Recenze: Huawei Watch GT 2 Pro – elegantní chytré hodinky s dlouhou výdrží

8. 6. 2021 - Jakub Zich - Recenze
Huawei Watch GT 2 Pro jsou zajímavé hodinky, které vás potěší svým jasným displejem a také dlouhou výdrží baterie. V oblasti notifikací trošku pokulhávají, výkon ale nabízejí prakticky bez kompromisů. Co všechno vám tyto chytré hodinky mohou nabídnout?

Huawei Watch GT 2 Pro

Technické parametry
Propojení s telefonem:
Android 7.0 a vyšší, iOS 9.0 a vyšší
Displej: 1,39" AMOLED; 454 x 454 px;
Rozměry: 46,7 x 53,6 x 11,4 mm; 52 g (Váha bez řemínku)
Funkce: Bluetooth 5.1, NFC, GPS, akcelerometr, gyroskop,
geomagnetický senzor, snímač tepové frekvence, snímač tlaku
vzduchu, voděodolnost 5 ATM
Baterie: 455 mAh, bezdrátové nabíjení

O čem se dočtete:

Co naleznete v balení

V rámci balení najdete přesně to, co byste předpokládali. Hodinky, nabíjecí kolébku a USB kabel typu USB-A/USB-C. No, a samozřejmě brožurky. Nečekejte například druhý vyměnitelný pásek nebo něco podobného.

Huawei Watch GT 2 Pro jsou elegantní

V první řadě je dobré si říct, že Huawei Watch GT 2 Pro jsou především elegantní hodinky. Na ruce vypadají opravdu skvěle a kulatý displej je dostatečný i na pánskou ruku. Navíc jejich tělo je tvořeno titanem, což je materiál v současné době známý především u dražších modelů hodinek. Parametry těla nejsou vůbec špatné, konkrétně se jedná o rozměr 46,7 x 53,6 x 11,4 mm. Celková hmotnost hodinek je okolo 52 gramů, jsou tedy velmi pohodlné na nošení.

Z boku titanového těla ční dvojice tlačítek, pomocí kterých ovládáte některé funkce hodinek. Bohužel ale reagují pouze na stisk, nejde s nimi tedy hodinky ovládat otáčením. To je vzhledem k tomu, že fyzicky s tlačítky otáčet lze, trošku škoda. Spokojit se tak budete muset pouze se dvěma tlačítky a dotykovým ovládáním.

Huawei Watch GT 2 Pro

Safírové sklíčko pro vysokou odolnost

Horní stranu tvoří safírové sklíčko, které opět slibuje výbornou odolnost, což se u chytrých hodinek jednoznačně hodí. Zvláště, pokud je budete využívat každý den. Safírové sklíčko je totiž maximálně odolné proti mechanickým vlivům a při běžném používání je proto obtížné ho poškrábat či jinak znehodnotit.

Vysoké odolnosti přispívá i titanové tělo hodinek. Hodinky jsou také dokonale zarovnané, takže nikde nic nevyčnívá (kromě tlačítek, samozřejmě). Luneta není otočná, takže k ovládání ji určitě nevyužijete.

Huawei Watch GT 2 Pro na ruke

Spodní strana hodinek je pak tvořena keramickou vrstvou, která je příjemná na dotek a hodinky Huawei Watch GT 2 Pro jsou tak velmi pohodlné na nošení. Samozřejmostí je umístění senzoru na měření tepové frekvence. Uskupení a materiály spodní strany hodinek pak umožňují také bezdrátové nabíjení, takže se vyhnete zapojování jakýchkoli kabelů.

Pásek je při nošení příjemný, nedráždí kůži a obepne i velkou mužskou ruku, u níž některé jiné hodinky selhávají. Barva hodinek je stylizovaná do černo-šedé elegantní kombinace. O tom, jak budou hodinky vypadat, ale rozhodujete vy sami. Na výběr máte hned několik ciferníků, které si můžete libovolně navolit podle sebe. Ať chcete elegantní či sportovní vzhled, vždy máte na výběr. Ciferníky si navíc můžete díky aplikaci pohodlně stáhnout dle vlastní libosti.

Huawei Watch GT 2 Pro Ciferníky

Skvělý displej

Huawei GT 2 Pro nabídne AMOLED displej s 1,39". Už jen to, že hodinky nabízejí AMOLED, je skvělá zpráva. Rozlišení displeje je v tomto případě 454 x 454 pixelů. Obrazovka u hodinek je samozřejmě dotyková, takže ovládání hodinek je skutečně hračka.

Co u hodinek stojí za zmínku je především skvělá čitelnost i na přímém slunci. To je umožněno také díky automatické úpravě jasu, která funguje bezchybně. V noci vás tedy hodinky nijak výrazně neoslňují, zároveň se ale na ně můžete spolehnout uprostřed jasného dne.

Huawei Watch GT 2 Pro

Hodinky také nabízejí uživatelům Always-On displej, který svítí skutečně celou dobu a dává vám tak informaci o tom, kolik je zrovna hodin. Nevýhodou v tomto případě ale je, že tato funkce podporuje pouze pár ciferníků, takže si ji zpravidla významně neupravíte podle sebe. Hlavní ale je, že hodinky touto funkcí vůbec disponují.

Vedle toho můžete vyzkoušet také funkci One Hop. Poté, co ji zapnete, můžete pomocí NFC poslat do hodinek obrázek, ze kterého si vytvoříte nový ciferník. Problémem ale je, že u tohoto typu ciferníku měníte pouze pozici času, nic více už nastavit nelze. A to je velká škoda.

Huawei Watch GT 2 Pro Alway On

Vnitřní výbava a software Huawei Watch GT 2 Pro

Nyní bychom se měli podívat na to, co hodinky skrývají uvnitř. Spolehnout se totiž můžete na procesor Kirin A1 a operační paměť velikosti 32 MB. To pro běžný provoz bohatě dostačuje a nějaké záseky nejsou na denním pořádku. Vedle toho ale Huawei Watch GT 2 Pro nabízejí také 4 GB vnitřního uložiště, což rozhodně není málo. Z těchto 4 GB je polovina vyhrazena pro hudbu, kterou můžete do hodinek nahrát.

Největším kamenem úrazu těchto chytrých hodinek je systém Huawei. Ten nabízí pouze minimální možnosti nastavení či instalování aplikací. A to pro někoho může být problém. Musíte se tedy spokojit s tím málem, co vám Huawei nabídne. Jedná se samozřejmě o měření tepu, zobrazení počasí či ovládání hudby. Pokud pomineme ještě sportovní režimy, k nim ale později.

Huawei Watch GT 2 Pro hudba

V rámci hodinek by vám nemělo chybět nic podstatné. K dispozici máte měření tepové frekvence, okysličení krve, stopky, baterku, funkci najdi můj telefon či tlak vzduchu. Nechybí ani měření míry stresu či spánku. Pokročilé statistiky ale v samotných hodinkách neuvidíte a budete se muset spokojit s tím, že si je prohlédnete pouze v aplikaci „Zdraví“ od Huawei.

Nelehkým oříškem jsou pro Huawei Watch GT 2 Pro notifikace. Samotné hodinky podporují češtinu i s diakritikou. Při čtení notifikací tak žádný problém mít nebudete. Neagovat na notifikace ale nemůžete. Nelze tedy například odeslat rychlou zprávu „Ozvu se později“ či cokoli jiného. A to je velká škoda. Další věcí je, že u e-mailu se vám zobrazí jen pár úvodních slov. Hodinky neumí ani zobrazovat ikonky notifikací, abyste jednoduše poznali, z jaké aplikace vám zpráva přišla.

Huawei Watch GT 2 Pro

Zvuk je až překvapivě dobrý

Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro mají na své pravé straně reproduktor, který je skutečně hlasitý. A dokonce i kvalitní. V tomto se Huawei rozhodně vyznamenal. Pokud si do hodinek nahrajete hudbu, můžete si ji pustit právě z tohoto reproduktoru, případně lze k hodinkám připojit i sluchátka. Sportovat tak můžete s hudbou i bez telefonu. Hodinky nepodporují hudební aplikace jako například Spotify, pokud ale tato aplikace poběží v telefonu, můžete ji pomocí hodinek ovládat.

Huawei Watch GT 2 ProBaterie, výdrž a nabíjení

Huawei do hodinek vložil baterii s kapacitou 455 mAh. Na první pohled se zdá, že to není nic extra, ale v praxi vám baterie umožní výdrž až 14 dní, tedy v případě, že budete baterku trošku šetřit. Já jsem měl na hodinkách nepřetržité měření tepové frekvence, měl jsem je na ruce také v noci a i při sportu.

Funkci Always-On jse měl rovněž zapnutou, a přesto mi hodinky zůstaly nabité téměř šest dní. Kdybych je trošku šetřil, věřím, že se v poklidu dostanu na metu okolo 8-10 dní. To je něco, co vám v současné době mnoho konkurentů nenabídne.

Bezdrátové nabíjení funguje skvěle. Můžete k němu využívat nejen kolébku, která je přímo součástí balení ale také nabíječky, které splňují standard Qi, což je v dnešní době asi většina z nich. Pokud máte telefon s reverzním nabíjením, i ten můžete pro nabití Huawei Watch GT 2 Pro využít. Z nuly na sto pak hodinky nabijete za cca hodinu, což není úplně špatný výsledek.

Huawei Watch GT 2 Pro na ruke

Sportovní režimy a hlídání zdraví

Jak už jsem vzpomínal, do hodinek nejste schopni nainstalovat žádné aplikace, přesto se ale můžete spolehnout nejen na velké množství sportovních režimů, ale také na funkce hlídání vašeho zdraví. Prakticky si můžete mezi sporty najít přes sto různých režimů, které potěší každého sportovně založeného člověka. U některých se budete muset spolehnout s hodně osekanými informacemi, u jiných režimů se dozvíte prakticky cokoli. Díky tomu, že jsou hodinky vybaveny také GPS, můžete při cvičení nechat telefon doma a hodinky i přesto zaznamenají vaši polohu.

Z pohledu měření zdraví se můžete spolehnout na měření tepu (můžete si nastavit nepřetržité měření), okysličení krve, hodnotu vašeho aktuální stresu (úzkosti) a samozřejmě měření spánku. V tomto ohledu hodinky nějak nezaostávají, měření probíhá bezproblémově a relativně i přesně. Ať už se jedná o tepovou frekvenci či o měření spánku. Díky dlouhé výdrži můžete měřit spánek místo toho, abyste hodinky nabíjeli.

Huawei Watch GT 2 Pro

Závěr

Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro mají své mouchy, jde však primárně o nedostatky týkající se uživatelského komfortu. Po funkční stránce se jedná o úžasné hodinky. Dostatečně dlouhý pásek obejme i větší ruku, měření tělesných funkcí je prakticky bezchybné a na výběr máte celou řadu sportovních aktivit. Zapomenout nesmíme ani na elegantní vzhled díky titanovému tělu a opravdu dlouhou výdrž baterie, o které se konkurenci zatím jen zdá. Pokud hledáte funkční chytré hodinky, jsou GT 2 Pro zajímavou volbou.

 

Klady Zápory
+ opravdu dlouhá výdrž baterie - Omezený počet aplikací pro stažení do hodinek
titanové tělo a safírové sklíčko - U notifikací vlastně nevíte, odkud pocházejí
bezproblémové měření tělesných funkcí a spánku - Osekané zobrazování statistik přímo v softwaru hodinek
elegantní vzhled - Always-On displej nabídne jen pár ciferníků
dlouhý pásek
+ Always-On displej
+ spousta sportovních režimů
+ silný reproduktor
+ voděodolnost do 5 ATM

 

Chci Huawei Watch GT 2 Pro

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů