Recenze elektrické koloběžky GoGEN VOYAGER S501: Tuhle krásku nepřehlédnete

15. 4. 2021 - Veronika Kožíková - Recenze
Nabídka elektrovozítek se neustále rozrůstá a pozadu nezůstávají ani elektrické koloběžky, kterých na ulici vídáme čím dál víc. O své místo na trhu nyní bojuje i značka GoGEN, která uvádí vůbec první model elektrokoloběžky pod názvem GoGEN VOYAGER S501. Na první pohled vás upoutá atraktivním podsvícením a barevným provedením. A co dál? Dozvíte se níže.

kolobezky_gogen

Technické parametry:
Výkon: 250 W
Dojezd: 25 km
Nosnost: 100 kg
Maximální rychlost: 25 km/h
Velikost kol: 8,5"
Brzda: zadní kotoučová, přední elektronická
Rekuperace: ano
Tempomat: ano
Výbava: přední a zadní LED osvětlení, LED
diody na bočních stranách, stojánek, voděodolnost dle IP54
Skládací mechanismus: ano
Hmotnost: 14 kg
Odolnost proti prachu a vodě: ano, IP54

Svěží barvy do světa elektromobility

Konečně nový vítr! Zatímco dosud v kategorii elektrokoloběžek soupeřilo většinou Xiaomi se značkou Ninebot by Segway, teď se hlásí o slovo GoGEN. A nejen, že nově přichází s elektrickou koloběžkou GoGEN VOYAGER S501, ale rovnou ji uvádí ve 3 barvách. Není ale pro každého: nosnost koloběžky je 100 kg, doporučený věk jezdce od 16 let.

My jsme k testování dostali černou variantu s červenými prvky. Ta je docela tradiční, v provozu ji rozlišíte patrně jen díky barevnému podsvícení. Zajímavější se tak stává jak bílá koloběžka s modrými detaily, tak červený model. Ten nás zaujal nejvíc, protože není jen tak zaměnitelný s konkurenčními elektrokoloběžkami.

Podívejte se na videorecenzi elektrokoloběžky GoGEN VOYAGER S501

Design elektrické koloběžky GoGEN VOYAGER S501

Podívejme se teď koloběžce na zoubek trochu konkrétněji. Náš testovací model je celý provedený v černé barvě, jen detaily v podobě kabelu či odrazek jsou červené. Na řídítkách se uprostřed nachází úzký podsvícený LED displej se světlem, který vás informuje o rychlosti jízdy, zvoleném režimu, ne/zapnutém světle a stavu baterie. Na pravé straně se nachází už klasicky akcelerátor (plyn), na levé brzda spolu s veselým zvonečkem.

Výkon elektromotoru je 250 W a i když byste koloběžku určitě neměli trápit v dešti, krytí IP54 vám poskytne ochranu – proti stříkající vodě z každého směru.

kolobezky_gogen

Díky důkladnému upevnění nehrozí, že bysta blatník jen tak urazili.


Na těle GoGEN VOYAGER S501 je kousíček pod displejem ukryt nabíjecí port a naopak až úplně dole skládací mechanismus. Plošina určená ke stání je vroubkovaná, což je fajn, protože se nemusíte bát uklouznutí. Pod tímto stupátkem je schovaná baterie o kapacitě 7 500 mAh.

Na obou gumových kolech jsou upevněny blatníky s držákem. Ten zadní je doplněn ještě o LED světlo. Nechybí ani praktický stojánek. To je celkem standardní výbava, dokud… pod již zmiňovaným stupátkem koloběžky jsou připevněny LED diody, které mají na starost efektní podsvícení. To vypadá v pozdějších hodinách (nebo za zhoršeného počasí) fakt dobře a také vám zajistí větší bezpečnost.

kolobezky_gogen

Vyrážíme za dobrodružstvím

Pořádné zkoušce jsme elektrokoloběžku GoGEN VOYAGER S501 podrobili o víkendu. Vydala se s námi totiž v kufru auta i se dvěma psy na vyjížďku. Vzhledem k tomu, že vládly třicítky, přesunuli jsme se autem ke starší asfaltové cestě, která je z většiny ukrytá ve stínu.

Za 2–3 vteřiny jsme kolobku složili a vložili ji do kufru Škody Fabia Combi, kde se se svými 113 cm vešla napříč taktak. Složení proběhlo naprosto snadno – stačí stlačit páčku na konci řídítek elektrokoloběžky, ta sklopit a poté zaháknout plastový háček na řídítkách za kovový háček na blatníku. Potěšilo nás, že ke stlačení páčky není potřeba velká síla, jako tomu občas bývá u konkurenčních modelů.

GoGEN VOYAGER S501

Složení koloběžky je otázkou několika vteřin. 


Co nám však radost příliš neudělalo, byla hmotnost koloběžky. Ta dosahuje 14 kg, takže to na nějaké dlouhé přenášení není. Nouzově ji však přenést nebo naložit do kufru auta zvládnete a v těch ostatních případech bude nejspíš pohodlnější vaše nové elektrovozítko vést (nezapomeňte předtím koloběžku vypnout).

Tak, jsme na místě. Vytahujeme koloběžku z kufru a za pomoci skládacího mechanismu ji hned skládáme. Dlouhý stisk centrálního tlačítka zajistí rozsvícení LED displeje. Jednou, dvakrát se odrazíme a jak získáváme rychlost, přidáváme i plyn. Na displeji se zobrazuje naše rychlost, díky ikonce s 5 články také víme, jak jsme na tom s baterkou. Zobrazený je zde také aktuální jízdní režim – červené písmeno S označuje Sportovní, zelené písmeno S tzv. EKO režim.

Počítejte však s tím, že zvolením EKO režimu se sníží hranice maximální rychlosti zhruba na 20 km/h (jinak je maximálka 25 km/h). Pokud ale potřebujete pošetřit baterku, určitě jej oceníte. A ještě něco na displeji uvidíte – ikonku světla.

kolobezky_gogen

Elektrokoloběžka GoGEN VOYAGER S501 umí zkrátka zazářit

Světla jsou vlastně celkem 3: přední, zadní brzdové a boční LED diody. Jakmile tedy zvolíte rozsvícení, rozzáří se všechny tři. Jas předního LED světla je solidní a poskytne vám dosvit zhruba na 10 m. Zadní brzdové světlo pouze bliká, a to jen tehdy, když zrovna brzdíte. Takhle vybavená je převážná většina elektrovozítek. S novým modelem elektrické koloběžky GoGEN VOYAGER S501 však přichází i něco lepšího!

Kromě této standardní světelné výbavy má náš model něco navíc – LED diody, které svítí po obou stranách koloběžky a vydávají příjemné modré světlo. To vám zajistí jak obdiv kolemjdoucích, tak vyšší bezpečnost na silnicích za zhoršeného počasí či večer. S viditelností je na tom tak koloběžka od GoGEN určitě lépe než řada jiných. Kdyby vás zaujala jiná barevná varianta, tak pro úplnost dodáváme, že černá a bílá koloběžka mají podsvícení modré, zatímco červená bílé.

kolobezky_gogen

Jak si vedla na cestě? A zvládne i kopečky?

8,5" gumové pneumatiky typu anti-defekt jsou tvořené malými vzduchovými kapsami.  Nemusíte se tak děsit propíchnutí a následné výměny/lepení, pokud byste najeli na ostrý předmět. To ale neznamená, že by jízda s touto koloběžkou byla méně pohodlná! Spolu se zadním odpružením přispívají kola k tomu, abyste si jízdu skutečně užili a necítili pod nohama každý kamínek.

GoGEN VOYAGER S501W-05

Vydat se tak můžete pohodlně i na štěrk či nenáročnou lesní cestu. Kočičí hlavy ale doporučujeme nevyhledávat, drncání na nich není nic příjemného (ano, ozkoušeno).

GoGEN VOYAGER S501W-05Ve standardním módu jsme svištěli jedna báseň. Jízda je stabilní a rychlá (dosáhnout na rovince max. rychlosti 25 km/h není žádný problém, z kopce posvištíte dokonce trochu rychleji), zároveň umožňuje plynulé změny rychlosti. Super je i tempomat, který se automaticky spouští po 5 vteřinách jízdy stejnou rychlostí. Pak se rozsvítí ikonka, takže už budete moci akcelerátor uvolnit. Deaktivuje se opětovným použitím akcelerátoru nebo brzdy.

Skvěle funguje také elektronická přední brzda v kombinaci se zadní kotoučovou, která vám umožní rychlé zastavení i z maximální rychlosti, a přitom s vámi nijak necuká.

Další velkou výhodou elektrokoloběžky GoGEN je, že zvládne zdolat kopce, konkrétně do 15% stoupání. Nebudete muset po svých. Nepofrčíte sice tak rychle, koloběžka vás vyveze rychlostí zhruba 10 km/h, ale určitě lepší jak nic. A také budete nuceni zvolit standardní režim, tady EKO režim skutečně nevyužijete.

Jak daleko GoGEN VOYAGER S501 dojede?

Baterie má kapacitu 7 500 mAh a je ukrytá pod stupátkem. Elektrokoloběžka má rekuperaci, což znamená, že vrací nevyužitou energii zpět do baterie. Samotná hodnota baterie je tedy celkem standardní a díky rekuperaci s ní navíc koloběžka dokáže zacházet velmi efektivně.

To, jaký bude mít koloběžka dojezd, samozřejmě ovlivňuje spousta věcí. Maximální hodnota je dle výrobce až 25 km (ovšem s hmotností uživatele 60 kg). Roli ale hraje také terén, na kterém jezdíte, stoupání, počasí… Důležitý je i styl vaší jízdy (brzda–plyn se na baterii také podepíše). Nám po výletě dlouhém zhruba 12 km (při váze jezdce cca 70 kg) zbyly na baterii 2 články z 5. Jeli jsme sice především po cyklostezce, popř. chodníku, ale zase jsme vyjeli také jeden táhlý kopec…

Berte tedy maximální dojezd spíše s rezervou, jedná se skutečně o maximální hodnotu, která je hodně ovlivnitelná.

kolobezky_gogen

Koloběžku byste každopádně neměli nechávat úplně vybít, škodí to baterii.

Jak dodat koloběžce GoGEN VOYAGER S501 šťávu?

Máme dobré zprávy: nabíjení koloběžky není žádný složitý proces. V balení GoGEN VOYAGER S501 najdete rovnou přiloženou nabíječku, která vzhledově připomíná tu klasickou od notebooku. Nabíjecí port je opatřený pryžovou zátkou a najdete jej kousek pod LED displejem z vnitřní strany. Samotné nabíjení je však celkem zdlouhavé, z nuly na 100 % se dostanete za cca 6 hodin.

Upozorňujeme, že v průběhu nabíjení není možné zapnout LED displej. Ale nebojte, o stavu baterie budete informovaní i tak. Jakmile se totiž barva LED kontrolky na nabíječce změní z červené na zelenou, znamená to, že je elektrokoloběžka plně nabitá.

kolobezky_gogen

Závěr

Nová elektrokoloběžka GoGEN VOYAGER S501 určitě mezi ostatními elektrovozítky získá čestné místo. Nové barvy jsou atraktivní, a přitom si i tato koloběžka uchovává klasickou výhodu – snadné, rychlé a zábavné přemístění z bodu A do bodu B. Nevýhodou je, že se vám kolobka o váze 14 kg při přenášení rychle pronese. Reálná výdrž dosáhla cca na 20 km (záleží však na řadě faktorů).

kolobezky_gogen

Jízda je pohodlná a zdoláte i 15% stoupání. To už je příjemná hodnota a ušetří vám šlapání do menších kopců. Dokonce jsme měli možnost srovnat rychlost do kopce u koloběžky GoGEN a konkurenčního modelu s téměř totožnými parametry. Jak to dopadlo? Testovaná elektrokoloběžka od GoGEN získala více bodů za vyšší rychlost.

Efektní podsvícení vám zaručí větší bezpečnost a navíc můžete aktuálně po registraci na stránkách výrobce získat 5letou záruku na motor a 1. servisní prohlídku zdarma. No řekněte sami, který výrobce vám tohle nabídne?

Klady (+): Zápory (-):
+ LED podsvícení - vyšší hmotnost
+ tempomat  
+ stoupavost 15%  
+ jednoduché složení  
+ odolné pneumatiky  

+ 3 barevné varianty

Chci GoGEN VOYAGER S501

Autor článku

Veronika Kožíková

Ta, která sype rady, tipy i recenze jako esa z rukávu. Milovnice všeho dlouhosrstého a čtyřnohého, ale taky kuchyňských a jiných vychytávek, které usnadňují život. Jen v elektronice vás totiž čeká každou chvilku něco nového a pořád je co objevovat. A když to objevujete třeba z takové elektrokoloběžky, to je teprve něco!
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů