basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenze chytré selfie tyče Pictar: Rolls-Royce mezi selfie tyčemi

30. 7. 2020 - Radek Bařina - Recenze
Není to tak dlouho, kdy byl pojem selfie tyč takřka neznámý. Dnes ji má skoro každý, tím spíš, pokud rád a často fotografuje mobilem. Výrobci těchto praktických pomocníků neusnuli na vavřínech a neustále se je snaží zdokonalovat. Nám se teď do ruky dostala špičková a chytrá selfie tyč Pictar. Čím se liší od běžných konkurentů? A jak se nám líbila? I to se dočtete v naší recenzi.

Selfie_tyc_Pictar-06

Technické specifikace:
Ovládání: bezdrátové – ultrazvukové
Nabíjení: přes micro USB
Výdrž: cca 800 snímků
Náklon: automatický – 0-270 stupňů
Software: aplikace pro Android a iOS
Délka: 29 až 78 cm
Hmotnost: 180 gramů

Luxus na první pohled

Chytrá selfie tyč od Pictaru k nám dorazila v elegantní bílo modré krabičce. Po jejím otevření najdete přesně to, co očekáváte. Stručný návod, dobíjecí USB micro USB kabel no a samozřejmě i samotnou selfie tyč. K recenzi jsme dostali bílou variantu, zakoupit však lze i černé nebo růžové provedení.

Hned na první dojem působí selfie tyč Pictar Smart Stick luxusně. Rukojeť je pogumovaná, což znamená jediné – v ruce neklouže ani v případě, že máte zpocenou dlaň. Celkově můžeme držení selfie tyče jen a pouze chválit, do ruky nám padla jako ulitá.

Více než rukojeť vás ale nejspíš zaujme ovládací panel, který disponuje hned šesti tlačítky. Při pohledu na něj bude asi každému jasné, že tohle není jen tak nějaká selfie tyč. Tak hurá na její zkoušení.

Selfie_tyc_Pictar-02

Bez aplikace ani ránu

Abyste mohli chytrou selfie tyč od Pictaru používat naplno, neobejdete se bez nainstalování stejnojmenné aplikace do vašeho mobilního telefonu. Dostupná je pro přístroje s Androidem a iOS. Samotná instalace apky proběhla naprosto bez problémů. Po jejím spuštění na vás vyskočí průvodce, s jehož pomocí ovládání selfie tyče jednoduše zprovozníte. Nám to zabralo asi pět minut. Poté už se můžete s chutí pustit do fotografování.

Selfie_tyc_Pictar-05

Jak se vše ovládá?

Jak jste již jistě pochopili, ovládání selfie tyče je automatické. Tedy až na jednu drobnost. Samotné vysunutí teleskopické rukojeti do požadované vzdálenosti je pořád čistě manuální prací. A manuálně musíte také vložit telefon do pružinové svorky. No a pak už budete jen mačkat tlačítka a jejich prostřednictvím pořizovat dechberoucí snímky.

A jak jednotlivá tlačítka fungují? Ta umístěná napravo slouží k ovládání náklonu. Ten funguje v rozsahu 0–270 stupňů, jednoduše tak můžete hledat ten nejdokonalejší úhel záběru. Dvě levá tlačítka slouží k ovládání expozice. Horním fotku zesvětlujete, tím spodním naopak ztmavujete.

Selfie_tyc_Pictar-11

Většinu funkcí ovládáte pohodlně pomocí šesti ovládacích tlačítek na rukojeti.


Uprostřed naleznete nejvšestrannější ovládací prvek. Funguje zároveň jako tlačítko a joystick. Stiskem přepínáte se mezi přední a zadní kamerou. Pohyb nahoru a dolů funguje jako zoom, směrem doprava a doleva měníte jednotlivé režimy.

Můžete volit automatický režim, režim s možností nastavení ISO, režim závěrka, manuální režim, sport, makro, video nebo černobílý. Zkrátka, ať už rádi spoléháte na automatické fotografování, nebo si rádi nastavujete snímání manuálně jako profíci, prostřednictvím ovládacích tlačítek si přijdete snadno na své.

Selfie_tyc_Pictar-12

Pomocí tlačítek můžete telefon i naklápět v rozsahu 0-270 stupňů.


V samotné fotografické aplikaci Pictaru si můžete navolit ještě spoustu dalších věcí. Namátkou zmiňme třeba poměr stran fotografie, časovač, blesk, zobrazení histogramu či vodicí mřížky atd. Stejně tak je v aplikaci celkem 20 fotografických režimů, které pokryjí všechny běžné fotografické příležitosti – ať už jde o výlet do přírody nebo pořádnou party s přáteli.

Selfie_tyc_Pictar-10

Jak selfie tyč Pictar funguje a jakou má výdrž?

Začneme od konce. Výrobce slibuje výdrž cca 800 snímků na jedno nabití a my tomu budeme rádi věřit. Kolik jsme v rámci testování nafotili snímků už nespočítáme. Byly jich stovky. A přesto se nám tyč vybít nepodařilo. Dlouhé výdrži přispívá i použitá bezdrátová technologie.

Ke komunikaci s telefonem totiž selfie tyč Pictar Smart Stick využívá ultrazvukové technologie. Ta je nejen méně náročná na spotřebu než Bluetooth, ale navíc funguje opravdu spolehlivě – během testování jsme nezaznamenali jediný problém.

Selfie_tyc_Pictar-09

Do ruky padne chytrá selfie tyč od Pictaru jako ulitá.

Závěr

Jste vášnivým milovníkem selfie? Máte doma obyčejnou selfie tyč a používáte ji proklatě často? Pokud jste alespoň na jednu z předchozích otázek zareagovali kladně, chytrá selfie tyč Pictar Smart Stick je pro vás jako stvořená. Díky bezdrátovému ovládání budete mít své snímky pod kontrolou i na dálku, samotné provedení tyče pak nejde označit jiným slovem než luxusní. Musíte samozřejmě počítat s tím, že takto špičková selfie tyč není zadarmo a také s faktem, že pro plné využití si budete muset do telefonu nainstalovat aplikaci od Pictaru (která naštěstí funguje spolehlivě). Pokud ale mobilní focení opravdu milujete a bez selfie tyče se nehnete na krok, je pro vás tento hit jasnou volbou.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ chytré bezdrátové ovládání - vyšší pořizovací cena
+ elegantní design  
+ spolehlivě fungující mobilní aplikace  
+ bohatá nabídka fotografických režimů  
+ bezdrátové ovládání náklonu  
+ skvělá výdrž  

 

Tlacitko
 

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů