basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenze: Rowenta Forever Sharp má vousy pod kontrolou

13. 5. 2019 - Radek Bařina - Produkty
Zakládáte si na dokonale zastřižených vousech? Chcete je mít pod absolutní kontrolou? Nebo byste místo holicího strojku rádi vyzkoušeli něco nového? O vaši pozornost se hlásí hybridní zastřihovač vousů Rowenta TN6000F4, který zastřihuje, tvaruje a holí. Pyšní se třemi hřebenovými nástavci pro různé délky vousů, samoostřicí čepelí nebo výdrží až 120 minut. My jsme měli možnost tento zastřihovač důkladně otestovat. Jak se nám líbil?

Forever_Sharp_zastrihovac_Rowenta

Sympatický první dojem

Zastřihovač Rowenta Forever Sharp – základní parametry:
• Hlavní funkce: zastřihování, tvarování, holení
Počet nástavců: 3 hřebenové nástavce
• technologie Wet & Dry • odnímatelná čepel
Výhody břitů: samoostřicí břity z nerezové oceli
• bez nutnosti výměny břitů
Baterie: Li-ion baterie
Nabíjení: až 120 minut holení • doba nabíjení 90 minut
• Provoz: LED ukazatel nabití • síťový i akumulátorový provoz
• možnost nabíjení přes USB kabel • funkce rychlonabíjení

Rowenta TN6000F4 k nám dorazila ve velmi hezky vypadajícím balení. Příjemné dojmy nám navíc vydržely i po otevření krabičky. Uvnitř balení se kromě samotného zastřihovače nachází tři hřebenové nástavce, čisticí kartáček a olejíček, které využijete při pravidelné údržbě čepelí, nepostradatelný návod a napájecí adaptér.

Ten má USB koncovku, v případě potřeby tak můžete zastřihovač klidně nabíjet třeba prostřednictvím notebooku. Škoda jen, že na opačné straně kabelu nebylo využito nějaké univerzální koncovky (např. USB-C), zastřihovač má svou speciální koncovku. Pro případné nabíjení tak nelze využít univerzální kabel (například ten, kterým nabíjíte telefon).

Cepel_zastrihovace_Rowenta_Forever_Sharp

Čepele, které nikdy nemusíte měnit

Jednou z nejdůležitějších součástí zastřihovače jsou samozřejmě holicí čepele. Ty jsou vyrobeny ze 100% nerezové oceli a nesou označení samoostřicí. V praxi to znamená jednu obrovskou výhodu. Čepele nebudete muset nikdy měnit = žádné dodatečné náklady!

Navíc i samotná údržba zastřihovače Forever Sharp je velice snadná. Po oholení stačí zastřihovač opláchnout pod vodou a natřít čepele přiloženým olejíčkem… a to je vše! Musíme říct, že jednoduchost použití a údržby na nás udělala opravdu dojem.

Tři nástavce pro optimální sestřih vousů

Nyní začíná to pravé hipsterské drama. Jaký nástavec zvolit? Čepel můžete osadit hned třemi, z nichž každý garantuje jinou délku zastřižení. První má délku 1 mm a zajistí vám opravdu jemňoulinké strniště. Toužíte-li po strništi výraznějším, je tu 3mm nástavec a třetí do party je hřebenový nástavec o délce 5 mm, se kterým náležitě upravíte svůj pečlivě budovaný plnovous. Samozřejmě můžete Rowentu TN6000F4 použít i bez nástavců. V takovém případě budou vaše vousy zastřiženy na úplné minimum (0,4 mm).

Trochu zamrzí, že s přístrojem výrobce nedodává cestovní pouzdro, díky kompaktním rozměrům a skvělé výdrži je totiž zastřihovač jako stvořený pro cestovatele. Přiložené pouzdro by tak bezesporu našlo své uplatnění.

Samotný zastřihovač je lehký a výborně se drží. Ani s manipulací při holení jsme neměli sebemenší problém. Na vnitřku přístroje se nachází tlačítko pro spuštění/vypnutí, na opačné straně nápisu „Rowenta“ pak najdete indikátor stavu nabití. Konektor pro napájení se nachází na samotném konci přístroje.

Zastrihovac_Rowenta_Forever_Sharp_01

Pokud sníte o dokonale hladkém oholení jako od klasického holicího strojku, musíme vás zklamat – úplně dohladka to nepůjde.

Jak si zastřihovač Rowenta vede v praxi?

Zastrihovac_Rowenta_Forever_Sharp_02Odpověď je jednoduchá – výborně! Jako celoživotní uživatel holicích strojků jsem byl na práci se zastřihovačem hodně zvědav a překvapení, které se dostavilo, bylo veskrze příjemné. Jak už bylo zmíněno, manipulace se zastřihovačem je pohodová a velice přesná. Čepel je oboustranná, díky čemuž snadno zastřihnete i hůře dostupná místa a vysoká je i efektivita přístroje. Obvykle stačí každé místo přejet pouze jednou, což u klasických holicích strojků rozhodně nebývá samozřejmostí.

Díky tomu, že Rowenta TN6000F4 neholí zcela do hladka, je šetrná k vaší pokožce a také se vám nestane, že byste se při použití tohoto zastřihovače pořezali. Totiž ano, vyzkoušeli jsme si, že i to se dá, ale potřebujete k tomu opravdu hodně velkou dávku nešikovnosti a neopatrnosti.

Zastrihovac_Rowenta_Forever_Sharp_10Forever Sharp samozřejmě můžete bez problémů použít také k zastřižení chloupků na dalších částech těla. A nutno dodat, že v této disciplíně si vedl zastřihovat opravdu znamenitě. Není to až takové překvapení, chloupky po těle nejsou tak husté jako vousy, zastřihovač se tedy mnohem méně nadře, což se pozitivně promítá ve výsledcích.

Jak jsme již zmínili, po holení stačí zastřihovač opláchnout pod tekoucí vodou, namazat čepele, a to je vše. Vlastně ještě něco. Rowenta TN6000F4 nedokáže vousy nikam odsát, a dokonce je ani neumí po kouzelnicku nechat zmizet. Je proto třeba počítat s tím, že stopy po zastřihování zůstávají v koupelně patrné. Minimálně bez rychlého zametení stop se neobejdete.

Pokud sháníte zastřihovač, který se postará nejen o tvář, ale i o tělo, s tímto modelem rozhodně vedle nešlápnete.

Vydrží týdny, měsíce…

Velkou chloubou zastřihovače je výdrž. Na jedno nabití dokáže pracovat až 120 minut, což je doba, se kterou nechává Rowenta většinu srovnatelné konkurence daleko za sebou. V běžném provozu nebudete muset zastřihovač nabíjet několik týdnů, při méně častém použití se pak budete pohybovat dokonce v řádu měsíců. Výrobce spočítal, že při pětiminutovém využití 3x týdně budete hledat zdroj elektrické energie až po dvou měsících provozu a s našimi zkušenosti z testování nemáme nejmenší důvod tomuto tvrzení nevěřit.

Pokud byste si náhodou stav baterie zapomněli pohlídat a před holením náhle zjistili, že je přístroj vybitý, nemusíte zoufat - do 4 minut je Forever Sharp připraven. Kompletní nabití na 100 % pak trvá přibližně hodinu a půl, což je také nadstandardně dobrý výsledek. Jediným drobným negativem je fakt, že během nabíjení není možné zastřihovač používat.

Zastrihovac_Rowenta_Forever_Sharp_4

Pouhé 4 minuty nabíjení by měly zajistit jedno plnohodnotné oholení.

Závěr

Pokud jste recenzi dočetli až sem, závěrečný verdikt vás asi nepřekvapí. Rowenta TN6000F4 na nás udělala velmi dobrý dojem. Zastřihovač je lehký, přesný, díky třem hřebenovým nástavcům navíc můžete volit délku zastřižení (1, 3 nebo 5 mm). Radost nám udělal fakt, že samoostřicí nerezové čepele není třeba měnit a také výdrž baterie, která je opravdu nadstandardní. Přístroj můžete použít nejen na vousy, ale také na chloupky po celém těle, se kterými si umí poradit na výbornou.

Výraznější negativa se naopak hledají těžce. Pokud jste zvyklí na holicí strojky, musíte se smířit s faktem, že Rowenta TN6000F4 vás úplně dohladka oholit nedokáže a také nepořádek v koupelně je po použití zastřihovače o něco větší než při holení strojkem. Každopádně, pokud sháníte přístroj, se kterým přesně upravíte své vousy nebo který vám zajistí sexy strniště, Rowenta TN6000F4 je velmi dobrou volbou.

Klady (+): Zápory (-):
+ čepele není nutné měnit - neoholí úplně do hladka
+ přesné zastřižení vousů, účinný i při holení těla - hodilo by se cestovní pouzdro
+ vysoká efektivita (obvykle stačí jediný tah)  
+ nízká hmotnost a bezproblémová manipulace
+ tři hřebenové nástavce pro různé délky zastřižení
+ šetrný k pokožce
+ velmi dlouhá výdrž a rychlé nabíjení
+ voděodolnost – omyvatelnost

Koupit_zastřihovač_Rowenta

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů