Recenze bezdrátových sluchátek GoGEN TWS MATE: To musíte slyšet!

15. 7. 2020 - Viktória Hollá - Recenze
Na kvalitě hudby mi velmi záleží. Chci sluchátka, která moje srdce rozbuší silnými basy, která mi na chvíli dopřejí jedinečný svět a se kterými existuji jen já a hudba. A tak jsem tu, existuji jen já a dokonalá hudba, jež hraje ze sluchátek GoGEN TWS MATE. Ale nebudu sobec a vtáhnu vás do tohoto úzkého hudebního kruhu, abyste si tento jedinečný zážitek vychutnali se mnou.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-01

Technické specifikace GoGEN TWS MATE:
Typ sluchátek: špunty
Typ přenosu: Bluetooth 5.0
Ovládání hlasitosti, přijímání hovoru: na sluchátkách
Mikrofon: ano
Rozsah: 20 Hz–20 000 Hz
Citlivost: 92 dB
Impedance: 16 ohm
Výdrž: 6 + 18 hod.
Barva: černá

Nároky vysoké, jde se na to…

Mám vysoké nároky na hudbu, ale na GoGEN TWS MATE jsem se těšila beze strachu a věřila jsem, že nezklamou, protože už na pohled vypadají kvalitně. Už jejich název je mi sympatický, určitě budou správnými kámoši (mate). Zabalená přišla velmi pěkně, krabička je malá, nemusíte ji trhat, dá se pěkně otevřít a opětovně zavřít. Tak jsem měla jistotu, že nic neztratím a že mají své místo, teda pokud mi právě nedělají radost.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-04

Krabička se sluchátky působí opravdu luxusním dojmem.

Co chcete, aby vám chybělo!?

Už vím, co chci, aby mi v životě chybělo – kabely. Název na krabičce mi to vysvětlil: „True Wireless technology“ (TWS), takže skutečně bezdrátová technologie. Nemotat se v kabelech je skutečná radost. A tak mě čekalo něco neskutečného…

Dlouho jsem je v té krabičce oddychovat nenechala. Jejich vzhled příliš popisovat nemusím, tu přenechám slovo fotografiím, vy a já nemusíme mít stejný vkus. Já osobně mám černou barvu ráda, designově jsou pěkná, ale tady bude spíš důležitá funkčnost, když jsou podle výrobce vhodná i na sport, no, k tomu se dostaneme později. Preferujete bílou barvu? Čeká tady.

Sbalí vás i balením!

Pod měkkou pěnou se v balení GoGEN TWS MATE skrýval i nabíjecí USB-C kabel, 3 různé velikosti špuntů, 3 náhradní gumičky na obvod sluchátek a nabíjecí pouzdro. Špunty jsou pohodlné a na sluchátka se nasazují poměrně lehce. Mimochodem, velikost špuntů si vyberte důkladně, protože pokud vám nebudou dobře sedět v uších, sluchátka budou „hrát hůř“. Na to, aby hrála dobře, je musíte mít v uších správně a pokud si dáte malé špunty, zvuk se bude zdát trochu prázdný.

A čím vás sbalí to balení?

  • sluchátky, jak jinak
  • nabíjecím pouzdrem, které na vás „mrkne“ LED diodami
  • nabíjecím USB-C kabelem, aby na vás  měla dost energie
  • manuálem, jak na to
  • 3 páry velikosti špuntů, 3 páry náhradních gumiček (okolo obvodu sluchátka), kdyby se vám záhadně ztratily ty ostatní
     

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-02

O párování mají páru!

Tak jsem se psychicky připravovala na komplikované párování sluchátek, čekala jsem, že se mi to vlastně ani nepodaří. Než jsem však sluchátka vytáhla a otočila je v rukou, že si je teda nějak asi nasadím (a doufám, že správným směrem) do uší, sama už se stihla najít v seznamu telefonu. Na to, aby mi do ucha zazněla informace o jejich připojení a brzy i hudba, mi stačil 1 ťuk. Párování není složité ani zdlouhavé, což jsem velmi ocenila.

Není potřeba žádná aplikace, stačí mobil s Bluetooth a sluchátka spárujete jediným klikem. Tak, jak se vám sluchátka sama připojí k zařízení automaticky po vytáhnutí z pouzdra bez toho, že byste je museli zapnout, se vám i sama odpojí, když je vložíte do pouzdra a dáte nabíjet. Pozor, stalo se mi, že jsem sluchátka nedala do pouzdra dobře a zůstala zapnutá! Vždy dejte sluchátka do pouzdra pozorně (když zasvítí, vložili jste je správně).

Při-po-je-áno!

Vlastně, Bluetooth… Od mobilu s nimi můžete odtancovat až do dálky 10 metrů, připojení dokonce nezabrání ani poctivé slovenské zděné stěny. Nejnovější Bluetooth 5.0 je teda taky dobrý „kámoš“ a pěkně zůstane připojený.

Když jsem si ke sluchátkům připojila mobil, jiné zařízení se k nim současně připojit nedalo, takže se vám nikdo „nenabourá“ do uší a nebude si z vás dělat dobrý den, když si budete užívat hudbu či oblíbený podcast.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-05

Sem-tam se to sekne, to ale nemusí být zrovna sluchátky a jejich Bluetooth technologií, přece „vždyť to nejsou stroje“… teda vlastně jsou, ale technologie se neustále vyvíjí, je třeba jim občasné sekání odpustit. Sluchátka se sekala jen občas, a to když byla připojená k jinému zařízení a potom jsem je připojila k dalšímu, nebo když jsem měla mobil chvíli předtím připojený k jinému zařízení přes Bluetooth.

To by ale nebyla technika, kdyby mě poslouchala… Dvakrát se mi stalo, že jsem si nasadila sluchátka a jedno z nich nešlo. Zřejmě bylo stále aktivované, jako kdyby se nabíjelo v pouzdře. Po opětovném vložení do pouzdra a vytáhnutí z něj už obě sluchátka hrála, jak měla.

A ještě se přitahují!

Sluchátka a pouzdro mají magnety. Sluchátka GoGEN TWS MATE do nabíjecího pouzdra pěkně zapadnou a drží v něm i dole „hlavou“. Když máte sluchátka mimo pouzdro, pěkně drží spolu, a tak se vám nestane, že jedno z nich ztratíte úplně (jedině, že byste je hledali obě najednou) – ideálně je noste v nabíjecím pouzdře.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-06

Hrají spolu a pro vás

Zvuk. To nejdůležitější z nejdůležitějšího. Pustila jsem si teda píseň, u které vím, že na vlastní potřeby sluchátka vyzkouším nejlépe (poctivě jsem je později vyzkoušela i na tzv. „testu kvality sluchátek“ na YouTube). Nechala jsem si v telefonu zapnuté svoje nastavení ekvalizéru a Dolby Atmos, na kterém je kvalitu sluchátek taky velmi dobře slyšet. Pokud by sluchátka nezvládla moje nastavení, zklamala by.

A GoGEN TWS MATE fakt nezklamala (hrála výborně i na normálních nastaveních ekvalizéru či bez Dolby Atmos). Taková překvapení mám ráda. Do uší mi udeřily plné, mohutné basy, které mě skutečně omámily, a to je přesně to, co hledám. Nechybělo mi skutečně nic. Zvuk není „plechový“, je rázný, výšky jsou příjemně zvonivé, neztrácí se a nepřeslechnete žádný tón, protože mají rozsah
20–20 000 Hz
.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-07

Sluchátka mají výrazné basy, výšky jsou velmi příjemně zvonivé.


Zvuky jsou vyvážené a „nehrají, jako by spolu nehrály“, protože ony spolu rozhodně hrají, a to jen pro vás. Zkusila jsem je i v průběhu her a nádherně mě obklopilo stereo. Druhou zkoušku sterea sluchátka zažila a zvládla na písních s 8D efektem, ve kterých zvuk krouží okolo hlavy. Dala jsem jim zabrat a ona hrála jako mně úsměv na tváři. Věřím, že vás hudbou potěší stejně, jak potěšila mě.

A hlasitost vyhlašujeme za…

Teď jsem všechnu svoji pozornost soustředila na hlasitost. Hned mě napadlo, zda se s GoGEN TWS MATE sluchátky vyhnu cizím konverzacím v „em-há-dejte kde“. Hlasitost sluchátek by mohla být vyšší, no stačilo to, i když občas jsem měla nutkání ji trochu zvýšit. Nesetkala jsem se ale s neplynulými „skoky“, kde bych se nemohla rozhodnout mezi „no, teď to neslyším“ a „au, teď jsem pro jistotu ohluchla“. Plynulost zvyšování hlasitosti je důležitá a s GoGEN TWS MATE o ni máte postaráno.

…dostačující i v MHD!

Jízda zmiňovanou em-há-dé. Sluchátka nemají funkci potlačení okolního ruchu, takže jsem jízdu autobusem zvládla s občasným mumláním cestujících, ale ani tak to nebylo nic strašného. Při poslouchání hudby mě okolí až tak moc nerušilo a jakž takž jsem měla aspoň představu, co se okolo mě děje (a to je vždy důležité, hlavně pro vaši bezpečnost).

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-08

Hudbu jsem slyšela dobře a mohla si ji i vychutnat. Pokud víte, že se často nacházíte v rušném prostředí, tak by vám to asi nestačilo. Vždy je třeba myslet na to, kdy a kde hudbu posloucháte. Rušila jsem někoho já? Nemám ráda, když můj spolucestující (a vedle mě sedící) v autobuse slyší, co poslouchám, ale s GoGEN TWS MATE se můžete těšit na tzv. hudební soukromí, protože dobře izolují zvuk směrem ven.

I takto dobudou vaše srdce…

Sluchátka se pyšní velkou výdrží baterie, a to až 6 hodin. V kombinaci s uzavíratelným nabíjecím pouzdrem si tento čas prodloužíte až o dalších 18 hodin. Musím uznat, že jsem měla problém pouzdro vybít. Normálně jsem si myslela, že to za dva týdny ani nestihnu. Ale nakonec se mi to podařilo.

Nabíjení je poměrně rychlé a po 1,5 hod. se sluchátka nabila na 2. úroveň. Nabíjecí USB kabel by ale mohl být trošku delší. Pouzdro se dá nabíjet se sluchátky, nebo bez. Je praktické, ale sklápěcí vrch se zdá být trošku volný v pantech. Rozumím, z jakého důvodu mohl výrobce sáhnout po volnějším pojetí pantů vrchní části krytu, ale snižuje to dojem z kvality. Je to škoda, hlavně v porovnání s celkovým designem.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-09

Nabíjecí pouzdro má LED diodu, takže vidíte, zda se nabíjí a jak jsou nabitá (když se zcela nabijí, zůstanou svítit všechna světélka), a to je pomůcka, kterou ocení skutečně každý. I sluchátka mají LED diody, kterými vás též informují o zapnutí, nabíjení, připojení, odpojení (když jsou např. odpojené, střídavě bliká modrá a červená barva) a podobně. Mimochodem, procento nabíjení sluchátek vám ukáže telefon.

Výrobce se rozhodl do sluchátek zabudovat tlačítka na ovládání, ne dotykové ovládání, jako u jejich kámošů GoGEN TWS BUDDY. Tlačítkovou plochu sluchátek využijete na jednoduché přehrávání hudby, přepínání skladeb (podržet pravé/levé sluchátko na 3 sekundy), změnu hlasitosti (dvojklik na pravé/levé sluchátko) nebo zastavení přehrávání / zdvihnutí telefonátu (stisknutí pravého nebo levého tlačítka na sluchátku).

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-09

A tak si krásný zvuk občas překazíte nepříjemným zatlačením sluchátka „do hlavy“, protože si chcete přepnout písničku. Trošku nepraktické je i ovládání hlasitosti (2× stlačit pravé tlačítko na zvýšení a 2× stlačit levé tlačítko na ztišení – nepříjemné), avšak tu výrobce neměl s 2 tlačítky příliš na výběr, nehemží se totiž velkým počtem možností či kombinací.

Pravá tvář tvaru sluchátek

Je velmi těžké vyrobit sluchátka, která budou pasovat každému. Sluchátka ale mají velký potenciál udržet se v uších mnoha lidem i sportovcům. GoGEN TWS MATE nejsou mohutná, mají ergonomický tvar, který skvěle zapadne do ucha (při použití vhodné velikosti špuntů). Díky výčnělku na gumičce okolo obvodu sluchátka navíc perfektně drží v uchu. Někomu může být výčnělek nepohodlný, protože by ho mohl tlačit a někomu by zas nemusel dosáhnout.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-10

Sluchátka drží v uších velmi dobře i při sportovních aktivitách.


Sluchátka však drží v uchu v průběhu běhu i s gumičkami bez výčnělku, takže rozhodně můžete využít i ty. Nestalo se mi, že bych musela sluchátka v průběhu prudšího pohybu přidržet v uchu nebo je zatláčet zpět. Stabilita sluchátka v uchu s výčnělkem je ale lepší, pokud vám teda pasuje. Škoda, že je v balení pouze jedna velikost gumičky s výčnělkem.

A co celková pohodlnost? Sluchátka mě vůbec netlačila, jsou vhodná na běžné používání i sport, ať už vaše cesty vedou kamkoliv. Klidně jsem s nimi vydržela celý den v práci, cestu autobusem, doma při uklízení či sledování videí a… přiznám se, zkusila jsem si s nimi i lehnout, ale doporučuji vám s nimi ležet pouze na zádech.

Co nechcete, aby vám chybělo?!

Spokojeni budete i v případě,že rádi tancujete v dešti. Sluchátka GoGEN TWS MATE mají stupeň krytí IPX4, jsou tak odolné vůči vodě. Stejně tak jim nevadí ani kapky potu, nemusíte se tedy o svá sluchátka strachovat,pokud se při své aktivitě zpotíte. I při běhání v dešti si tak můžete vychutnávat poslech vašich oblíbených písniček. 

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-11

Přece jen mi ty kabely jednou chyběly

Je jedna věc, které jsem se bála, že bude s bezdrátovými sluchátky nepraktická. Jdu do obchodu, rozhodla jsem se, že obě sluchátka zůstanou v uších, aby se mi neztratila (kabelová bych přehodila přes krk) a do košíku jsem je dávat nechtěla.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-03

Přijdu k okénku k paní prodavačce, požádám o určité zboží, paní prodavačka se na mě divně podívá. Pro jistotu jsem zopakovala, co potřebuji, že mě asi neslyšela. Zase se na mě podívá zvláštně. Tak jsem si vytáhla jedno sluchátko z ucha, abych se ujistila, že už na ni nebudu šeptat, či nedejbože křičet. Asi jsem už stihla oboje.

Haló, slyšíme se?

Slyšíme. Nasadím si sluchátka, jdu si užívat hudbu a vtom mi volá kamarád. A tu už nejsem jen já a hudba, ale jsme dva a bez hudby. Zdvihla jsem jej stlačením plochy na sluchátku a volali jsme.

Sluchátka GoGEN TWS MATE mají zabudovaný mikrofon a volání probíhalo bez problémů. Kamarád dokonce hned slyšel, že telefonuji přes sluchátka bez kabelů (jindy mám kabely), protože mi to „nešustí“ a zhodnotil, že mě slyší lépe. Tentokrát jsem ho ale spíš rušila já, protože jsem měla volné ruce díky handsfree a rozhodla jsem se v průběhu telefonování umýt nádobí. Praktičnost při telefonování hodnotím na jedničku.

Závěr

Každý z nás čeká od sluchátek něco jiného. Na střední cenovou kategorii získáte se sluchátky GoGEN TWS MATE hlavně skvělý zvuk a určitě se vyplatí. Pohodlnost a držení sluchátka v uchu jsou taky velmi důležité, a protože jsou sluchátka určena i pro sport, potěší i odolnost proti potu, a vodě.

Mají krásný design a hlavně výbornou výdrž s nabíjecím pouzdrem, což je vždy velká výhoda. Pokud tedy rádi posloucháte hudbu kdekoliv a kdykoliv, budete se sluchátky GoGEN TWS MATE určitě spokojení.

sluchatka_GoGEN_TWS_Mate-13
 

Klady (+): Zápory (-):
+ jednoduché připojení bez aplikace - hlasitost by mohla být o trochu vyšší
+ mohutné basy, čisté výšky a vyvážený zvuk - pokud nemáte gumičku s výčnělkem, je třeba si dávat pozor, pokud je dáte do pouzdra, protože se někdy nepřipojí (špatně zapadnou)
+ pohodlné nošení, drží v uchu i při běhu  
+ skvělá výdrž s pouzdrem  

 

Tlacitko

 

Autor článku

Viktória Hollá

Milý čtenáři, těžko říct, kdo jsem. Nejlépe to asi shrne můj kámoš… telefon, který mi přišel na otestování. Poprosila jsem ho, aby mě popsal (ne doslova): „Viky chce všechno hned! Okamžitě! A je velmi zvědavá. Kdybys jen viděl, co všechno googlí ještě ve tři ráno. Velmi si potrpí na tom, abych jí přehrával kvalitní hudbu. Taky má úchylku na fotky a umění, moje čtyři foťáky jí proto přišly náramně vhod. Všechny fotky si následně uloží na později, že prý je pak využije. No to bych chtěl vidět… nuž, chce to velkou paměť. Mimochodem, ráda tráví čas i hraním her, které ovšem po jednom dni vymaže, protože ji přestanou bavit. Kromě toho se mi pokoušela vybít baterii na parádních filmech, no zvládl jsem to. Ou, a abych nezapomněl, potřebuje parádní obrazovku, protože si ráda kreslí.“
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů