Digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty za posledních několik let rozšířili fotografování mezi nejširší vrstvy společnosti. Právě digitalizace procesu fotografování srazila nutné náklady spojené s fotogtafováním na naprosté minimum. První digitální kompakty a digitální zrcadlovky se se svou funkčností nemohou vůbec rovnat dnešním novinkám na trhu.

I ty nejlevnější digitální fotoaparáty, které naleznete v našem sortimentu, jsou vybaveny množstvím scénických režimů, možností nahrávání ozvučeného videa, slotem na paměťové karty atd. Nejlevnější digitální foťáky naleznete v kategorii Digitální kompakty. Cena foťáku ovšem nemusí být tím jediným, podle čeho si svůj nový přístroj na fotografování vyberete. Velmi častým a důležitým parametrem při výběru fotoaparátu je také barva foťáku, počet pixelů či možnosti přiblížení tzv. zoom. Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější digitální kompakty se řadí fotoaparáty těchto značek: Fotoaparáty Nikon, Fotoaparáty Canon, Fotoaparáty Olympus, Fotoaparáty Sony.

Také outdoorové (podvodní) fotoaparáty jsou produktem z rodiny kompaktů. Tyto vodotěsné fotoaparáty jsou určeny pro všechny, kteří potřebují pořizovat fotografie ve stížených podmínkách. Outdoorové foťáky zvládnou fotografování pod vodou, ale také v prašném prostředí. Díky odolnému provedení těla outdoorových fotoaparátů se nemusíte obávat ani jejich pádu z větší výšky.

Nejprodávanější digitální fotoaparáty

FUJIFILM FinePix F770 black

5

Aktuální cena: 4 990,-

Koupit

OLYMPUS SZ-16 Black

Aktuální cena: 4 479,-

Koupit

 

Kvalitnější fotografie pořídíte prostřednictvím digitální zrcadlovky. Právě zrcadlovky jsou tím typem fotoaparátů, kterým vidíte v rukou všech profesionálních fotografů. Samotné tělo digitální zrcadlovky ovšem žádnou fotku nevyfotí. Ke správné funkčnosti digitální zrcadlovky je nutné zakoupit si také objektivy. Nákup objektivů je poměrně složitou záležitostí. Každý typ objektivu je určen k pořizování jiného typu fotografií a ne každý objektiv pasuje na každou zrcadlovku.

Na pomezí mezi digitálními kompakty a digitálními zrcadlovkami stojí tzv. zrcadlovky bez zrcátka nebo-li digitální kompakty s výměnnými objektivy. Tento typ fotoaparátů v sobě kombinuje přednosti obou výše popsaných typů foťáků. Od kompaktů okoukal malé rozměry a jednoduché pořizování fotografií bez nutnosti složitého ručního nastavování. U zrcadlovek se zase přiučil kvalitě výsledné fotografie a možnosti výměny objektivů.

Fotografie pořízené prostřednictvím digitálního fotoaparátu se ukládají na paměťovou kartu. Ta je nejzákladnějším příslušenstvím, které je nutné ke každému novému foťáku přikoupit. Jednotlivé druhy příslušenství pro fotoaparáty naleznete v těchto kategoriích: Objektivy, Blesky, Paměťové karty, Stativy, Filtry

X