basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Nový iPhone SE: Jak je malý, tak je silný

24. 4. 2020 - Martina Minaříková - Produkty
Konečně jsme se dočkali. Po čtyřech letech od uvedení prvního iPhonu SE představil Apple jeho dlouho očekávaného nástupce. Nenechte se zmást, nese totiž stejné označení jako jeho předchůdce, tedy iPhone SE. A stejně jako jeho předchůdce je malý, výkonný a také jeho cena mile překvapí.

Apple iPhone SE

Řada SE je v mnoha věcech opravdu speciální. Předně se u ní Apple nedrží svých tradic a nepředstavuje ji v září, nýbrž teď na jaře. Je také spojením „starého“ s novým. Tudíž se nepyšní novým designem, ale využívá nadčasový kabátek svých předchůdců, který doplní aktuální hardwarovou výbavou. Díky tomu iPhone SE v podstatě nemá konkurenci.

Nový vzhled netřeba  

Apple u řady SE sází na nadčasovost svého designu. Nový iPhone SE je tak na první pohled k nerozeznání od oblíbeného iPhonu 8. Přední stranu zdobí rámečky kolem displeje a vrácená čtečka otisků prstů. Po stranách je také všechno při starém, nechybí tlačítka na ovládání hlasitosti nebo šikovné tlačítko pro zapínání tichého režimu.

Výraznějších změn dosáhlo barevné provedení. Zatímco iPhone SE první generace byl k dostání ve vesmírně šedé, stříbrné, zlaté a zlato-růžové, v případě iPhonu SE z roku 2020 můžete vybírat ze třech barev. Přední strana je vždy černá a zadní je buď elegantně černá, čistě bílá nebo výrazně červená. V případě, že zvolíte poslední možnost, stejně jako u ostatních červených Apple produktů, přispějete Globálnímu fondu pro boj s HIV/AIDS a nově také Globálnímu fondu pro boj s nemocí COVID-19.

Velký malý iPhone

Oproti konkurenci má nový iPhone SE eso v rukávu. V čase, kdy se všechny značky smartphonů předhání, která představí větší telefon, ať už z hlediska rozměrů nebo displeje, přišel Apple s „malým“, akorát tak do ruky padnoucím smartphonem.

Vybavil ho brilantním 4,7palcovým Retina HD displejem, odolností vůči prachu a vodě, bezdrátovým nabíjením či 12Mpx širokoúhlým fotoaparátem, jemuž nechybí portrétní režim. Hlavní fotoaparát doprovází 7Mpx přední kamera rovněž disponující portrétním režimem, portrétním nasvícením a ovládáním hloubky ostrosti.

Apple iPhone SE

iPhone SE je k dispozici i v červené variantě. Její koupí přispějete organizacím bojujícím proti AIDS a COVID-19


V nitru iPhonu SE se pak ukrývá velká síla. Jmenuje se A13 Bionic a jedná se o nejrychlejší a nejvýkonnější čip ve smartphonu. Stejný, jaký dostal do vínku třeba iPhone 11 Pro. Mimochodem u něj najdete cenovku od 29 990 Kč, kdežto cena nového iPhonu SE startuje na 12 990 Kč. I v tomto ohledu tak dostál Apple pověsti řady SE, totiž, že je výrazně levnější než ostatní modely. Nijak to však nesnižuje její exkluzivitu, na které si Apple zakládá. Dokazuje to například fakt, že se nový iPhone SE pyšní elegantní a odolnou konstrukcí z hliníku a skla.

Z hlediska paměťových variant se nový iPhone SE od svého předchůdce nepatrně odlišuje. V nabídce už totiž nenajdete 16GB verzi. Nově jsou tak k dostání verze s kapacitou 64 GB, 128 GB a 256 GB. Cenu nejnižší varianty jsme již zmiňovali, zbývá tedy doplnit dvě další. Za 128GB iPhone SE zaplatíte 14 490 Kč, na 256GB iPhone SE si připravte 17 590 Kč. Jen pro připomenutí, jedná se o menší příplatky, než kolik bylo nutné si za větší paměť připlatit u prvního iPhonu SE z roku 2016.

Apple iPhone SE

Dlouhodobá podpora

Apple si své zákazníky hýčká, a proto nabízí aktualizace softwaru uživatelům starších iPhonů. Jeden příklad za všechny, aktuální iOS 13 si mohou užívat i vlastníci iPhone 6s, který spatřil světlo světa už v roce 2015. Dá se tedy předpokládat, že stejně dlouhé podpory se dostane i novému iPhonu SE. Vy jako jeho uživatelé tak můžete předpokládat, že vám aktuální verze iOS bude k dispozici ještě zhruba pět let. Nejnovější operační systémy přináší výhody zejména v podobě nových funkcí, plynulého systému a bezpečnostních aktualizací. Investice do nového iPhonu SE se zkrátka rozhodně vyplatí.

Chci iPhone SE

Autor článku

Martina Minaříková

Od té doby, co jsem se naučila psát, vlastně nic jiného nedělám. Nejdřív jsem psala slohovky ve škole, pak seminárky na vysoké a teď mám vlastně velké štěstí, že se psaní tak trochu stalo mojí prací. Píšu o všem, o čem se dá, ale momentálně mě nejvíc baví různé elektro hračky.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů