basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Nikon D780 - nejnovější DSLR Nikonu s prvky bezzrcadlovky

12. 2. 2020 - Produkty
Na fotografickém trhu si pro sebe stále větší krajíc ukrajují bezzrcadlovky, nicméně stále ještě existuje velmi mnoho uživatelů, kteří nedají dopustit na „klasické“ digitální zrcadlovky. Nikon se svým nejnovějším počinem – modelem Nikon D780 – rozhodl tyto dva světy tak trochu spojit. A musí se nechat, že to „hoši z Nikonu“ vymysleli velmi dobře.

Nikon_D780_01

Nikon D780 – technické specifikace:
Typ: fullframová digitální zrcadlovka
Snímač: CMOS BSI (fullframe); 24,5 Mpx
Displej: výklopný dotykový 3,2" (8 cm)
Video: 4K UHD/30 fps
Technologie: Snap Bridge (Bluetooth, Wi-Fi)
Rozměry a hmotnost: 143,5 × 115,5 × 76 mm, 755 g

Kompaktní a odolná zrcadlovka

Primárně patří Nikon D780 do kategorie digitálních zrcadlovek, respektive DSLR s fullframovým snímačem (velikost 36 × 24 mm) – tedy k vyšší třídě bez problémů použitelné k profesionálnímu nasazení. Tomu je přizpůsobené nikterak velké tělo zrcadlovky s kostrou z lehké, ale pevné hořčíkové slitiny, které je utěsněné proti povětrnostním vlivům. Při focení tímto fotoaparátem vás nerozhodí ani tropická bouře nebo mračna jemného pouštního prachu.

Nikon_D780

Nikon D780 umožňuje kombinovat vlastnosti a funkce zrcadlovky s bezzrcadlovkou.


Stejně jako jeho předchůdce, velmi oblíbený Nikon D750, má i nový model Nikon D780 rozlišení snímače 24 Mpx. Snímač je však zcela nový, protože právě on umožňuje kombinovat vlastnosti a funkce zrcadlovky s bezzrcadlovkou. Zatímco příznivci DSLR ocení velký a jasný optický hledáček s pokrytím 100 %, plus rychlý a spolehlivý 51bodový autofokus „přes hledáček“, svět mirrorless fotoaparátů začíná při zapnutí živého náhledu – tedy při focení přes výklopný dotykový zadní displej.

Nikon_D780_02

V tomto okamžiku se totiž Nikon D780 začíná chovat de facto stejně jako Nikon Z6, tedy profesionální bezzrcadlovka této značky. K dispozici je rázem 273 ostřicích bodů, rozmístěných na 90 procentech plochy záběru, včetně všech funkcí s tím spojených – z nichž nelze nezmínit hlavně Eye AF čili automatické ostření na oči snímané osoby. I kdybyste byli zapřisáhlými odpůrci focení přes displej, pak minimálně pro video tento „druhý autofokus“ jistě rádi využijete.

Nikon_D780_04

Rychle na focení i na video

Pokud jsme výše použili přívlastek profesionální, pak tomu odpovídají i další parametry. Například nejkratší rychlost závěrky má Nikon D780 na hodnotě 1/8 000 s., umí ale pracovat i s velmi dlouhými časy až do 900 sekund. Sériové snímání při snímání v zrcadlovkovém režimu umí rychlostí až 7 sn./s, při fotografování v módu živého náhledu pak až 12 sn./s s absolutně tichou elektronickou závěrkou (tichý režim lze využít i při běžném focení).

Nikon_D780_05

Nikon D780 dostal do vínku 273 ostřicích bodů a možnost natáčet videa v kvalitě 4K UHD.


Data jsou ukládaná na dvojici SD karet, které podporují nejvyšší standard UHS II, budete tedy moci využívat i ta nejrychlejší „eSDéčka“ s největší kapacitou na trhu, což se mimochodem hodí také pro natáčení videa. Maximální rozlišení videa je 4K UHD při snímkové frekvenci 30p, Full HD video lze s Nikonem D780 natáčet snímkovou frekvencí až 120p. Přes HDMI rozhraní lze také připojit externí rekordér. Toto spojení umožňuje pořizovat 10bitové video, přičemž podporovaný je také záznam do N-logu a nově i HDR (HLG) video. Tudíž opět profesionální přístup.

Nikon_D780_08

Data jsou ukládaná na dvojici SD karet, které podporují nejvyšší standard UHS II.

Data bez drátů do smartphonu i počítače

Bezdrátová konektivita, jakožto povinná výbava moderních digitálních fotoaparátů, je založená na nikoňácké technologii a mobilní aplikaci Snap Bridge.

Nízkoenergetické Bluetooth zajišťuje dlouhodobé spojení s mobilními zařízeními bez zvýšených nároků na baterii fotoaparátu, Wi-Fi pak Snap Bridgi pomáhá stahovat plná data nebo RAWy, a je rozhraním pro dálkové ovládání fotoaparátu z mobilu či tabletu. Nikon D780 se ale pomocí Wi-Fi dokáže také bezdrátově propojit i s počítačem.

Nikon_D780_11

Do roku 2020 s „polohybridem“

Nikon D780 ještě nelze nazvat hybridním fotoaparátem – stále je to více digitální zrcadlovka nežli bezzrcadlovka, ale jisté je, že tento koncept přináší velmi zajímavé spojení obou světů. Je to profesionální fotoaparát, vhodný díky vysoce kvalitnímu optickému hledáčku jak pro „klasické“ focení, stejně tak se dá používat à la bezzrcadlovka přes zadní displej, a to stejné platí i pro natáčení videa, které umožňuje ty nejvyspělejší funkce pro náročného videomakera. Ve spojení s kvalitní optikou Nikkor je pak vynikající obrazová kvalita už jen pověstnou třešničkou na dortu.

Chci NIkon D780

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů