iRobot Roomba 581 iRobot Roomba 581 iRobot Roomba 581
Získáte 0 ibodů
 
Spočítat platbu ibody

Zeptejte se Datart odborníka

iRobot Roomba 581

iRobot Roomba 581

iRobot Roomba 581

Vše o produktu

Vlajkovou lodí robotických vysavačů iRobot Roomba série 500 se stal nejlépe vybavený typ Roomba 581. Obsahuje velice bohaté příslušenství již v základu, jako trojici virtuálních majáků, náhradní kartáčky, dva filtry a dálkové ovládání s označením Wireless Command Center (centrální pult na zadávání příkazů vysavači). Robotické vysavače iRobot při úklidu přemýšlí a berou v potaz tvar, velikost a charakter místnosti. Podle toho dynamicky upravují své chování i způsob úklidu. Uvnitř Roomby pracuje výkonný procesor ARM, který neustále vyhodnocuje data z 38 senzorů. Výrobce tomuto systému říká iAdapt. Čistící hlava se pak dokáže dokonale přizpůsobit různým povrchům, díky bočnímu kartáčku Side Brush dokáže vysavač vyčistit i prostor podél stěn. Funkce načasování úklidu, aktivní detekce nečistot Dirt Detect, nárazníky se zpomaleným dotykem, filtrační systém z mikrovláken, hlučnost pod 60 dB či infračervené senzory pro orientaci v místnosti. To jsou klíčové vlastnosti robotických vysavačů iRobot.

Nejchytřejší vysávací systém iAdapt

Díky chytrému systému iAdapt se vysavač při úklidu dokáže přizpůsobit prostředí, různým druhům povrchů i množství nepořádku. Na základě vstupních dat vyhodnocuje nejvhodnější pohyby tak, aby co nejlépe odstranil různé druhy nečistot. Za nejklíčovější vlastnost robotických vysavačů iRobot se považuje důkladnost. Vysavač nedokončí úklid do té doby, než je povrch řádně vyčištěn. Každé místo tak přejede průměrně 4×. K dokonalému využití systému iAdapt přispívá Cleaning Head Module, nebo-li čistící hlava. Ta se dokáže přizpůsobit čištěnému povrchu a pomocí několika senzorů prozkoumává terén. Následně předává informace o konkrétním místě a stupni znečištění povrchu.

Vymezení prostoru k úklidu

Pomocí vylepšené verze systému Virtual Wall Lighthouse můžete svému iRobotu určit místa, kam nesmí zajet, nebo mu naopak vytyčit správnou trasu. V praxi je to malá krabička s vlastním napájením, která obsahuje infračervený vysílač fungujícím ve dvou režimech:

 • virtuální zeď – rozdělí místnost na dvě části, stačí jen nasměrovat požadovaným směrem. iRobot pak z tuto „zeď“ nezajede. Lze tak ochránit vázy, zvířecí pelíšek nebo větší množství kabelů
 • virtuální maják – pokud iRobot uklízí celý byt, maják mu pomůže najít cestu zpátky do dokovací stanice. Majáky se rozmístí na prahy jednotlivých místností a o více se už nemusíte starat

  Virtuálních zdí / majáků najdete v balení hned několik, záleží na stupni výbavy vašeho iRobota. Nejvyšší model 581 je dodáván se třemi, další se dají dokoupit. O jejich napájení se starají baterie 1,5 V s životností několik měsíců. Mód zeď / maják se volí přepínačem na těle krabičky.

 • Patentovaný systém rotujících kartáčů

  Patentovaný systém proti sobě rotujících kartáčů zaručuje vysokou účinnost vysávání. Každý kartáč se točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (Bristle brush) má rychlost otáčení 1000 ot. / min., pomocný kartáč (Flexible brush) 1600 ot. / min. Postranní kartáč (Side brush) vymetá nečistoty z rohů místností a hrne je pod sebe, kde jsou vysávány hlavním a pomocným kartáčem. Nejmenší částice prachu a alergenů odstraňuje stěrka pomocí účinného sacího motoru. Tyto nečistoty jsou následně zachyceny v unikátním filtrovacím systému.

  Postřehy z praxe

  Roomba se orientuje v prostoru díky odraženým paprskům, bezproblémový je provoz v běžných světlých místnostech. Pozor jen na tmavé plochy, ať už zdi nebo černé podlahy. Ty signál neodrazí a vysavač by mohl být zmatený. Pokud máte v místnosti schod, Roomba jej dokáže odhalit a na hraně se otočí, v případě černých podlah by ale mohla přepadnout.

  Problémem mohou být i úzké nohy stolů, které senzor nemusí vidět. Roomba má proto odpružený přední nárazník zabraňující poškození v případě nárazu. Orientace v prostoru ale bývá výborná a Roomba se příliš často neplete.

  V případě zablokování kola nebo kartáče spustí vysavač sérii vysvobozujících manévrů. Příkladem mohou být třásně koberců. Při namotání třásní se kartáče začnou točit opačným směrem a Roomba může pokračovat v úklidu. S kabely to bohužel vždy nefunguje, konektor kabelu se může zaseknout v mřížce a Roomba se stane bezmocnou. U většího množství kabelů proto doporučujeme postavit virtuální zeď.

  Pokud máte v bytě vysoké prahy, vysavač si s nimi poradí až do výšky 1,5 cm. Ideálním životním prostorem pro Roombu je plovoucí podlaha bez prahů, nebo nízkoprofilové přechody mezi jednotlivými místnostmi.

  A ještě jedna důležitá poznámka pro majitele zvířátek – iRobot vyrábí také verzi s označením PET, která má větší objem sběrného koše na zvířecí chlupy.

  Doporučení Datartu

  S iRobotem jsou naši zákazníci spokojení, několik negativních reakcí jsme zaznamenali jen u specifických černých povrchů, které Roomba špatně vidí. Zákazníci oceňují hlavně dobrou orientaci v prostoru a dosaženou kvalitu vysávání. Lákavá je možnost pohodlného dálkového ovládání u vyšších modelů, vysavač pak lze ovládat jako autíčko. Kladně hodnocen je i fakt, že si dokáže poradit s čištěním mnoha druhů povrchů.

  Z robotických vysavačů je značka iRobot jednou z vůbec nejlepších. Má sice vyšší pořizovací cenu, algoritmy vyhodnocující průběh úklidu jsou ale na špičkové úrovni a výsledky stojí za to. Od nejlevnějších konkurentů se liší především důkladností, znát je i propracovaný systém orientace, který snižuje riziko narážení do zdi. Lepším modelem v naší nabídce je už jen Roomba řady 700 s duálním HEPA filtrem.

  iRobot Roomba se představuje

  Recenze iRobot Roomba 581

  4 4/5
  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  hop, 09.06.2013 v 19:02

  Hodnotím kladně:

  funguje celkem spolehlivě, už dva roky mi doma akždou středu luxuje

  Hodnotím záporně:

  troche nešikovně se čistí, při použití na koberci se namotávají chlupy

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  A, 24.09.2012 v 9:34

  Hodnotím kladně:

  Výborný pomocník do domácnosti, který dělá práci za vás :-). Jsem nadšená a lituji, že jsem si ho nekoupila dřív. Máme malé děti a je potřeba vysávat i několikrát denně.

  Hodnotím záporně:

  Zatím jsem nic nenašla.

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  Marie, 22.09.2012 v 7:50

  Hodnotím kladně:

  Opravdu uklidil celou místnost, včetně prostoru pod nábytkem

  Hodnotím záporně:

  nic mě nenapadá

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  mrjauko, 13.07.2012 v 12:40

  Hodnotím kladně:

  Jednoducho sa ovláda, o nič sa nemusím starat

  Hodnotím záporně:

  Že ho musím čistiť, ale to je noja lenivosť:)

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  3

  zuza, 27.06.2012 v 14:51

  Hodnotím kladně:

  vysávač vojde do všetkých kútov, povysáva dobre,

  Hodnotím záporně:

  je dosť hlučný a zdá sa mi, že baterka málo vydrží na jedno nabitie.

  Pomohla Vám recenze? 5 4
  Celková spokojenost
  5

  Jiri, 06.04.2012 v 10:16

  Hodnotím kladně:

  Aktuálně již starší model, ale zcela vyhovující. Použití v domácnosti několikrát týdně, vysavač zavřete do pokoje, z vedlejší místnosti neslyšíte, že pracuje a po pár desítkách minut máte perfektně vyluxováno. Pokud máte doma koberce, navíc je příjemně "načechrá"

  Hodnotím záporně:

  -

  Pomohla Vám recenze? 6 5
  Celková spokojenost
  4

  Petr, 22.11.2011 v 16:50

  Hodnotím kladně:

  Nic moc jsem od toho nečekal, ale příjemně překvapil. Na průběžný úklid super. Na 100% ale klasický vysavač nenahradí (to však není asi ani možný cíl).

  Hodnotím záporně:

  Lépe by mohl zvládat rohy.

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  EliOrf, 04.10.2011 v 16:42

  Hodnotím kladně:

  S kvalitou vysávania som maximálne spokojná. Doma máme dvoch kocúrov a tak som sa rozhodovala medzi Roombou pet a 581. Nakoniec som zvolila 581 a vôbec neľutujem, pretože s mačacími chlpami nemá 581 žiaden problém, a čo je tiež hlavné nevyžaduje si za každým povysávaním žiadne generálne čistenie kefiek od chlpov. Stačí vysypať a čakať na ďalšie vysávanie. Maximálne mi vyhovuje možnosť naprogramovania štartu. Vysáva 4x týždenne v čase keď sme všetci mimo domova.

  Hodnotím záporně:

  * Uvítala by som podrobnejšiu príručku hlavne čo sa týka používania a rozmiestnenia majákov. Bližšie informácie a základné pokyny o tom ako a kde je vhodné tieto majáky umiestniť som si musela pracne nájsť na internete. V podstate ešte stále hľadám spôsob ich rozmiesnenia. Byt máme 4-izbový + veľká hala + kuchyňa, teda ide o 6 miestnosti (to už nerátam kúpelňu). Snažím sa pomocou tých 3 majákov rozdeliť túto plochu tak (na také zóny) aby vysávanie bolo čo najefektívnejšie a roomba sa vrátila na svoje miesto bez problémov. V najhoršom prípade dokúpim ešte nejaký ten maják, pretože nevyužiť služby, ktoré tento vysávač ponúka v plnej miere by nebolo rozumné.

  * Ďalší problém mám s miskami pre kocúrov, ktoré sú položené na tácke. Keďže tácka má nizke okraje, roomba sa na ňu vyškriabe a nevie sa z nej dostať (možno je to tým hladkým povrchom a rozmermi), Neviem ako dlho sa trápi ale nakoniec vysávanie predčasne ukončí. Tento problém však nenastáva pri každom vysávaní.
  Riešenie tohto problému: buď dať tácku s vyššimi okrajmi - čo však bude vadiť kocúrom alebo kúpiť ochrannú rohož, ktorá zabráni roombe vybehnúť na tácku - čo je nie až taká lacná záležitosť, alebo zrušiť tácku :-)
  Takže keď to zhrniem: kvalita vysávania na jedničku. V každom prípade ak chceme na 100% využívať tohto fantastického pomocníka tak je potrebné naň pripraviť aj byt.

  A nakoniec prosba na vás. Ak máte nejaké typy a triky, ktoré by nám, všetkým majiteľom, pomohli v spolužití s roombou budem rada keď ich zverejníte. Napr. tiež ako vyriešiť problém s mojimi miskami - čo by sa dalo použiť ako náhrada za keep off mat (ochrannú rohož), pretože jej cena je neskutočná (cena aj s dopravou 27,60 €).

  Pomohla Vám recenze? 5 6
  Celková spokojenost
  4

  Warisch, 28.07.2011 v 15:25

  Hodnotím kladně:

  _ s kvalitou úklidu

  Hodnotím záporně:

  _ v této cenové relaci by mohl být osazen bateriemi, minuimálně u dálkového ovládádní

  _ návod na použití nelogický, špatný překlad nebo vůbec není, chybí vazba hlasové pokyny-anglický text-český text

  Pomohla Vám recenze? 16 6
  Celková spokojenost
  5

  Mines, 01.07.2011 v 14:37

  Hodnotím kladně:

  Vysávač splnil všetko, čo sme od neho očakávali.
  Bohaté príslušenstvo.
  Možnosť programovania času úklidu - vysáva keď my spíme :-)

  Hodnotím záporně:

  Nevysáva na čiernom podklade /podlahy, koberec/ - vysávaš sa zastaví.

  Pomohla Vám recenze? 6 5
  Celková spokojenost
  4

  zbysek79, 01.07.2011 v 13:12

  Hodnotím kladně:

  saje dobře a není moc hlučný

  Hodnotím záporně:

  čištění po každém vysávání dle návodu - ale nechá se to zvládnout

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  5

  Erik Michale Ericsson, 06.06.2011 v 6:41

  Hodnotím kladně:

  skvele vymyslene nema to chybu

  Hodnotím záporně:

  časte čistenie, dosť otravuje,počas burky nepomaha ani predpäťova ochranna lepšie je ho vypnuť od elektriky lebo sa poblazni nutne je treba resetovanie.

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  3

  helgask, 14.04.2011 v 10:59

  Hodnotím kladně:

  - poradí si so všetkým
  - kam sa dostane všetko perfektne vyčistí
  - navádzanie medzi miestnosťami, vďaka majákom povysáva najprv 1 izbu a až potom sa presunie do ďalšej atď. a keď skončí, tak sa sám zaparkuje

  Hodnotím záporně:

  - musím ho sama vyčistiť :-)
  - nečakajte, že budete mať povysávané za 1/2

  Pomohla Vám recenze? 0 0
  Celková spokojenost
  4

  Mirka, 13.04.2011 v 10:27

  Hodnotím kladně:

  perfektné je presné načasovanie upratovania, prídem domov a je čisto, dokonca aj koberce s krátkym vlasom sú čisté,

  Hodnotím záporně:

  že ešte nevie umývať podlahy :) :)

  Pomohla Vám recenze? 13 6
  Celková spokojenost
  5

  Lenka, 03.02.2011 v 6:44

  Hodnotím kladně:

  Neuvěřitelný výkon, po vyluxování klasickým vysavačem ještě najde prach.
  Už bych se bez něj neobešla. Paráda.

  Hodnotím záporně:

  Bylo by dobré mít možnost objednat si i individuálně zboží které ještě není na českém trhu, ale patří k sortimentu Datartu,např. nová řada iRobotů.
  Jaksi bez starostí např. s eBay

  Pomohla Vám recenze? 40 6
  Celková spokojenost
  4

  Aranka, 23.01.2011 v 16:22

  Hodnotím kladně:

  kvalita vysávání

  Hodnotím záporně:

  nedokáže samostatně vysát velký členitý byt

  iRobot Roomba 581 4.4375 5 16

  Diskuze k iRobot Roomba 581

  K tomuto produktu zatím není žádná diskuse.

  Přidat příspěvek

  X