S party reproduktory Panasonic se zábava rozjede naplno

20. 11. 2020 - Zdeněk Císař - Produkty
Seznamte se s novými party reproduktory Panasonic SC-TMAX5, SC-TMAX10, TMAX40 a TMAX50. Nabízejí extra silné, ale kvalitní basy, špičkovou konektivitu a zábavné party funkce v čele s karaoke.

 

Panasonic SC-TMAX50
Pořádný party reproduktor vám dokáže rozproudit krev v žilách (na obrázku model Panasonic SC-TMAX50).
 

​Panasonic SC-TMAX50
Panasonic SC-TMAX50 nabízí dva
výkonné subwoofery v jednom těle.

Svět audia dobývá nový druh elektroniky. Party reproduktory nabízejí obrovský výkon, a tedy i mohutný a kvalitní zvuk, který se nedá srovnat s malými Bluetooth repráčky do kapsy. Přesto si zachovávají velmi důležitou výhodu – přenositelnost.

Místo abyste stěhovali z místa na místo Hi-Fi sestavu několika reproduktorů a zesilovačů propojenou dráty (nebo to spíš rovnou vzdali), můžete snadno chytnout a přenést či převézt jediný reproduktor, který obstará kompletní ozvučení.

Výhody si velmi dobře uvědomuje i Panasonic, který průběžně představuje nové modely špičkových party reproduktorů. V dnešním článku si představíme modely Panasonic SC-TMAX5, SC-TMAX10, TMAX40 a TMAX50.
 

Úžasně silné basy, stylové osvětlení, široké možnosti připojení… to jsou party novinky od Panasonicu!

SC-TMAX5 a SC-TMAX10: Praktičtí party parťáci na cesty

Často bývá dobrým zvykem začít u top modelů a pak se propracovávat směrem níž, ale u nových party reproduktorů Panasonic to není potřeba. Ani nejmenší z dnes představovaných modelů, SC-TMAX5 a SC-TMAX10, totiž nejsou žádní „chudí příbuzný“ – právě naopak.

„Pětka a Desítka“ jsou možná z našich novinek opravdu nejmenší, ale nejsou to žádní drobci. Přenesete je v ruce a jsou rozumně kompaktní, ale přesto jde o kvalitní audiotechniku s parádním zvukem, čemuž odpovídá i výška 48 cm a hmotnost 6,5 kg u modelu TMAX5, respektive 60 cm na výšku a více než 10 kg hmotnosti většího modelu.

Panasonic SC-TMAX5

Panasonic SC-TMAX5 
 

TMAX5 nabízí výkon 150 W (RMS), rozdělený mezi 16cm woofer a dva 5cm výškové zesilovače. TMAX10 nadchne úchvatným výkonem 300 W (RMS), o který se stará 20cm subwoofer a dva 6cm výškové reproduktory v horní části. Oba modely navíc zaujmou systémem Dual Drive (reproduktor se stylovým modrým podsvícením nabízí dva zesilovače).

Panasonic SC-TMAX5

A co si budete moci pouštět? Základem, který mají oba modely společný, je samozřejmě Bluetooth. Bezdrátové streamování z mobilu je asi nejsnazší způsob, jak party rozeznít vlastní muzikou. Pokud vyznáváte kabely, můžete využít 3,5mm Aux-In. Soubory MP3 pak můžete přehrávat také z flash disku přes USB konektor.

Větší model SC-TMAX10 navíc nabízí optický vstup a integrovanou CD mechaniku, jež přečte jak originální disky, tak vypálené soubory Pokud chcete místo vlastních skladeb objevovat novinky a playlisty sestavené odborníky, můžete na něm naladit FM rádio a až 30 oblíbených stanic si uložit. A ti z vás, kteří mají odvahu, můžou do většího reproduktoru zapojit až dva mikrofony se 6,3mm konektorem a rozjet sami nebo s parťákem plnohodnotné karaoke, a to klidně i se stylovými a zábavnými efekty.

Panasonic SC-TMAX10

Panasonic SC-TMAX10 nabízí i CD mechaniku či optický vstup.
 

Pokud si netroufáte na provětrání hlasivek, můžete se místo toho stát DJem – stačí, když si do svého smartphonu s Androidem stáhnete chytrou aplikaci MAX Juke (to platí pro oba modely).

Větší reproduktor pak zaujme ještě tím, že nabízí vynikající, tedy čisté a zřetelné, ale zároveň mimořádně silné basy, jež zajišťuje technologie AIRQUAKE BASS. Unikátní konstrukce reproduktoru vytlačuje tlak vzduchu pouze dopředu. Basy jsou díky tomu obzvlášť mohutné.

Panasonic SC-TMAX10
Basy s technologií AIRQUAKE BASS rozduní celou místnost (na obrázku model SC-TMAX10).
 

Přenosné a praktické

Hlavní výhoda nicméně teprve přichází. Každý party reproduktor je přenosný, to je jeho podstata. Panasonic SC-TMAX5 a SC-TMAX10 ale vynikají tím, že jsou vyloženě cestovní – můžete je samozřejmě napájet klasicky z elektrické sítě (a většinou nejspíš budete), ale v případě potřeby jim můžete dodávat energii také pomocí powerbanky. Výrobce požaduje minimální výkon 2 A / 5 V, což splňuje spousta běžných powerbank, které máte ke svému mobilnímu telefonu; nejde o žádné těžko sehnatelné ani drahé příslušenství.

Panasonic SC-TMAX10
S aplikací MAX Juke můžete ukázat, že ve vás dříme talentovaný DJ (na obrázku model SC-TMAX10).
 

Party reproduktory Panasonic
K reproduktorům 
dostanete i ovladač.

Mimochodem, když už jsme u nabíjení, menší (a novější) model TMAX-5 má jedno eso v rukávu – konkrétně podporu bezdrátového nabíjení vašeho telefonu na své horní ploše, a to podle standardu Qi (až 10 W). Tento mezinárodní standard je mezi telefony (i nositelnou elektronikou) opravdu velmi rozšířený, takže máte velkou šanci, že i tomu vašemu bude moci reproduktor takto skvěle posloužit.

Když k tomu přidáte fakt, že oba modely nabízejí dobře řešenou, kompaktní konstrukci s integrovanými rukojeťmi a že SC-TMAX5 je navíc navržený tak, abyste ho mohl používat naležato i nastojato, je jasné, že vás budou praktické a stylové reproduktory moci doprovázet na každou cestu s přáteli.

SC-TMAX40 a SC-TMAX50 dokonale ozvučí každou party

TMAX40 a TMAX50
Modely TMAX40 a TMAX50 nabízejí úžasný výkon 1 200, respektive 2 000 W (RMS).
 

Vyšší modely sice nezapřou příbuzenský vztah s TMAX5 a TMAX10 a ani se o to nesnaží, ale výkonově jsou ještě o světelné roky dál. Rozdíl ve Wattech je totiž mnohonásobný.

Konkrétně nabízí model SC-TMAX40 výkon 1 200 W (RMS), o který se dělí dva 6cm tweetery (výškový reproduktor), dva 10cm woofery a jeden 20cm super woofer (opět se systémem Dual Drive). A „padesátka“, tedy model SC-TMAX50? I tu nejospalejší party by dokázal rozhýbat výkonem 2 000 W (RMS). Má totiž navíc ještě jeden 20cm super woofer, umístěný hned nad tím prvním. Basy nejen uslyšíte, ale také ucítíte.

Výkon je tak obrovský, že tentokrát si s powerbankou nevystačíte; i tak si ale oba reproduktory určitě budete rádi brát s sebou při každé příležitosti. Jen se připravte, že kvalitní a výkonný zvuk něco váží. Každý expert na audio potvrdí, že dobrý reproduktor nemůže být lehoučká skořápka, a modely TMAX40 a TMAX50 to svojí působivou hmotností 17,5, respektive 20 kg hrdě potvrzují.

Někteří výrobci mají produktové řady trochu nepřehledné, ale Panasonic postupoval logicky. Jinak řečeno se můžete těšit na všechny cool vlastnosti, které jsme zmínili u TMAX10, a v oblasti výbavy získáváte jen a pouze funkce navíc.

Panasonic SC-TMAX40
Rozjeďte party ve velkém stylu. Připojte až dva mikrofony a vystřihněte sólo nebo duet.

Panasonic SC-TMAX50
Díky podpoře Bluetooth Multi Connection se můžete k reproduktoru připojit zároveň se svými přáteli.

Panasonic SC-TMAX50
Party reproduktor si s sebou můžete vzít prakticky kamkoli.
 

I tentokrát tedy máte možnost využít aplikaci MAX Juke nebo připojit až dva mikrofony a zazpívat si karaoke jako sólo nebo duet. Zůstává také špičková konektivita (Bluetooth, CD, USB, Aux-In, optický vstup, FM rádio), s tím, že tentokrát reproduktory nabízejí hned dva USB konektory na flashdisky plné skvělé hudby ve formátu MP3. I na velkých akcích se tedy dostane na každého, kdo se bude chtít podělit o svoji hudební knihovnu, a nebudete se tísnit u jediného portu.

Výrazně vylepšené je také party osvětlení. Efektně barevně lemované jsou nejen masivní basové reproduktory, ale také vrchní část reproduktoru. Osvětlení MAX Dance je navíc chytré – umí se synchronizovat s přehrávanou hudbou, takže v místnosti vytváří ještě lepší a stylovější atmosféru.

Panasonic SC-TMAX50
Modely Panasonic SC-TMAX50 a SC-TMAX40 nabízejí přehledné ovládání na horní straně a stylové podsvícení.


Který z reproduktorů je ten pravý pro vás a vaši party?

Panasonic SC-TMAX5

Panasonic SC-TMAX10
Panasonic SC-TMAX40 Panasonic SC-TMAX50

 

 

Autor článku

Zdeněk Císař

Nejčastěji moje jméno najdete u recenzí produktů nebo představení technologií. Nevím, jak se to stalo, možná mě maminka jako malého upustila na hlavu v obchodě s elektronikou, ale zajímají mě běžné spotřebiče i ta nejpodivnější technologická hejblátka. Škrabka na brambory s vestavěným satelitním přijímačem? Sem s ní! Snažím se ale psát odlehčeně a vžít se do role uživatelů, kteří nespí s klávesnicí pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů