×

Pojištění osobních věcí

Pojištění osobních věcí
Pojištění osobních věcí pro případ odcizení již nenabízíme. Pro pojištění sjednaná před 1. 1. 2021 zůstávají v platnosti příslušné podmínky, dokumenty i instrukce, jak postupovat v případě pojistné události.

VÝHODY, KTERÉ VÁM POJIŠTĚNÍ PŘINESE

 • ochrana před kapesní krádeží, krádeží vloupáním a loupeží za pár korun na den
 • kryje pojištěný přístroj i další osobní věci bez ohledu na to, kde byly zakoupeny, a také hotovost
 • platí na celém světě, tj. i když jste na dovolené
 • pojišťovna proplatí náklady vynaložené na nákup nových věcí, neplatíte žádnou spoluúčast

CO POJIŠTĚNÍ KRYJE, VARIANTY POJIŠTĚNÍ A POJISTNÉ LIMITY

Pojištění se nabízí ve variantách, které se liší limitem pojistného plnění, a to na 1 nebo 2 roky. Úhrada za pojištění se platí jednorázově.

Osobní věci kryté pro případ odcizení STANDARD
varianta
TOP
varianta
Elektronika včetně příslušenství, která není v okamžiku pojistné události starší 3 let: mobilní telefon, tablet, notebook, fotoaparát, elektronická čtečka knih, powerbanka, flash disk USB, Wi-Fi dongle, externí hard disk, paměťová karta, MP3/MP4 přehrávač, chytré hodinky, kalkulačka, sluchátka    
Osobní věci bez ohledu na stáří:
hodinky, šperky, peněženka, pouzdro na doklady nebo platební karty, příruční zavazadlo, osobní doklady, průkazy, dioptrické a služební brýle, klíče, platební poukázky, kosmetické výrobky (vč. dekorativní kosmetiky), a výrobky pro osobní hygienu, kapesní a multifunkční nože, psací pera a papírenské potřeby, léky, berle a naslouchátko
Souhrnný limit
10 000 Kč
na jednu pojistnou
událost
Souhrnný limit
50 000 Kč
na jednu pojistnou
událost
Hotovost do 2 000 Kč
(započítává se do souhrnného limitu)
   
Jednorázové pojistné STANDARD
varianta
TOP
varianta
Pojistné na 1 rok 499 Kč 999 Kč
Pojistné na 2 roky 899 Kč 1 799 Kč

Pojištění lze sjednat při zakoupení některé z následujících věcí (mobilní telefon, tablet, notebook, fotoaparát, elektronická čtečka knih, powerbanka, flash disk USB, Wi-Fi dongle, externí hard disk, paměťová karta, MP3/MP4 přehrávač, chytré hodinky, kalkulačka, sluchátka).

CO ZÍSKÁTE V PŘÍPADĚ ŠKODY

 • V případě odcizení věci získáte plnění ve výši nákladů vynaložených na zakoupení nové věci, maximálně do výše souhrnného limitu dle zvolené varianty pojištění. Podmínkou je doložení původního dokladu o nabytí pojištěné věci a dokladu o nabytí náhradní věci (stejné co do účelu použití, obdobné funkčnosti). V případě, že cena náhradní věci převyšuje cenu věci původní, pojišťovna vyplatí cenu původní věci.
 • V případě odcizení osobních dokladů nebo průkazů získáte plnění ve výši nezbytně nutných nákladů vynaložených na jejich opětovné zhotovení.
 • V případě odcizení klíčů získáte plnění ve výši nezbytně nutných nákladů vynaložených pojištěným na zhotovení nových klíčů a na otevření zamčených dveří, montáž a instalaci nového zámku či vložky.
 • Pojištění kryje až 2 události za každý pojistný rok.

PŘÍKLAD PLNĚNÍ

Zákaznice si pořídila mobilní telefon za 12 999 Kč s dvouletou variantou pojištění TOP. Po 17 měsících od sjednání pojištění jí při obědě v obchodním centru zloděj ukradl kabelku, kterou měla pověšenou na opěradle židle, na které seděla.

 1. Ihned nahlásila krádež na policii – do protokolu uvedla, že přišla o telefon, kabelku, peněženku s 2 000 Kč v hotovosti, dioptrické a sluneční brýle, kosmetiku, klíče a doklady.
 2. Zablokovala IMEI telefonu, kontaktovala zámečníka, nechala si vyměnit zámky a klíče a nechala si udělat nové doklady.
 3. Současně kontaktovala pojišťovnu a domluvila se na dodání dokladů po koupi nových věcí.
 4. Zákaznice postupně doložila doklady o nákupu starých i nových věcí (telefon 12 999 Kč, kabelka 3 499 Kč, peněženka 949 Kč, dioptrické brýle 6 199 Kč, sluneční brýle 1 899 Kč, kosmetika 3 650 Kč, dále doložila účtenku od zámečníka na 1 200 Kč a od úřadů za sjednání nových dokladů v hodnotě 500 Kč. Odcizenou hotovost 2 000 Kč nemusela nijak dokládat.
 5. Celkové plnění bylo v hodnotě 32 895 Kč.

CO DĚLAT, KDYŽ SE NĚCO STANE

 • Nejdříve nahlašte krádež na policii, budete potřebovat protokol (pokud jde o telefon či tablet s IMEI, zablokujte kód IMEI).
 • S číslem Certifikátu o pojištění zavolejte na linku BNP Paribas Cardif Pojišťovny 234 240 540.
 • Připravte si doklady o koupi původních a nových věcí (pojišťovna vám vyplatí plnění až poté, co si koupíte za odcizenou věc novou) a předejte je dle pokynů pojišťovně.
 • Pojišťovna vyplatí pojistné plnění na váš účet, a to zpravidla do 3 dnů od dodání dokladů (jednotlivé doklady na nově zakoupené osobní věci můžete dodávat pojišťovně k proplacení postupně. V takovém případě vám je pojišťovna bude proplácet rovněž postupně).

Kompletní informace o pojištění naleznete v Pojistné smlouvě č. HPTPIP 1/2017.