×
Kód: QNPTS4512G ID: 1563748

Datové uložiště (NAS) QNAP TS-451+ 2G (TS-451+-2G) černé

5 (1)

datové uložiště (NAS) • čtyřjádrový procesor Intel Celeron (2,42 GHz) • Intel HD Graphics • 2GB DDR3L RAM • prostor pro 4× 2.5", nebo 3.5" SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD • 25 USB 2.0 • 2× USB 3.0 • HDMI •...

13 089 Kč
u vás již 06.12.

Popis produktu

datové uložiště (NAS) • čtyřjádrový procesor Intel Celeron (2,42 GHz) • Intel HD Graphics • 2GB DDR3L RAM • prostor pro 4× 2.5", nebo 3.5" SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD • 25 USB 2.0 • 2× USB 3.0 • HDMI • LED kontrolky

QNAP TS-451+ 2G, černáV dnešním mobilním světě je bezpečnost dat a zároveň přístup k nim odkudkoli stále důležitější. Proto je výbornou volbou výkonný NAS, jakým bezesporu je QNAP TS-451+ 2G. Je výborným řešením pro domácí i firemní využití i díky čtyřjádrovému procesoru Intel a bohatým možnostem rozšíření funkcí.


Kvalitní NAS – pro firmy i domácí využití.

Čtyřjádrový 64bitový procesor Intel Celeron


Sílu modelu TS-451+ dodává čtyřjádrový 64bitový procesor Intel Celeron s taktem 2 GHz doplněný 2 GB paměti DDR3L RAM + duálními porty Gigabit LAN s rychlostí čtení i zápisu 225 MB/s v režimu slučování portů. Procesor navíc při náročných úlohách automaticky zvýší svůj výkon přetaktováním až na 2,42 GHz. Podporováno je také 256bitové šifrování svazků a složek AES s přenosovými rychlostmi až 204 MB/s pro vyšší výkon a lepší zabezpečení systému.

QTS


Intuitivní rozhraní systému QTS zajistí, že vše, co potřebujete, budete mít šikovně po ruce a prostředí bude působit moderním dojmem. Těží z ploché koncepce zrychlující načítání a chytré pracovní plochy, která poskytne okamžitý přístup k nejčastěji využívaným funkcím. Stejně tak umožní vytvořit na ploše zástupce a skupinové zástupce, v reálném čase sledovat všechny zásadní systémové informace i otevírat více oken aplikací. Novinkou jsou pak vyspělé funkce jako snímky svazků/LUN, multizonální multimediální systém a další.

Virtualization Station


Virtualization Station umožňuje tomuto NAS fungovat jako „vše-v-jednom“ a virtualizační platforma pro více operačních systémů. Poslouží díky tomu k rychlému vytváření virtuálních počítačů, zálohování a obnovení virtuálních počítačů, importu/exportu virtuálních počítačů a pořizování snímků či operacím na pracovní ploše ve webových prohlížečích. Má snadno ovladatelné rozhraní pro centrální správu všech virtuálních PC vytvořených právě skrze TS-451+. Je také možné virtuální počítače stahovat z online trhů (VM) a importovat je do TS-451+.

Container Station


QNAP Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker, aby vám umožnil provozovat na TS-451+ více izolovaných systémů Linux a také stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub. Nabízí se ale i import/export kontejnerů a nastavování práv, stejně tak k dispozici je podpora aplikace Online Dokument pro přímé zobrazení, editaci a ukládání různých souborů včetně kancelářských dokumentů, obrázků a textových souborů.

Překódování videí v reálném čase a offline


NAS zvládá překódovat videa ve Full HD (až 4K H.264) a konvertovat je do formátů pro přehrávání na počítačích, mobilech i Smart TV.  Dokonce můžete současně prohlížet videa na více zařízeních při hardwarově akcelerovaném překódování za chodu. Offline překódování pak přináší tu výhodu, že můžete být připojeni k internetovému připojení s nízkou nebo omezenou přenosovou rychlostí a i tak sledovat plynule přehrávaná videa na File Station, Video Station či v aplikaci Qfile tím, že vyberete předem renderované video s nižším rozlišením.

Multizonální řízení multimédií


TS-451+ poslouží i jako multizonální multimediální systém s možností centrálně spravovat a streamovat fotografie, hudbu a videa do různých místností prostřednictvím Bluetooth a USB připojených k TS-451+ (pouze pro vysílání hudby), HDMI, DLNA, Apple TV a Chromecastu.

Qsirch


Vše budete jednoduší díky aplikaci Qsirch, která usnadní vyhledávání dokumentů, fotografií, videa i hudby. Stačí napsat například část názvu souboru či slovo/spojení z obsahu dokumentu a Qsirch zobrazí seznam odpovídajících položek s miniaturami. Nabízí i historii vašeho vyhledávání.

Sdílení souborů napříč platformami


Podpory se dočkaly protokoly SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč Windows, Mac a Linux/UNIX. Data, protokolární záznamy a obrazy ISO CD a DVD můžete dokonce centrálně ukládat na TS-451+ a zajistit jejich ochranu vestavěným antivirem.

File Station


Webová File Station přináší možnost snadno nahrávat, stahovat i spravovat soubory odkudkoli, kde máte přístup k internetu. File Station podporuje extrakci souborů, vytváření složek a rychlé vyhledávání souborů a složek. Kromě toho ale přichází také s nástroji pro snadné sdílení souborů s ostatními pomocí unikátních URL, e-mailem a na sdíleném úložišti. Dokonce data můžete přenášet TS-451+ a veřejnými cloudy, jako je Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Box, Yandex Disk a Amazon Cloud Drive pomocí File Station, i zobrazovat soubory na Office Online a na Google Docs či v Google Chrome.

NetBak Replicator


NetBak Replicator je připraven na zálohování dat v reálném čase a podle plánu systému Windows, včetně archivace e-mailů v programu Outlook. Podporováno je i Apple Time Machine, díky čemuž mohou uživatelé počítačů s macOS uceleně zálohovat data na TS-451+. A zásluhou USB 3.0 na předním panelu lze kopírovat jediným dotykem. Využívat můžete také zálohovací software třetí strany včetně Acronis True Image a Symantec Backup Exec.

Řešení pro obnovení po havárii


K dispozici máte různé možnosti obnovení dat. Vzdálená replikace v reálném čase (RTRR, Real-Time Remote Replication) přináší zálohování dat v reálném čase, případně na základě plánu, na vzdálené servery QNAPNAS nebo FTP a synchronizuje soubory z místních složek do vzdálených složek výrazně efektivněji. Nabízí se možnost číslování záloh s možností ponechání určitého počtu různých verzí – a to buď jednoduché číslování umožňující naplánovat přesný počet uchovaných verzí a po jakou dobu, nebo chytré číslování s rotačním plánem, jenž automaticky nahrazuje starší verze záloh. Podporován je také protokol rsync pro zálohování dat dle pravidelného plánu na vzdálené servery. Využít můžete pro zálohování a obnovu také různé služby používají cloud, a to včetně Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Dropbox, Google Drive, Google Cloud Storage atp.

Snímky svazků a LUN


Správce úložišť QTS přináší webový snímkovací nástroj pro ještě snadnější zálohování dat na TS-451+ zpět do jakéhokoli bodu v čase, čímž dokáže velmi účinně zabránit ztrátě vašich důležitých dat. Umožňuje pořídit až 256 snímků svazků i LUN a účinně replikovat snímky svazků/LUN na vzdálené servery pouhým zkopírováním provedených změn a svižně naklonovat snímek svazku /LUN jako místní svazek bez přerušení aktuálního provozu systému. Systém lze dokonce nastavit tím stylem, že před zálohováním přes RTRR/rsync automaticky pořídí snímek svazku, a to i v případě, že je otevřen.

Špičkové zabezpečení


Toto pokročilé řešení vás ochrání před potenciálními útoky díky mnoha funkcím, jako je například ověřování dvěma kroky, šifrovaný přístup, blokování IP adres a další. Admin navíc může udělovat přístupová práva jednotlivým uživatelům k různým složkám a zabránit neoprávněnému přístupu k vybraným souborům. Validování je přitom řešeno 256bitovým šifrováním FIPS 140-2 AES na vojenské úrovni, čímž je zamezeno úniku citlivých dat i v případě krádeže pevných disků nebo dokonce celého systému.

VPN Server a VPN Client


Tento model zvládá pracovat i jako jako VPN server s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, aby poskytl zabezpečený přístup k datům v privátní místní síti. Podporuje i VPN Client pro PPTP a OpenVPN kvůli ochraně soukromí při přenosu dat.

Synchronizace souborů


Qsync dokáže NAS transformovat na zabezpečené a vysokokapacitní datové centrum synchronizace souborů. Každý soubor, který na NAS nahrajete, přitom bude k dispozici veškerým připojeným zařízením, jako mohou být počítače i mobily. Qsync se hodí hlavně často cestujícím uživatelům, jež potřebují mít data po ruce a spravovat je na různých zařízeních. Dokonce aplikace umožňuje dálkově smazat složku Qsync na ztraceném zařízení, čímž zamezíte zneužití dat. Nainstalovat můžete také aplikaci Cloud Drive Sync z QTS App Center určenou k synchronizaci souborů prostřednictvím úložišť cloud Google Drive a Dropbox.

Zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu


Surveillance Station je profesionální dozorovací řešení s intuitivním rozhraním a bohatou porcí více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku s velkými možnostmi nastavení. Mobilní aplikace Vmobile pro Android a iOS pak umožní monitorovat kamery odkudkoli potřebujete. S mobilní aplikací Vcam zase proměníte zařízení v síťovou kameru k okamžitému nahrávání na váš NAS. Model TS-451+ poskytuje dva bezplatné kanály IP kamer, které můžete dokoupením dodatečných licencí rozšířit až na 40 kanálů.

Přístup k mobilním zařízením a obsahu v nich


Qfile poskytuje přístup k datům i možnost nahrávat je, stahovat a sdílet prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. To Qmanager zase přináší možnost na dálku monitorovat a spravovat NAS, zatímco s Qnotes lze snadno a rychle vytvářet poznámky a sdílet je. Pro práci s hudbou, fotografiemi a videi zase využijete Qmusic, Qphoto a Qvideo.

Rozšiřující aplikace


Centrum aplikací App Center nabídne širokou škálu aplikací, které si nainstaluje každý dle potřeby. Jsou mezi nimi různé nástroje pro zálohování/synchronizaci, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a tak dále a tak dále. Navíc společnost QNAP poskytuje otevřený zdrojový kód pro vývojáře, kteří tak mohou navrhovat vlastní aplikace.

LED indikátory


LED indikátory jsou vybaveny 3krokovým ovládacím prvkem pro regulaci jasu, takže jej optimalizujete na základě okolního prostředí a vašich preferencí. Dokonce lze vše nakonfigurovat tak, aby se jas automaticky ztlumil v určitou denní dobu.

Energeticky úsporný a ekologický


Srdcem zařízení je procesor vyrobený 22nm technologií společně s operační pamětí typu DDR3L s nízkým napětím a nízkou spotřebou energie. Přináší tak vysoký výkon a zároveň nezpochybnitelnou úsporu. Tomu napomáhá i režim spánku S3, pohotovostní režim pevných disků, plánované zapínání/vypínání, režim odstávky pevného disku či probuzení po síti (Wake on LAN). NAS je navíc dodáván v ekologicky šetrné krabici.


Dokumentace k tomuto produktu
QTS 4.3.5-4.4-UG-04-cs Stáhnout / (4.88 MB)

Technické parametry

Další parametry
Záruka 24 měsíců
Kód výrobce TS-451+-2G
Počet pozic pro disky 4
Včetně HDD Ne
Osazení disky bez disků
Formát disků 2,5" i 3,5"
Frekvence procesoru 2 GHz
Velikost paměti RAM 2 GB
Režim RAID RAID 5
Rozhraní USB 2.0 2×, USB 3.0 2×, HDMI 1×
Počet LAN portů 2
Počet USB 2.0 2
Počet USB 3.2 (USB 3.0) 2
Rychlost čtení 225 MB/s
Rychlost zápisu 224 MB/s
DLNA Ano
iTunes Ano
Wake on LAN Ano
Podpora IP kamer Ano
České menu Ne
Značky QNAP
Rozměry balení
Šířka výrobku 20.0 cm
Výška výrobku 30.0 cm
Hloubka výrobku 20.0 cm
Hmotnost výrobku 2.0 kg

Uživatelské recenze - Datové uložiště (NAS) QNAP TS-451+ 2G (TS-451+-2G) černé

Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží zakoupili.

Průměrné hodnocení tohoto produktu

5
(100%)

Hodnotilo 1 uživatelů

Hodnocení zákazníků

Marián
20.04.2021 - 08:28
100 %

Kvalitne prevedenie, vela funkcii a moznosti.Slabinou je dialkove ovladanie na Media, ktore je vyslovene low cost, a retro. Kedze ho nepouzivam, nie je to problem.

Celková spokojenost
Další hodnocení

Příslušenství

Marián
20.04.2021 - 08:28
100 %

Kvalitne prevedenie, vela funkcii a moznosti.Slabinou je dialkove ovladanie na Media, ktore je vyslovene low cost, a retro. Kedze ho nepouzivam, nie je to problem.

Celková spokojenost

Technické parametry

Záruka 24 měsíců
Kód výrobce TS-451+-2G
Počet pozic pro disky 4
Včetně HDD Ne
Osazení disky
bez disků
Formát disků 2,5" i 3,5"
Frekvence procesoru
2 GHz
Velikost paměti RAM
2 GB
Režim RAID RAID 5
Rozhraní USB 2.0 2×, USB 3.0 2×, HDMI 1×
Počet LAN portů
2
Počet USB 2.0
2
Počet USB 3.2 (USB 3.0)
2
Rychlost čtení 225 MB/s
Rychlost zápisu 224 MB/s
DLNA
Ano
iTunes Ano
Wake on LAN
Ano
Podpora IP kamer Ano
České menu Ne
Značky QNAP
Šířka výrobku 20.0 cm
Výška výrobku 30.0 cm
Hloubka výrobku 20.0 cm
Hmotnost výrobku 2.0 kg
Dokumentace k tomuto produktu
QTS 4.3.5-4.4-UG-04-cs Stáhnout / (4.88 MB)