Čisticí a ochranné prostředky HUMIDEF pro váš mobil

13. 1. 2021 - Lucia Gogová - Produkty
Jak zachránit utopený telefon? Rozhodují okamžiky a správný postup majitele. Tekutiny totiž dokážou v průběhu krátké chvíle citlivou elektroniku vážně poškodit. Není však třeba se hned vzdávat. Existují způsoby, jak elektronickému zařízení poskytnout první pomoc, obnovit jeho funkčnost a dokonce i zastavit neviditelnou korozi.

Humidef

Chvilka nepozornosti a možná i malé nešikovnosti se může proměnit na nečekanou paniku. Se smartphonem manipulujeme dennodenně a je naším věrným společníkem v různých situacích. Ať už telefon spadl do vody, omylem jste jej polili nebo jste s ním nevědomky skočili do bazénu, je nutné konat co nejrychleji.

Jde o zařízení, ve kterém se ukrývá množství osobních údajů, kontaktů, fotek a ani samotná koupě nového telefonu nepatří k nejlevnějším položkám v rozpočtu. Ačkoliv se výrobci snaží na trh přinášet zařízení se zvýšenou voděodolností, ještě stále se na těle telefonu ukrývají místa, která se při větším kontaktu s vodou stávají jejich slabinamiJak elektronické zařízení vysušit?

Humidef

V žádném případě mobil ani tablet nesušte fénem ani jej nepokládejte do blízkosti výhřevného tělesa! Působení vysokého tepla totiž zahřívá lepidlo a uvolňuje spoje. Na internetu najdete rady, kde se často zmiňuje zasypání telefonu rýží, která má přebytečnou tekutinu pohltit. Takový způsob “péče” však může nadělat víc škody jak užitku. Jako jeden z účinných absorberů vlhkosti můžete použít například tzv. silica gel.

Jak funguje záchranný balíček HUMIDEF?

Jednou z novinek, které se objevily na našem trhu, je unikátní vychytávka od slovenské společnosti HUMIDEF. Pod stejnojmenným názvem najdete balíčky pro záchranu elektroniky ve čtyřech různých velikostech – HUMIDEF XS, S, M, L, které jsou určeny především pro mobilní telefony, smartphony, tablety, ebooky a další elektroniku (chytré hodinky, powerbanky, USB klíče, externí disky, dálkové ovladače, …). Představují účinný způsob, jak předejít škodám, které souvisí s vytopením elektroniky.

HumidefSoučástí balíčku je tzv. Doypack obal. Disponuje ochrannou 3vrstvou atmosférou a jednosměrným ventilem na odvod plynů a vlhkosti směrem od zařízení. Jeho součástí je také vodotěsné a částečně vzduchotěsné ZIP uzavírání a ochrana před UV zářením.

V obalu se nachází nezávadný aktivní přírodní jíl, který má velmi dobrou absorpční schopnost a podílí se na spolehlivém odstraňovaní přebytečné vlhkosti. V průběhu doby, kdy bude utopený mobil uzavřený v balíčku HUMIDEF, probíhá bezpečná termochemická reakce, při které dochází ke spalování kyslíku.

Přeměnou kyslíku vznikne teplo, které se využívá na ještě efektivnější vysušení zařízení. Nemusíte se obávat, že by zvýšené teplo telefon poškodilo nebo hrozilo riziko požáru. Jde o zvýšení teploty v průměru pouze o několik stupňů Celsia.

Návod na použití záchranného balíčku

Co ne/dělat, když mobil spadl do vody

  1. Pokud voda zasáhla telefon nebo tablet, okamžitě jej vypněte.
  2. Vyndejte jej z obalu a pokud je to možné, sundejte zadní kryt a vyjměte baterii. V případě, že se k baterii nemůžete dostat, pokuste se vyndat alespoň SIM kartu a paměťovou kartu.
  3. Pomocí čistého savého hadříku nebo papírové utěrky důkladně osušte všechna dostupná místa, porty a konektory. Došlo k zásahu jinou tekutinou, než je voda – pivo, limonáda, čaj, slaná mořská voda? Nejvíce zasažená místa opatrně očistíte i destilovanou vodou. Tekutiny s obsahem jiných částic jsou větším rizikem než voda samotná.
  4. S elektronickým zařízením nedělejte prudké pohyby ani ním netřeste. Tekutina by se mohla dostat ještě hlouběji do jeho útrob.
  5. Pro případ těchto nepředvídatelných situací je dobré mít po ruce čisticí a ochranné prostředky, které prostřednictvím moderních technologií pomáhají ochránit elektronické součástky před účinky vody, korozními a oxidačními chemickými reakcemi.
  6. Záchranný balíček HUMIDEF vám pomůže důkladně vysušit vaše zařízení už za 12 hodin.

Humidef

Neviditelná hrozba jménem koroze

Základem úspěchu není jen vysušit zařízení od přebytečné vlhkosti. Stejně důležité je zabránit oxidačním a korozním reakcím. Ty začínají už po 30 minutách po zatečení. Ačkoliv na první pohled nemusíme nic vidět, koroze dokáže elektronické zařízení postupně znehodnocovat zevnitř. Netýká se přitom jen telefonu, který spadl do vody. Stačí, pokud se dlouhodobě zdržujete v prostředí s vlhkostí vzduchu vyšší jak 60 % a váš mobil je ohrožený na funkčnosti a životnosti.

Použití HUMIDEF balíčků je ve všech ohledech jednoduché. Vše potřebné pro záchranu elektroniky totiž najdete v základním balení. Při včasném a správném použití dokáže tato ochranná technologie po 24 hodinách působení zachránit až 99 % zařízení. Navíc jim dodá permanentní ochranu, kterou zabezpečuje antikorozní čip s VCI technologií.

Humidef

I když telefon funguje a vše vypadá v pořádku, oxidace může celkem nenápadně pokračovat dál. První příznaky, že něco není v pořádku, se mohou objevit po týdnech či dokonce měsících používání. Často jde o horší kvalitu signálu nebo zpomalené reakce, které do té doby nebyly pro telefon typické.

HUMIDEF ochranný čip

Oxidace a koroze probíhá v podmínkách, kdy navzájem zreagují molekuly vzduchu, vody a kovu.  Pokud by se našla technologie, která mezi ně postaví bariéru, tato reakce se zastaví. Už správně tušíte – ano, je to možné! Na tomto principu fungují VCI (volatile corrosion inhibitors) – inhibitory, které vytvoří vazbu s kovovými povrchy, jako jsou ocel, železo, hliník, zinek, cín, měď atd.

Jejich působením vzniká bariéra, která vytláčí molekuly vody z povrchu předmětů a zabraňuje reakci, která vede ke korozi. Ochranný čip proti oxidaxi HUMIDEF má rozměry 49 × 50 mm a můžete jej úplně jednoduše vložit do pouzdra nebo obalu telefonu či tabletu. Pokud chcete využít jeho účinky s jinými menšími zařízeními, vložte čip v podobě čtverce například do tašky. Poskytuje ochranu před korozí až po dobu 6 měsíců.

Humidef

Utopený mobil a záruka

HumidefOprava telefonu může být v měsíčních výdajích nečekanou položkou. Telefon, za který jste dali tisíce Kč, standardně podléhá zákonné záruce

Ovšem pokud technik zjistí, že přišel do kontaktu s vodou, o záruku a bezplatnou opravu přicházíte. Domníváte se, že jste zařízení důkladně vysušili a nemůže si ničeho všimnout?

Výrobci mobilních telefonů se pojistili. V útrobách telefonu se nachází malé bílé plošky indikátory, které se pod vlivem vlhkosti nad povolený limit trvale zabarví dočervena.

Pokud se pohybujete v prostředí se zvýšenou vlhkostí, může k tomu dojít i bez toho, že byste elektroniku polili vodou. V takovém případě může kompaktní a efektivní produkt, jakým je antikorozní čip HUMIDEF, účinně chránit i v nepředvídatelných situacích.

Humidef

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů