basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Prodejny DATART jsou kvůli aktuálnímu dění uzavřeny. Stovku z nich jsme však proměnili na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme skladem tisícovky pečlivě vybraných modelů a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Recenze ETA Raggio: TOP robotický vysavač s mopem

17. 2. 2020 - Jana Vybíralová - Recenze
Robotické vysavače jsou aktuálně vysoce v kurzu. Nabídka je bohatá, výrobci lákají na pohodlné ovládání přes mobilní aplikaci, inteligentní laserovou navigaci a nově také na 2 v 1 neboli vysavač s funkcí mopování. Ani značka ETA nezahálela a na svět přivedla zbrusu nový, oproti předchůdcům vylepšený model ETA Raggio 5225 90000. Slibuje vše výše zmíněné a ještě spoustu funkcí navíc. Co všechno? A poradí si v domácnosti se čtyřnohými mazlíčky? Dozvíte se více v naší recenzi.

ETA Raggio


ETA Raggio 5225 90000 – technické parametry:
Provedení: robotický vysavač 2 v 1 
Funkce: vysávání, mopování
Baterie: Li-Ion, výdrž 100 min
Navigace: 360° laserové senzory
Hlučnost: 75 dB
Filtr: trojnásobná HEPA filtrace
Rozměry: 33,5 x 10 x 34,5 cm
Hmotnost: 3,98 kg
Wi-Fi, mobilní aplikace: ano
Anti-collision systém, Senzor detekce zdi: ano
Zábrana proti pádu ze schodů: ano
Virtuální zeď: ano, v mobilní aplikaci

Bohatá výbava a skvělý první dojem

Na novinku mezi robotickými vysavači – ETA Raggio 5225 90000 – jsme byli zvědaví od první chvíle, co jsme si přečetli jeho technické parametry. Skutečně vypadá tak dobře a tolik toho umí? Hned na úvod můžeme směle konstatovat.. ano, skutečně. Po otevření krabice si u nás udělal očko svou bohatou výbavou i vzhledem.

V balení jsme kromě samotného robotického vysavače a nabíjecí stanice s adaptérem našli také mopovací nástavec, 2 mopy, 2 náhradní postranní kartáčky, čisticí kartáček, HEPA filtr, molitanový a ochranný filtr a dokonce nechyběl ani šroubek s malým šikovným šroubovákem pro připevnění postranních kartáčků.

Robotický vysavač s mopem ETA Raggio 5225 90000  zkrátka umí zaujmout na první dobrou, to se musí nechat.

ETA Raggio

ETA Raggio v tradičním kulatém tvaru a elegantním černém provedení skvěle vypadá a ještě lépe uklízí.
Váš domov bude 
stále jako ze škatulky.

Moderní vzhled, kterým se rádi pochlubíte

ETA Raggio 5225 90000 potěší nejen výbavou, ale také svým designem. Co si budeme povídat, vysavač není zrovna věc, kterou bychom si chtěli vystavit v obývacím pokoji. Nejnovější model značky ETA však vypadá tak dobře, že jej už před návštěvou schovávat nemusíte. Tradiční kulatý tvar v černém provedení působí čistě a moderně. Jeho monochromatické zpracování přerušuje pouze světelně označený ovládací panel, stříbrné logo výrobce a vyvýšené laserové „oko“. Laserový modul vystupující nad vrchní stranu přístroje je dominantou a centrálním mozkem celého vysavače.

Ovládací panel obsahuje pouze dvě tlačítka, zapnutí/vypnutí přístroje, které během vysávání plní také funkci pauzy, a tlačítko domů, které jednak přístroj pošle zaparkovat do dokovací stanice, jednak jeho stisknutím po dobu asi 3 vteřin odstartujete lokální úklid.

Uprostřed horní strany se ale skrývá ještě jedno nenápadné tlačítko, a to pro uvolnění zásobníku na nečistoty. Za perfektní přístupnost odpadní nádoby dáváme obrovskou pochvalu. Po zmáčknutí tlačítka nádoba lehce povyskočí a vy ji tak hravě vyjmete z těla přístroje a vysypete. Snazší už to snad ani být nemůže. V jednoduchosti je prostě krása a ETA Raggio nás v tomto ohledu přímo nadchl. Prozatím sbírá samé kladné body, jak si povede dál?

ETA Raggio

Navigace pracuje na principu 360° laseru. Díky tomu je pohyb vysavače dokonale přesný a systematický.

Funkce 2 v 1: ETA Raggio vysaje i vytře za vás

Udržet podlahu neustále čistou je oříšek a vlastně i jeden velký nekonečný příběh. Právě proto, abyste doma neustále neběhali s vysavačem či mopem a neztráceli čas, který můžete strávit s rodinou, vybavili konstruktéři své nejnovější dítě rovnou oběma funkcemi současně - ETA Raggio 5225 90000 představuje robotický vysavač a mop v jednom.

ETA Raggio

Robotický vysavač s mopem 2 v 1 za vás podlahu vysaje i vytře. Vy tak můžete trávit více času s rodinou.

Pohodlné ovládání pomocí mobilní aplikace

Bez SMART aplikace dnes už robotické vysavače téměř nesjíždějí z výrobní linky, a tak samozřejmě nechybí ani novému modelu ETA. Chytrou mobilní aplikaci s příznačným názvem „ETA RAGGIO“ jsme během chvilky našli zdarma ke stažení jak v Apple Store, tak Google Play. A aby nám její uložení do mobilního telefonu výrobce ještě více usnadnil a urychlil, objevili jsme v návodu dokonce i QR kód. Pak už stačilo jen podle pokynů v návodu spárovat zařízení pomocí Wi-Fi a hotovo, mohli jsme se vrhnout na úklid. Ani tady nemáme co vytknout, propojení smartphonu a vysavače proběhlo rychle a bez problémů.

Robotický vysavač 2 v 1 ETA Raggio 5225 90000 samozřejmě spustíte i bez mobilní aplikace. V manuálním módu však budete mít k dispozici pouze základní režimy automatického a lokálního úklidu + návrat do nabíjecí stanice. Teprve s mobilní aplikací se vám naplno otevřou veškeré možnosti, funkce a potenciál vysavače. Byla by škoda se o ně ochudit, protože jak jsme se mohli sami přesvědčit, ETA Raggio toho umí opravdu spoustu.

ETA Raggio

Potenciál a funkce vysavače plně využijete s chytrou mobilní aplikací. Díky ní jej můžete pohodlně ovládat odkudkoliv.

Časovaný start, zakázané zóny a další vychytávky

Prozkoumávání mobilní aplikace si doslova užíváme. Je přehledná, intuitivní a vlastně opět není co vytknout. ETA Raggio 5225 90000 obsahuje vše, co jsme od robotického vysavače očekávali. Na homepage se okamžitě dozvíte aktuální stav baterie a rovnou bez jakéhokoliv zdržování zvolíte typ úklidu. Základem je automatický úklid, tzn. bez jakéhokoliv vlastního nastavení. Zónový úklid vám umožní rozčlenit byt či dům do jednotlivých částí a pokojů, každé zóně pak můžete přiřadit vlastní čas startu, sílu sání i zakázanou zónu.

Zakázaná zóna neboli integrovaná virtuální zeď je jednou z vylepšených funkcí oproti konkurenci. U robotického pomocníka ETA Raggio nepotřebujete žádné přídavné zařízení, jak tomu bývá zvykem. Tady vše snadno nastavíte přímo v aplikaci. Vysavač se pak vyhne např. misce s vodou vašeho domácího mazlíčka, místu, kde si hraje vaše dítko, či jakémukoliv dalšímu prostoru, kde nechcete, aby vysavač při své cestě napříč pokojem zabrousil.

ETA Raggio

Uvnitř aplikace najdete celou řadu funkcí a možností nastavení - od aktuálního stavu baterie po naplánování úklidu. Tvar zón přitom může být v podstatě libovolný.

Naplánování úklidu je tak snadné

Velmi chytrá a šikovná věcička je pak tzv. Úklidový plán. V této záložce si naprogramujete úklid domova přesně tak, jak potřebujete, abyste se vrátili do čistého. Neváhali jsme a samozřejmě tuto funkci řádně otestovali. Na úterý, čtvrtek a sobotu jsme naplánovali dvojitý úklid kuchyně, na každý den automatický úklid celého bytu. Co se dělo dál? Zatímco jsme byli v práci, vysavač se úderem stanovené hodiny sám pustil do vysávání příslušných místností. To vše bez naší přítomnosti, pouze jsme navolili jednotlivé požadavky a více se nestarali. Přesně takto jednoduše si můžete navolit, kdy a jakou místnost má robot vygruntovat a pak jej pouze zkontrolovat v mobilní aplikaci.

V nabídce nechybí ani funkce Nerušit, tedy stanovení časového intervalu, kdy si nepřejete, aby se robot spustil, Manuální ovládání či Lokální úklid. Lokální úklid vyčistí prostor o rozloze 1,6 x 1,6 m, skvěle se hodí např. v situaci, kdy se vám při pečení na zem vysype mouka. V takovém případě ETA Raggio zaskočí za smetáček a lopatku. Veškeré své úkony pak po celou dobu pečlivě zaznamenává v Historii úklidů.

Vysaje vše, co mu přijde pod kartáč

Hned 3 úrovně síly sání nabízí ve svém portfoliu tento chytrý úklidový pomocník. Za silný výkon vděčí DIGITAL motoru, za kvalitní výdrž Li-Ion baterii. Podle toho, jakou sílu sání zvolíte, ovlivníte také jeho výdrž a hlučnost. Při běžném sacím výkonu nám ETA Raggio s přehledem vydržel hodinu a půl, s místností o rozměru 15 m2 se pak vypořádal za krásných 15 minut.

Také hlučnost je při středním sacím výkonu přijatelná, nebáli jsme se jej pustit v panelákovém bytě ani ve večerních hodinách. S maximální sílou sání pak už ovšem hodnota šplhá na 75 dB, na sledování televize, zatímco kolem vás krouží tento robůtek, už to tak úplně není... S navýšením sacího výkonu pak logicky úměrně klesá výdrž baterie. Po dokončení úklidu nebo dojde-li baterii šťáva, zamíří vysavač sám do nabíjecí stanice. Nalezení nabíjecí stanice mu sice občas trochu trvalo, nakonec se však vždy bezpečně "vrátil domů".

ETA Raggio

Po dokončení úklidu nebo při nízkém stavu baterie vysavač sám vyhledá nabíjecí stanici.

360° laserová navigace pro systémový úklid

Vadou na kráse mnoha konkurenčních zařízení je, že místností nejezdí systematicky. Během vysávání si takovýto vysavač brouzdá prostorem, jak se mu zachce, působí zmateně a nám běží hlavou otázka, zda skutečně vysál všude. V tomto směru vás můžeme uklidnit, ETA Raggio má v úklidu perfektní řád. Po zapnutí se vám sice může rozjet napříč místností, ničeho se však nelekejte, i to má jasný cíl – skenuje si prostor.

ETA Raggio 5225 90000 pracuje na principu jedné z nejpřesnějších navigací pomocí laseru. Nejprve si tedy prostor prostřednictvím 360° laserových senzorů naskenuje do paměti a poté postupuje v úklidu přesně a systematicky. Během testování jsme jeho trasu pečlivě sledovali, tuto funkci nabízí mobilní aplikace, a musíme uznat, že nevynechal žádné místo. Kolem stolu, židlí i houpacího křesla kroužil náruživě tak dlouho, dokud neuklidil všude, kam dosáhl.

ETA Raggio

Pomocí přesné laserové navigace, chytrým senzorům a antikolizním systémům se ETA Raggio pohybuje bezpečně a přitom precizně. Nezastaví jej koberec ani práh.


A jak je to s protinárazovými senzory? Anti-collision systémem zajistí, že přístroj před překážkou zpomalí, pomalý dojezd pak zabrání nežádoucímu ťuknutí či dokonce odření nábytku. Samozřejmostí je senzor detekce zdi a SMART technology, díky které se nemusíte obávat, že by vysavač spadl ze schodů. Během jízdy napříč bytem si hravě poradil také s přechodovou lištou, prahem o výšce 1,5 cm a nezastavil jej ani kobereček s krátkým vlasem.

ETA Raggio versus domácí mazlíčci

Častým důvodem, proč si do domácnosti pořizujeme robotický vysavač, je přítomnost chlupatých zvířecích mazlíčků. Nového pomocníka pak čeká neustálý boj se srstí na podlaze, k čemuž potřebuje vynikající sací výkon a doporučována je i větší odpadní nádoba. Jak si s nimi poradí ETA Raggio 5225 90000? To jsme se rozhodli vyzkoušet v zátěžovém testu.

Čekala jej jak kočičí, tak i psí srst, a aby toho nebylo málo, přidali jsme i dlouhé dámské vlasy. Výsledek? I když jsme narazili na první dva nedostatky, s výsledkem jsme byli nadmíru spokojeni. Dva štětinkové kartáče po stranách vysavače jsou natolik dlouhé, že krásně zametly chomáče vlasů, srsti a prachu i podél stěn - přímo do hubice hlavního rotačního kartáče. Zvládl to! A co jsou ty dva zmíněné nedostatky? Za prvé velikost zásobníku na nečistoty.

ETA Raggio

Robotický vysavač s mopem si skvěle rozumí i s domácími mazlíčky. Zvířecí srst vysaje stejně dobře jako dlouhé vlasy.


ETA Raggio

Objem zásobníku na nečistoty je na drobný prach a běžné drobky naprosto dostačující, pro zvířecí srst však mohl být přece jen o chlup větší. Pokud tedy nějaký ten den úklid vynecháte a vysavač poté vypustíte vstříc celé armádě chlupů, mějte na paměti, že budete muset odpadní nádobku vyprázdnit za provozu třeba i několikrát. A druhá vada na kráse?

Dlouhé vlasy a rotační kartáč. Že se tato dvojka nemá příliš v lásce a navzájem se do toho umí pěkně zamotat, známe už z běžných vysavačů. K tomu vám poslouží přiložený čisticí kartáč, se kterým se namotaných vlasů snadno zbavíte. K čistému kartáči se budete muset doslova prostříhat, to však u rotačních kartáčů se štětinami není nic neobvyklého. Naštěstí lze hlavní kartáč ze spodní strany vysavače jednoduše vyjmout, takže nám údržba v konečném důsledku nezabrala více než pár minut.

ETA Raggio

Pravidelná údržba prodlouží životnost každého spotřebiče, nejinak je tomu i u robotického vysavače.
Pohodlný přístup k zásobníku na nečistoty a možnost vyjmout hlavní kartáč vám ji ulehčí na maximum.

Funkce mopování pro perfektní výsledek

Hybridní kartáč pracuje s kombinací štětin a lamel, je tedy vhodný pro všechny typy podlah. A pokud použijete nástavec s mopem, výsledkem bude perfektně uklizená podlaha. Nádoba na vodu je ovšem docela plytká, funkci mopování tedy rozhodně nedoporučujeme kombinovat s odloženým startem nebo pouštět bez vaší přítomnosti. Plná nádržka sice vystačí až na 40 m2, u větších ploch je však doplňování vody nutností.

ETA Raggio

Dlouhé postranní kartáče vymetou nečistoty z rohů a podél stěn. Součástí balení jsou i dva náhradní.

Trojí filtrace a snadná údržba

Dobrá zpráva pro alergiky, robotický vysavač s mopem ETA Raggio 5225 90000 disponuje hned trojnásobnou filtrací. Je vybaven HEPA filtrem, molitanovým a ochranným filtrem, díky čemuž zachytí i jemné nečistoty. Molitanový a ochranný filtr můžete po skončení úklidu opláchnout pod tekoucí vodou, HEPA filtr však jen jemně vyklepejte. Mytím byste snížili jeho účinnost. S údržbou vám pomůže přiložený čisticí kartáček i chytrá mobilní aplikace, která stav filtrů pečlivě sleduje a informuje o životnosti všech spotřebních částí.

ETA Raggio

Robotický vysavač s mopem 2 v 1 je ideální pomocník do každé domácnosti, obzvlášť do té s malými dětmi a zvířecími mazlíčky.

Závěr

Máme-li na závěr shrnout robotický vysavač 2 v 1 ETA Raggio 5225 90000, musíme uznat, že se jedná o vysoce kvalitní a výkonný kousek. Laserová navigace, systémový úklid, funkce mopování a mobilní aplikace nabitá nejrůznějšími možnostmi nastavení staví tohoto úklidového profíka do velmi dobrého světla. Slabinou je menší odpadní nádobka, její snadná dostupnost pro vysypání však tuto mouchu svým způsobem kompenzuje. Poměrně tichý chod je také velkou výhodou a že si vysavač poradil i se srstí čtyřnohých mazlíčků považujeme za jednoznačný benefit, který ocení majitelé koček i psů. Ve své cenové kategorii aktuálně patří mezi TOP modely a můžeme jej jen doporučit.

 

Klady: Zápory:
+ 360° laserový navigační systém - Menší objem zásobníku na nečistoty
+ Systémový úklid - Plytká nádržka na vodu
+ Funkce mopování - Chybí madlo pro pohodlné přenášení
+ Trojnásobná filtrace - Pracnější údržba hlavního rotačního kartáče
+ 3 úrovně sacího výkonu
+ Wi-Fi a ovládání pomocí mobilní aplikace
+ Rychlost úklidu
+ možnost sdílení ovládání vysavače pro ostatní členy domácnosti pomocí smartphonu

 

Tlacitko

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů