Moderní bydlení: Digestoře a jejich možnosti

8. 1. 2021 - Veronika Kožíková - Rádce
Zařizujete si novou domácnost nebo u vás právě probíhá rekonstrukce? Zajímají vás vychytávky, které usnadní třeba vaření? Pomůžeme vám bydlení zařídit tak, abyste se doma cítili příjemně! Nenechte si ujít sérii článků na téma Moderní bydlení.

digestor_10

digestor_11

Digestoř v kuchyni nesmí chybět

Pokud máte v plánu novou kuchyň, na řadu tak dříve či později přijde otázka, jakou zvolit digestoř. Možná budete překvapení, že k dostání nejsou jen ty velké spotřebiče nad varnou deskou, o které se při vaření často uhodíte do hlavy. Naopak může mít digestoř v kuchyňské lince podobu elegantního výsuvného spotřebiče.

Jakou digestoř tedy zvolit, jaké jsou jejich typy a výhody?

Typy digestoře / odsavače par

1) Podvěsné digestoře

Nejčastější typ odsavače par, který bývá umístěn volně pod horní kuchyňskou skříňkou. Ideální jsou do kuchyní, kde se varná deska nachází v rohu, nebo do menších kuchyní.

digestor_12

2) Vestavné digestoře

Je potřeba vybírat opatrně, protože vestavné digestoře slouží k zabudování do kuchyňské linky popř. skřínky. Jejich velkou výhodou je ale právě nenápadný vzhled.

digestor_9

3) Komínové digestoře

Dobrá volba do prostorných kuchyní. Vzduch z digestoře je obvykle odváděn do komína, díky čemuž je odtah velmi efektivní.

digestor_8

4) Digestoře do prostoru

Jedná se o odsavače par určené pro kuchyňské ostrůvky. Tyto digestoře mají nadstandardní výkon, takže si poradí i s větší kuchyní.

digestor_4

5) Retro digestoře

Pokud jste příznivci ověřeného designu, vsaďte na retro digestoře! Jejich nabídka je čím dál pestřejší a ve vaší domácnosti budou jistě nepřehlédnutelné.

digestor_3

Skrytý odsavač par z 1. dílu

Pokud jej nevyužíváte, zůstává skrytý, jakmile je potřeba jeho služeb, jedním tlačítkem ji z linky vysunete. Řeč je o výsuvné digestoři, která byla v seriálu do kuchyně instalována. Eleganci v sobě zkrátka nezapře. Mějte ale na mysli, že je vhodná pro větší kuchyňskou desku, a to se šířkou ideálně aspoň 100 cm.

digestor_15

Odsavač par Faber FABULA PLUS EV8 BK A90

Italský design a kvalita – to jsou prémiové digestoře značky Faber. Jejich vzhled posune styl vaší kuchyně na novou úroveň. Tento spotřebič se instaluje přímo za varnou plochu. Jedním kliknutím sací část vysunete a o odsávání páry i pachů z celé kuchyně bude postaráno. Tukové kazetové filtry jsou přitom skryty za elegantním černým sklem. LED osvětlení navíc oceníte při práci.

Nedělejte kompromisy a chtějte špičkové výsledky, které vám zajistí difuzor EVO s nízkou spotřebou energie. Omylem jste něco přismahli či připálili? V tom případě určitě oceníte režim zvýšeného výkonu. Vhod přijde také funkce trvalé ventilace a upozornění na nasycení filtrů.

Spotřebič je zařazen do energetické třídy A. Dosahuje neuvěřitelného maximálního výkonu odtahu 700 m3/h.

Odsavač par Franke Downdraft FDW 908 IB XS NEW

Také tento přístroj se instaluje za varnou desku a je možné jej v případě potřeby jednoduše vysunout. K dispozici vám bude maximální výkon 670 m3/h. Elegantní vzhled opět podtrhuje černé sklo v kombinaci s minimalistickým designem. Je možné také dokoupit dálkový ovladač, aby bylo jeho používání ještě pohodlnější.

digestor_14

Potřebujete poradit s výběrem/umístěním digestoře a dalších spotřebičů? Domluvte si návštěvu kuchyňského studia nebo se za námi přijďte poradit na jakoukoli prodejnu DATART. Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Výše uvedené digestoře jsme vám s pomocí našeho specialisty představili také v pořadu Bydlet jako na terase. Dozvíte se v něm ale i další tipy, které se při bydlení budou určitě hodit. Tak se mrkněte!


digestor_16

Autor článku

Veronika Kožíková

Ta, která sype rady, tipy i recenze jako esa z rukávu. Milovnice všeho dlouhosrstého a čtyřnohého, ale taky kuchyňských a jiných vychytávek, které usnadňují život. Jen v elektronice vás totiž čeká každou chvilku něco nového a pořád je co objevovat. A když to objevujete třeba z takové elektrokoloběžky, to je teprve něco!
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů