Recenze: Honor Watch Magic – opravdu stylové hodinky

12. 4. 2019 - Radek Bařina - Produkty
Elegantní hodinky, které změří vaše sportovní pohybové aktivity, zprostředkují vám notifikace z telefonu nebo vám třeba najdou ztracený telefon. Tak zní stručná charakteristika chytrých hodinek HONOR Watch Magic. Jak se těmto hodinkám líbilo na našem zápěstí? A jak jsme byli spokojeni s jejich funkcemi?

stylove_honor_magic_watch

Nové inteligentní hodinky HONOR Watch Magic. Díky svým rozměrům se řadí mezi nejtenčí inteligentní hodinky na trhu...

Překvapivě kompaktní rozměry

Honor Watch Magic – technické parametry:
Displej: 1,2" AMOLED (390 x 390)
Operační paměť: 16 MB RAM
Interní paměť: 128 MB
Baterie: 178 mAh
Technologie: Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS, Galileo,
voděodolnost 5 ATM, optický snímač tepu, kompas, 
akcelerometr, barometr, senzor osvětlení, baterka,
funkce Find my Phone atd.
Operační systém: LiteOS
Rozměry a hmotnost: 42,8 × 42,8 × 9,8 mm, 32,5 g
Barva: stříbrná, černá

Nečekaně malé, tenké a zároveň velmi elegantní jsou chytré sportovní hodinky HONOR Magic Watch. K dispozici jsou ve dvou verzích – černé se silikonovým řemínkem, nebo stříbrné s koženým řemínkem. Druhá z varianta působí opravdu luxusním dojmem, atraktivně ale vypadá i námi testovaná černá verze. Tělo hodinek má průměr pouze 1,2 palce a tloušťku jen 9,8 mm, což řadí tyto HONORY k nejtenčím chytrým hodinkám na trhu. Skvěle proto padnou i na hodně štíhlé zápěstí.

Stejně tak hmotnost hodinek je velmi nízká, 32,5 gramu (váženo bez řemínku) na ruce takřka neucítíte. Horní část je vyrobena z nerez oceli, zbytek hodinek je pak z biologicky rozložitelného nylonového plastu. Na pravé straně vystupují z celistvého těla dvě ovládací tlačítka a ze spodní strany nepatrně vyčuhuje optický snímač srdečního tepu.

honor-magic-watch-hodinky-3

Na ruce vypadají hodinky opravdu dobře, navíc díky standardnímu rozměru 22 mm je snadné vyměnit řemínek za jakýkoliv jiný. Hravě si tak vzhled hodinek upravíte dle vašich preferencí.

Špičkový 1,2“ displej

Dotyková obrazovka HONOR Watch Magic je opravdu špičková. 1,2“ AMOLED displej s rozlišením 390 × 390 a jemností 326 dpi se chlubí perfektní čitelností, a to i na ostrém poledním slunci. Výborné je podání barev i maximální jas. Zmíněný jas lze manuálně redukovat v pěti stupních, většina uživatelů ale nejspíš sáhne po automatické regulaci, která funguje spolehlivě. Škoda je, že není možné nechat obrazovku rozsvícenou nonstop, lze pouze aktivovat funkci Show Time, která udrží displej rozsvícený po dobu 5 minut. Naštěstí pohybový senzor reguluje velmi dobře, což znamená, že kdykoliv natočíte hodinky ke svým očím, obrazovka se na pár sekund automaticky rozsvítí. Celkově tak můžeme jenom chválit.

honor_magic_watch_1

Slušná výbava i limitované úložiště

magic-watch-hodinky-2

Po stránce výbavy se HONOR Magic Watch řadí někam do průměru. Operační paměť má kapacitu 16 MB, vnitřní úložiště pak má 128 MB. Pohříchu je veškerá kapacita úložiště rezervovaná pro systém, není proto možná do hodinek nahrát hudbu nebo vlastní aplikace, což je určitě škoda. Po stránce konektivity se můžete spolehnout na navigační systémy GPS, Glonass i Galileo.

Pro komunikaci s mobilním telefonem či hrudním pásem je k dispozici Bluetooth ve verzi 4.2, nechybí ani NFC, naopak zamrzí absence ANT+. Kromě tradičních senzorů jako gyroskop nebo akcelerometr najdete v hodinkách i barometr a jak jsme již zmínili, k dispozici je také vestavěný optický snímač srdečního tepu.

Sportovní funkce jsou základ

Že chytré hodinky HONOR Magic Watch cítí primárně na sportovce musí být každému jasné nejpozději ve chvíli, kdy se prokliká jednotlivými nabídkami. Vůbec nejrychleji se k volbě aktivit dostanete stisknutím tlačítka vpravo dole. Hodinky nabízejí v základu 9 typů sportovních aktivit – od běhu, přes chůzi a cyklistiku, až po plavání. Z obvyklých aktivit chybí snad jen nabídka zimních sportů, lyžařští nadšenci tak mají smůlu. Díky vodotěsnosti 5ATM můžete s hodinkami bez obav plavat na hladině, pro potápění ale hodinky určeny nejsou.honor_magic_watch_hodinky-3

V rámci jednotlivých sportovních aktivit zaznamenávají hodinky veškeré obvyklé parametry čas, vzdálenost, převýšení, spálené kalorie, kroky atd. Při aktivaci režimu plavání se navíc dotykový režim displeje automaticky zamkne, nemůže se tedy stát, že by při kontaktu hodinek s vodou došlo k deaktivaci měření apod. Nejen zkušenější běžci pak ocení i měření V02MAX, neboli maximální spotřebu kyslíku. Tato hodnota bývá označována jako základní ukazatel kondice sportovce, takže pokud na sobě chcete pracovat, určitě toto měření oceníte. 

Po ukončení aktivity si veškeré zaznamenané hodnoty můžete prohlédnout v přehledných tabulkách a grafech, a následně je samozřejmě synchronizovat i s aplikací ve vašem smartphonu. Jen škoda, že chybí automatická synchronizace i s aplikacemi třetí stran, do Stravy apod. tak své aktivity budete muset přenášet manuálně.

Hodinky HONOR Magic Watch jsou vybaveny i virtuálním trenérem. Na výběr máte ze čtyř druhy lekcí a každá z nich má čtyři úrovně podle obtížnosti. Vždy je podrobně popsáno, co vás čeká a následně získáváte podrobné údaje o plnění stanoveného cíle. To je rozhodně dobrá a motivující pomůcka.

Honor_magic_watch:1

Inteligentní hodinky HONOR Watch Magic disponují také virtuálním trenérem, který pro vás může být opravdu motivujícím faktorem.

Přehled o vašem pohybu i spánku

Kromě sportovních aktivit zvládají HONOR Watch Magic průběžné sledování vašeho životního stylu. Spočítají vaše kroky, spálené kalorie, změří srdeční tep. Pokud jste delší dobu bez pohybu, hodinky vás upozorní, že byste se měli na chvilku protáhnout. Honor Watch Magic navíc neodpočívají ani v noci. Zatím co vy spíte, bedlivě sledují váš spánek a ten následně velmi podrobně vyhodnotí. Honor k tomu využívá certifikovanou technologii TrueSleep, která dokáže velmi podrobně analyzovat kvalitu spánku, jeho jednotlivé fáze atd.

K tomu, abyste mohli hodinky využívat, potřebujete jejich propojení s aplikací Zdraví. V telefonech Honor a Huawei ji najdete předinstalovanou, v ostatních případech ji můžete stáhnout z obchodu Play či App Store. Prostřednictvím této aplikace se telefon následně spáruje s hodinkami.

Honor_magic_watch_hodinky_4

Aplikácia je velmi přehledná, intuitivní a po každé synchronizaci v ní najdete podrobně zpracovaná data z hodinek – vyhodnocení vašich aktivit, analýza spánku, evidence ušlých kroků, graf tepové frekvence atd.

Spousta chytrých funkcí

Samotné hodinky jsou vybaveny operačním systémem LiteOS. Ten je přehledný a intuitivní. Ovládání probíhá buď prostřednictvím dotykového displeje, kdy tahy do stran přepínáte jednotlivé obrazovky, nebo pomocí tlačítek. Ty využijete především k rychlému přístupu ke sportovním aktivitám a k (de)aktivaci jejich záznamu.

Systém hodinek bohužel neumožňuje doinstalovat nové aplikace a zamrzí také chybějící podpora českého jazyka. Nejde sice o zásadní problém, neboť jednotlivé nabídky jsou přehledné a intuitivní, někomu však přesto může absence češtiny vadit.

A jaké další informace vám hodinky Honor Watch Magic zobrazí. Dozvíte se informace o počasí (bohužel jen aktuálním), barometrickém tlaku, nechybí kompas, stopky, časovač, budík, ani baterka, která funguje na principu rozzáření displeje. Funkce Find my phone zajistí, že se vám „ztracený“ telefon ozve vibrací či zazvoněním, což se v praxi rozhodně hodí, protože jak se říká, kdo nikdy nehledal mobil, jako by nebyl. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na notifikace. Ty si můžete zobrazit, přečíst a smazat. Bohužel na ně není možné odpovídat a stejně tak nelze přijmout ani příchozí hovor – maximálně ho položit.

honor-magic-watch-hodinky-5

Slušná výdrž a rychlé nabíjení

LiteOS má jednu podstatnou výhodu a tou je nízká spotřeba. Honor si tak mohl dovolit vybavit telefon baterií s kapacitou pouhých 178 mAh, aniž by tím přišel o dobrou výdrž. Při běžném používání zahrnujícím permanentně aktivovaný snímač tepu a občasné sportování se zapnutou GPS jsme se dostali přibližně na pět dnů bez nabíjení. Při maximálním využití všech senzorů, tedy i se zapnutou GPS, se dostanete cca na 8 hodin. A v opačném případě, pokud veškeré senzory deaktivujete, vydrží vám hodinky až dva týdny.  A velice potěší skutečnost, že z 0 na 100 % nabijete hodinky zhruba za hodinu.

honor_magic_watch_rezimy

Výdrž hodinek je poměrně dobrá, zvlášť s ohledem na již zmíněnou kapacitu baterie.

Závěr

Za sympatickou cenu nabízejí chytré hodinky HONOR Watch Magic atraktivní design, výborný displej i řadu sportovních funkcí, které uspokojí nejen rekreační sportovce. Právě uživatelé, kteří rádi sportují nebo si chtějí hlídat svůj zdravý životní styl jsou hlavní cílovkou těchto hodinek. Ti totiž možná hodinkám odpustí i drobné nedostatky v podobě nemožnosti doinstalovat vlastní aplikace, chybějící češtinu nebo omezené možnosti práce s notifikacemi. Pokud vám nic z toho výrazněji nevadí, můžeme vám Honor Watch Magic bez obav doporučit.

Klady (+): Zápory (-):
+ kompaktní rozměry, stylový vzhled - nemožnost doinstalovat hudbu či vlastní aplikace
+ perfektní displej - absence češtiny
+ propracované sportovní režimy - limitované možnosti práce s notifikacemi
+ vodotěsnost 5 ATM - chybějící podpora aplikací třetích stran (Strava, Endomondo…)
+ slušná výdrž a rychlé nabíjení
+ intuitivní ovládání

koupit_honor_magic_watch

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů