+ nijak složitý. Varnou nádobu i vnitřní poklici, která jde odmontovat, můžete po každém vaření mýt v myčce na nádobí nebo klasicky pod teplou vodou s trochou mycího prostředku. Po úplném vychladnutí stačí vnější i vnitřní plochu hrnce otřít vlhkým hadříkem. Díky nepřilnavému povrchu jde čištění úplně bez problémů.

Závěr

Multifunkční tlakový hrnec Cook4me+ od Tefalu je naprostá bomba. Na 100 % splnil vše, co sliboval. Jídlo uvařil za neskutečně rychlou dobu a k tomu všemu téměř bez práce. Samotné vaření v hrnci je jednoduché, intuitivní, zvládne jej opravdu každý. Jídlo se nikdy nepřipálilo, ani v případě, že jsem mu třeba chvíli nevěnovala pozornost. Multifunkční tlakový hrnec Cook4me+ se bude skvěle hodit jak pro rodiny s dětmi, tak i pro úplné začátečníky. A i když se vám může zdát pořizovací cena vyšší, investice se rozhodně vyplatí. Uvidíte sami.

Klady: Zápory:
+ 150 zabudovaných receptů - díky možnosti připravit 6 porcí najednou je poměrně objemný
+ rychlost vaření - vyšší cena
+ jednoduché ovládání  
+ snadná údržba  
+ naráz uvaříte jídlo až pro 6 osob  
+ samotné vaření nemusíte kontrolovat  

Chci multifunkční hrnec Tefal

tlakovy_hrnec_tefal

Autor článku

Tereza Koníček

Nejraději recenzuji spotřebiče do kuchyně a pomocníky do domácnosti. S mobily na mě nechoďte. Nejvíce si odpočinu u vaření nebo na procházce se svým milovaným psem. Ráda si zajdu do kina na dobrý film, nepohrdnu ani divadlem. Miluji dobré jídlo, zajímám se o módu, umění a design.
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů