Víte jak správně pečovat o spotřebiče? Poradí vám Electrolux

11. 6. 2021 - Hana Smětáková - Produkty
Díky správné péči o domácí spotřebiče podpoříte jejich dlouhou životnost. V tomto článku vám prozradíme, na co je důležité pamatovat v případě pečicí trouby, myčky, pračky nebo sušičky. 

Jak se správně starat o pečicí troubu

Pokud chcete, aby vám pečicí trouba dlouho a kvalitně sloužila, je třeba nechat po dokončení každého pečení pootevřená dvířka. Díky tomu dojde k odvětrání vlhkosti, odpaření zkondenzované vody a zároveň se vyloučí vznik koroze. 

Už při výběru samotného spotřebiče se zaměřte na možnosti jeho čištění. Některé modely mají speciální funkce, které vám tento proces maximálně usnadní. Vybírat můžete mezi čištěním:

  • parním,
  • pyrolitickým
  • a katalytickým. 
     

Trouba ElectroLux

Pro všechny ostatní trouby, které speciální čistící funkci nemají, můžete využít sprej na čištění trub. Zapomenout byste přitom neměli ani na čištění vnitřních skel. Téměř všechny modely Electrolux mají skla vyjímatelná, díky čemuž je snadno zbavíte mastnoty a dalších nečistot. Čištění trouby byste se měli věnovat několikrát ročně. 

Jak se o myčku nádobí správně starat

Do myčky nádobí Electrolux je třeba pravidelně doplňovat mycí prostředek, leštidlo, sůl a případně využívat multifunkční tablety. Čištění myčky provádějte v ideálním případě pravidelně, a to v závislosti na znečištění a četnosti používání. 

V rámci tohoto procesu omyjte filtr myčky pod tekoucí vodou, vyčistěte sprchovací ramena a spusťte mycí program s čistícím prostředkem (bez vloženého nádobí). 

Myčka Electrolux

Jak vybrat vhodný mycí program

Myčky Electrolux mají několik mycích programů, mezi ty nejzákladnější patří:

  • ECO - úsporný, ale delší než ostatní
  • AUTO - automaticky volí teplotu vody, množství oplachů a dobu sušení
  • Quick - rychlý, vhodný pro čerstvě znečištěné nádobí

Jak se starat o pračku a sušičku 

Pravděpodobně každý ví, že před praním je třeba prádlo nejprve třídit. Štítek na oblečení vám přitom vždy napoví, který program je pro jeho praní nejvhodnější a jaké maximální teplotě můžete prádlo vystavit. Při dávkování pracího prostředku a aviváže vycházejte z informací, které jsou výrobcem uvedeny na obalu. 

Pro čištění pračky Electrolux je třeba používat odvápňovač a speciální čistič pračky, který zabrání usazování nečistot. Čištění provádějte pravidelně v závislosti na znečištění spotřebiče a četnosti jeho používání. 

Štítky na oblečení vám pomohou i v případě používání sušičky Electrolux. Některé tkaniny je totiž možné sušit pouze při nízkých teplotách. Po každém sušícím cyklu vyčistěte filtr textilních vláken, jednotku tepelného čerpadla a zásobník na kondenzát

 

Nová trouba           Nová myčka nádobí

Nová pračka          Nová sušička prádla

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů