Může se hodit

Další příslušenství

S vybranými fotoaparáty a objektivy Sony si prodloužíte nejen skvělé zážitky, ale i záruku až o 1 rok! Více ZDE

Doporučujeme přikoupit

Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Sony Alpha 6400 + 16-50 černý

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Sony
Kategorie Digitální fotoaparáty Sony
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto) 24,2 Mpx
Formát snímače APS-C
Druh snímače CMOS
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 32000
Objektiv
Bajonet Sony E
Počet objektivů v setu 1
Stabilizace objektivu Ano
Stabilizace snímače Ano
Elektronická stabilizace Ano
Min. ohnisková vzdálenost 16 mm
Max. ohnisková vzdálenost 50 mm
Sluneční clona v balení Ne
Nejmenší vzdálenost ostření 25 cm
Režimy a funkce
Interní blesk Ano
Externí blesk Ano
Detekce obličeje Ano
Kreativní režimy Ano
Zaostřování a měření scény
Vyvážení bílé s výběrem světelného zdroje
Nejkratší čas expozice 1/4000 s
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921600 pix
Polohovatelný displej Ano
Dotykový displej Ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi Ano
Propojení Bluetooth Ano
NFC Ano
Podpora přímého tisku Ano
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa 4K (3840x2160)
Hodnota fps 30
Formát záznamu videa MPEG, AVCHD
Nezařazeno
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12 cm
Výška výrobku 6,9 cm
Hloubka výrobku 5,9 cm
Hmotnost výrobku 0,43 kg
Rozměry balení
Šířka balení 15 cm
Výška balení 11,5 cm
Hloubka balení 18 cm
Hmotnost balení 1,02 kg
Návod k použití Stahnout (pdf / 747683 kb)
Prohlédnout si více vlastností produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

set digitální bezzrcadlovky a objektivu • 24,2Mpx CMOS snímač APS-C • objektiv Sony 16–50 mm se světelností f/3,5–5,6 • obrazový procesor BIONZ X • 14bitový RAW výstup • hybridní automatické ostření • 4K video • Wi-Fi • Bluetooth • NFC • micro USB • micro HDMI • 3" LCD dotykový výklopný displej • OLED hledáček • hmotnost 403 g • rozměry 120 × 66,9 × 59,7 mm

Sony Alpha 6400 + objektiv 16-50, černá

Digitální bezzrcadlovka Sony Alpha 640024Mpx CMOS APS-C snímačem, novým zpracováním obrazu BIONZ X a hlavně špičkovým autofokusem během 0,02 sekund s 425 body automatického ostření a fázovou detekcí s důrazem na Eye AF představuje revoluci v otázce rychlosti automatického ostření a celkové kvality snímků. Dokáže úžasně fotit i natáčet video ve 4K lepší, než zvládá konkurence díky několikanásobnému počtu zachycených informací. V kombinaci se stále kompaktními rozměry podává až neuvěřitelné výkony, takže se stává volbou číslo jedna pro každého, kdo chce mít vzpomínky zaznamenané v nejvyšší kvalitě a přitom nemá prostor či chuť tahat s sebou těžkou a neskladnou zrcadlovku.

Pořídit nádherné fotografie a videa vám pomůže i OLED hledáček a vysoce kvalitní výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikl už žádný důležitý moment, se zase postará souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s, zatímco s postprodukcí si vyhrajete díky 14bitovému RAW výstupu i neskutečně bohaté paletě funkcí, z nichž budou nadšení i nejnáročnější fotografové a filmaři.

Se mnou budou vaše zážitky ostré jako realita.


Dokonalejší algoritmus automatického ostření

Fotoaparát dostal ještě propracovanější algoritmus automatického ostření, takže dokonale přesné automatické ostření nabídne i ve tmavém prostředí. V režimu AF-S je dolní limit jasu pro automatické zaostřování snížen dokonce na EV-2.

 

Automatické zaostřování v režimu zvětšeného zaostření

Když potřebujete ostřit na detailní záběry, například u točení makrozáběrů, můžete si zobrazit zvětšený náhled celkové zaostřované oblasti a jen už jemně doladit bod zaostření pomocí hledáčku či displeje.

 

Funkce peaking

Funkce pro zvýraznění hran je výhodou u manuálního ostření, když přináší možnost zvýraznění nejvíce zaostřené části celé oblasti snímku. Novinkou je také rozšíření barevného zvýraznění zaostření (doposud červená, žlutá a bílá) o modrou pro viditelnější zvýraznění oblastí zaostření u makra a portrétů.

 

Sledování v reálném čase

Pro ještě přesnější sledování rychle se pohybujících objektů je zde upgradovaná funkce automatického sledování pohybu objektů za pomocí nového algoritmu, jenž pro udržení objektů v záběru sleduje barvy, strukturu (jasu), vzdálenosti objektů (hloubku) i informace o obličejích/očích.

 

Automatické zaostření na oči v reálném čase

Automatické zaostření na oči v reálném čase vyhledá ihned po stisknutí spouště do poloviny oči snímaných objektů a zaostří na ně. Nastavit lze levé oko, pravé oko i automatický výběr a v režimu AF-C dojde ke stabilnímu ostření i tehdy, když je zakryta část obličeje, je v protisvětle nebo se osoba dívá směrem dolů.

 

Souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s

Souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s (při prohlížení až následně) nebo 8 sn/s (s tichou závěrkou) a 8 sn/s (v režimu živého náhledu) vám umožní naprosto pokrýt každou akci. S minimalizací prodlevy displeje a s možností skupinového zobrazení můžete získat až 116 snímků ve formátu JPEG (Standard).

 

Zpracování obrazu BIONZ X

Obrazový procesor BIONZ X nové generace spolupracuje s 24,2megapixelovým CMOS Exmor senzorem ve formátu APS-C. Přináší špičkovou citlivost a minimální šum, aby byly všechny snímky ve vysokém rozlišení a detailní jako nikdy dříve.

 

ISO až 102 400

Sony u tohoto modelu zvýšilo ISO až na 32 000 (s rozšířením na ISO 102 400 u fotografií) a také vylepšilo algoritmy pro zpracování obrazu, technologii reprodukce detailů a redukci šumu s rozdělením na oblasti. Získáte tak snímky s realističtější strukturou, bohatší porcí detailů i přirozenějšími barvami.

 

Poměr stran 1:1

Nově se na výběr nabízí poměr stran 1:1 (kromě standardních 3:2 a 16:9), jenž je hojně využívaný sociálními sítěmi, abyste nemuseli fotografie ořezávat.

 

14bitový RAW výstup

Při fotografování do RAW jsou 14bitové digitální signály převáděny z analogových snímačů obrazu a načteny do vstupních čipů s technologií LSI a procesoru BIONZ X. Tam dochází k jejich zpracování s hloubkou 16 bitů a následnému převedení zpět na 14bitový obrazový výstup formátu RAW. Fotoaparát tak dosahuje plynulejší a přirozenější gradace odstínů.

 

4K ve formátu XAVC S

Natáčení do 4K ve formátu Super 35 mm při čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning je garancí převzorkování s cca 2,4× informací oproti standardnímu formátu 4K (QFHD: 3840×2160), čímž se rovná počtem informací 6K! Dostanete tak výrazně realističtější obraz s větší hloubkou. Filmy ve špičkové kvalitě získáte i díky vysokému datovému toku (max. 100 Mb/s) formátu XAVC S v kombinaci s podporou HLG.

Hybridní automatické ostření

Při natáčení 4K filmů oceníte také hybridní automatické ostření přinášející ještě vyšší rychlost, přesnost a výkon. Dle scény lze přitom pracovat s citlivostí ostření – volit stabilitu nebo rychlé přeostřování. Touch Tracking (Dotykové sledování) je navíc funkce umožňující pracovat s ostřením objektů dotykem na displej.

 

Nastavení S-Gamut/S-Log

S-Log je nastavení, díky němuž si můžete pokročile pohrát s gradací barev během postprodukce. Křivky gamma S-Log3 a S-Log2 podporují široký dynamický rozsah (až 1 300 %) kvůli možnosti minimalizace přeexponování světel a tmavých stínů bez kresby. Nastavení gamma S-Log3 kromě jiného přináší dynamický rozsah 14 EV. 

 

Zpomalený a zrychlený záznam až se 120 sn/s

Fotoaparát umožňuje natáčet zpomalené (až 5×) a zrychlené (až 60×) ve Full HD, aniž by bylo nutné k zobrazení takto pořízených záběrů další zpracování v PC. 

 

Profesionální zvuk

Fotoaparát má konektor, do nějž je možné připojit externí mikrofony. Nabízí se i linkový vstup přes konektory XLR prostřednictvím samostatně prodávané sady adaptéru XLR, načež lze realizovat propojení s profesionálními mikrofony.

 

Intervalové snímání pro časosběrné filmy

Fotoaparát nabízí souvislé fotografování s intervalem volitelným mezi 1 až 60 vteřinami. Pořízené snímky pak lze v PC zkombinovat do časosběrného filmu prostřednictvím aplikace Viewer ze sady počítačových aplikací Imaging Edge. Už na displeji fotoaparátu si přitom lze prohlédnout, jak by mohl výsledný film vypadat.

 

Výklopné LCD s dotykovým ovládáním

Zobrazovačem je v případě tohoto fotoaparát LCD panel o vysokém rozlišení 921 tisíc bodů a úhlopříčce 3 palce. Umožňuje vyklopení nahoru až o 180° pro snadnější natáčení autoportrétů a vlogů. Má dotykové ovládání, k němuž se pojí různé funkce, jako je zaostření dotykem, dotyková závěrka nebo dotykové sledování.

 

OLED hledáček

K dokonalým fotografiím vám napomůže i vysoce kontrastní hledáček XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlišením, který vyobrazí jemné detaily i v tmavých oblastech. Přináší přesné barvy a plynulé zobrazení rychlostí 60/120 snímků za vteřinu. Pro displej i hledáček se přitom nabízí nastavení kvality Standard (Standardní) a High (Vysoké). 

 

Intuitivnější ovládání

Jakoukoli z 89 funkcí lze přiřadit kterémukoli z osmi tlačítek a ovládacích prvků fotoaparátu, stejně tak díky utilitě My Dial (Můj ovladač) můžete přiřadit oblíbené funkce ovladači a ovládacímu kolečku. Výsledkem je maximální přizpůsobení fotoaparátu vašim nárokům, čemuž napomáhá i My Menu (Moje nabídka) pro přiřazení až 30 položek nabídky.

 

Snadnější nastavení vyvážení bílé

Automatické vyvážení bílé je nyní možné zablokovat a odblokovat, abyste získali konzistentnější barevné odstíny při použití více světelných zdrojů. Sony zjednodušilo nastavení vyvážení bílé pro snadné nastavení priority automatického vyvážení bílé při snímání pod žárovkovým osvětlením, a to teplejší podání Atmosphere Priority (Priorita atmosféry), nebo White Priority (Priorita bílé).

 

Všestrannější blesk

U fotografování s kompatibilními bezdrátovými blesky lze volit synchronizaci na druhou/první lamelu pro bohatší možnosti osvětlování.

 

Ochraňte fotografie před vymazáním

Už se vám nestane, že byste nechtěně vymazali fotografii, kterou jste chtěli uchovat. Postarají se o to funkce dostupné prostřednictvím předem přiřazených vlastních tlačítek.

 

Dálkové ovládání

Váš mobilní telefon může po jediném dotyku posloužit jako hledáček i dálkové ovládání. Lze tak také snadno přenášet fotografie a videa nebo načíst data o poloze. To vše pomocí připojení přes Bluetooth.

 

Aplikace Imaging Edge

Ještě vylepšit pořízené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Například volba „Remote“ umožní ovládat a sledovat snímání živě na obrazovce počítače, zatímco funkce „Viewer“ usnadní prohlížení, hodnocení a výběr rozsáhlých knihoven pořízených snímků. Za pomocí funkce „Edit“ je dostupná pro vyvolání dat ve formátu RAW.

 

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Fotoaparát je 100% kompatibilní s oblíbenými aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Sony Alpha 6400 + 16-50 černý

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Sony
Kategorie Digitální fotoaparáty Sony
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto) 24,2 Mpx
Formát snímače APS-C
Druh snímače CMOS
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 32000
Objektiv
Bajonet Sony E
Počet objektivů v setu 1
Stabilizace objektivu Ano
Stabilizace snímače Ano
Elektronická stabilizace Ano
Min. ohnisková vzdálenost 16 mm
Max. ohnisková vzdálenost 50 mm
Sluneční clona v balení Ne
Nejmenší vzdálenost ostření 25 cm
Režimy a funkce
Interní blesk Ano
Externí blesk Ano
Detekce obličeje Ano
Kreativní režimy Ano
Zaostřování a měření scény
Vyvážení bílé s výběrem světelného zdroje
Nejkratší čas expozice 1/4000 s
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921600 pix
Polohovatelný displej Ano
Dotykový displej Ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi Ano
Propojení Bluetooth Ano
NFC Ano
Podpora přímého tisku Ano
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa 4K (3840x2160)
Hodnota fps 30
Formát záznamu videa MPEG, AVCHD
Nezařazeno
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12 cm
Výška výrobku 6,9 cm
Hloubka výrobku 5,9 cm
Hmotnost výrobku 0,43 kg
Rozměry balení
Šířka balení 15 cm
Výška balení 11,5 cm
Hloubka balení 18 cm
Hmotnost balení 1,02 kg
Návod k použití Stahnout (pdf / 747683 kb)
Prohlédnout si více vlastností produktu
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů