Zařizujeme kuchyň s AEG - jak vybrat varnou desku a myčku nádobí

3. 5. 2021 - Hana Smětáková - Produkty
Pusťte se společně s námi do světa zařizování kuchyní. Přinášíme vám první díl našeho seriálu ve spolupráci se značkou AEG. Zaměříme se na to, jak vybrat vhodnou varnou desku a myčku nádobí a jak se o ni správně starat.

Jak vybrat varnou desku AEG

V současné době existují 3 varianty varných desek:

Výhodou plynových varných desek je především to, že rychle reagují na změnu výkonu a nepotřebujete k nim žádné speciální nádobí. Na sklokeramických varných deskách lze rovněž vařit na jakémkoliv typu nádobí, na druhou stranu dlouho reagují na změnu výkonu. Jejich pořizovací cena je nižší než v případě indukčních varných desek, mají však v porovnání s nimi vyšší spotřebu energie.

Indukční varné desky jsou skvělou volbou pro ekonomické bezpečné vaření. Rychle reagují na změnu výkonu. Pro vytěžení maximálního výkonu je třeba indukční desku připojit na 3 fáze. S jejich provozem se také pojí nutnost speciálního indukčního nádobí, které poznáte podle toho, že na jejich dně drží magnet. 

Varná deska AEG

Indukční desky AEG podporují nejrůznější technologie

U některých modelů je možné propojení varných zón nebo bezdrátové propojení s odsavačem par. Zajímavou technologií je také SenseBoil, která zajišťuje, že vám voda z hrnce nepřeteče ven. Při dosažení bodu varu totiž deska automaticky sníží výkon. 

Spotřebiče s technologií SenseFry nastaví správnou teplotu a udržují ji po celou dobu smažení. Technologie SensePro používá teplotní sondu, díky které například můžete vařit technikou sous-vide.

Jak vybrat myčku nádobí AEG

Při výběru myčky je třeba si důkladně změřit prostor, který máte k dispozici a rozhodnout se, zda chcete mít myčku:

Myčka AEG

V úvahu berte také počet sprchovacích úrovní a provedení jednotlivých sprchovacích ramen. Čím více sprchovacích úrovní, tím lepších výsledků mytí dosáhnete. Ty nejdůkladnější výsledky mytí přitom zajišťuje takzvané satelitní sprchovací rameno. Na rozdíl od tradičních variant se totiž pohybuje dvojitou rotací, díky čemuž lépe pokryje daný prostor. 

U myček AEG se můžete setkat s několika zajímavými funkcemi a technologiemi. Například funkce AirDry se postará o dokonale suché nádobí a zároveň nižší spotřebu elektrické energie. Myčka totiž ke konci sušícího cyklu pootevře dvířka a proudící vzduch dosuší zbylé nádobí. 

U myček ComfortLift můžete pomocí rukojeti snadno vyzdvihnout spodní koš do horní polohy a usnadnit si tak manipulaci s nádobím. Ovládání QuickSelect poté zajišťuje mytí na míru každému cyklu.

Jak vybrat parní troubu AEG

Nejvyšší modely jsou doplněny o kameru CookView, díky které můžete kontrolovat pokrmy prostřednictvím aplikace.


Parní trouby se stávají součástí dnešních kuchyní. Pečení pomocí páry má mnoho výhod. Pečete při nižších teplotách, kratší čas a šetříte peníze. Parní trouby nabízejí mimo jiné i klasické programy jako horký vzduch a gril. Pokud chcete troubu využít jako vestavný spotřebič, připravte si 60 cm prostoru.

Rozdělení:

Na první pohled je rozeznáte snadno. Trouby s přídavnou párou, resp. trouby SteamBake nemají nádobku na vodu. Vodu tedy naléváte přímo na dno trouby. Vhodné jsou například pro pečení chleba, koláčů nebo buchet. Voda se na začátku pečení odpaří a těsto tak lépe nakyne.

Parní neboli SteamBoost trouby kombinují horký vzduch s párou. Jsou ideální na pečení masa a zákusků. Také můžete využít 100% páru, která je vhodná na vaření ryb a zeleniny.

Trouby SteamPro mají nejvyšší výbavu a nabízejí až čtyři parní programy včetně vakuového vaření.
 

Varná deska AEG

Myčka AEG

Chci parní troubu AEG

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů