Vždy krásná a okouzlující!

23. 1. 2014 - Redakce DATARTu

Plesová sezóna je v současnosti aktuální téma napříč společností a dámy tak jistě ke svému vlastnímu půvabu chtějí přidat něco navíc a stát se ozdobou každého plesu. Jaké jsou trendy pro rok 2014, jaké výrobky vám pomohou s účesem a další zajímavosti ze světa vlasů, vám prozradíme v dnešním článku.

Účes je nedílnou součástí každé ženy a lze s ním zvýraznit přirozenou krásu, podtrhnout osobnost a ukázat vlastní styl. Oslovili jsme tedy tým profesionálů vyučující na Středním odborném učilišti kadeřnickém v Praze 8 a požádali je o jejich pohled na problematiku kolem účesů. Při povídání u kávy jsme pedagogům položili i několik otázek. Než se k nim ale dostaneme, pojďme se podívat na produkty, které vám pomohou udělat sebe samu krásnější.

Dokonalé lokny během okamžiku

Pokud chcete dokonalé lokny, klasická kulma nenaplní vaše představy a je potřeba použít tzv. kónickou kulmu. Zásadní rozdíl spočívá ve vypuštění klipsu, jenž vlasy přidrží. Může vám to připadat jako maličkost, rozdíl, který nemůže mít zásadní vliv na tvorbu účesu. Nenechte se ale mýlit. Jedná se o rozdíl zcela zásadní. S vlasy se pracuje jinak, protože je na kulmu nenatáčíte od konečků vlasů k jejich kořínkům, ale obráceně - tedy od kořínků ke konečkům. Celý pramínek se tak zcela dokonale natočí na kulmu, a jelikož konečky vlasů, které jsou velmi citlivé, se namotají až nakonec, nedochází k jejich přepalování a zničení. Kónický tvar kulmy, kde v nejužším místě má 13 milimetrů a v nejširším 25 milimetrů, umožňuje vytvořit velmi přirozený účes, jelikož část pramínku, který se namotá na širší část kulmy, je volnější a část pramínku u špičky kulmy je naopak pevnější. Lze tak vytvořit velmi přirozený účes.

Remington CI96W1 se navíc vyznačuje velmi rychlým zahřáním, přibližně do 30 vteřin. Teplotu si lze nastavit od 120 do 220 °C a kulma tak nabízí jeden z největších rozsahů na trhu. Navíc díky digitálnímu displeji přesně víte, jakou teplotu používáte. Kulma je vyrobená v přepychově červené barvě s nádherným hedvábným potiskem. Špička přístroje je za každé situace studená, můžete si tedy kulmu bez obav přidržet. Výrobce nicméně přibalil rukavici zabraňující okamžitému spálení a taktéž praktické cestovní pouzdro.

Kónické kulmy umí vytvořit mnohem přirozenější vlny než kulmy klasické

Univerzální pomocník

Jeden den použijete žehličku na vlasy pro dokonale rovný účes, druhý den krepovací kleště pro zvlněný účes a třetí den si chcete vytvořit sexy prstýnky. Poznáváte se? Můžete mít několik přístrojů, z nichž každý dokáže vytvořit jeden ze jmenovaných účesů, nebo můžete mít Philips HP8698/00, který se stane vaším univerzálním pomocníkem. Výrobce totiž na balení nijak nešetřil, a tak dostanete opravdu spousty možností jak si vytvořit parádní účes. Kromě 16 milimetrů široké kulmy pro tvorbu prstýnků ve vašich vlasech můžete použít kartáčový nástavec pro větší objem vlasů nebo krepovací nástavec pro vytvoření jak rovných, tak krepovaných vlasů. Krepovací část je vyřešena velmi elegantně: destičky pouze vysunete a otočíte je. Z jedné strany dokonale rovné, z druhé připravené vytvořit krepy podle vašeho přání. Součástí balení jsou i dvě vlasové spony, část vlasů tak lze podržet stranou a obě ruce mít volné pro tvorbu účesu.

Pro ochranu vašich vlasů je na každém tepelném nástavci vrstva keramiky. Teplota 190 °C je dostatečná pro trvalý účinek. Jistě vás taktéž může potěšit funkce automatického vypnutí po 60 minutách, stejně LED kontrolka indikující připravenost k použití. Philips HP8698/00 není profesionálním nástrojem, ty najdete v jiných cenových hladinách, může vás ale zaujmout výhodným poměrem výkon/cena a obrovskou variabilitou, kterou poté můžete přenést do tvorby svého účesu.

Univerzální sety vynikají především v poměru výkon/cena

Turbo ve vašich vlasech

Švýcarům se vždy přisuzují kvalitní výrobky a tak není divu, že značka Valera, která pochází právě se Švýcarska, patří mezi špičku produkce určenou nejenom domácnostem. A když výrobky Valera mohou používat v extrémně luxusním hotelu Burdž al-Arab v Dubaji, proč byste nemohla použít například fén od Valery vy doma? Například takový Valera Swiss Turbo ST 7000 Ligth Rotocord pod svým dlouhým a nesnadno zapamatovatelným jménem skrývá několik detailů, které vás při vytváření nadýchaného účesu… inu prostě nadchnou. Samozřejmostí je generátor iontů, jenž používá každý trochu lepší fén. A není se čemu divit: ionty totiž zabraňují nadměrnému vysoušení vašich vlasů a tím pádem přispívají k jejich regeneraci, vlasy jsou více vláčné a vy tak budete mít usnadněné česání. Taktéž difuzér a koncentrátor jsou dobrým zvykem u velkého množství fénů. Součástí fénu je speciální DC-PRO motor s dlouhou životností.

Valera Swiss Turbo ST 7000 Ligth Rotocord se vyznačuje navíc světově unikátním řešením, který si Valera patentovala. Rotocord. Díky tomuto systému se vám již nikdy nezamotá přívodní kabel. Rotocord hlavice zajistí, aby kabel zůstal vždy zcela volný, což výrazně zvýší komfort obsluhy. Zapomeňte na uzly a lámání přívodní šňůry. Poslední inovací, kterou si prostě musíte vyzkoušet, je tzv. Touch me effect. Co si pod tím představit? Veškeré koncovky fénu jsou totiž pokryty speciální vrstvou, díky níž zůstanou vždy studené. A to i během vysoušení na nejvyšší teplotu. Nikdy se jednoduše nerozpálí a vy se jich můžete kdykoliv dotknout, či s nimi otáčet bez obav o spálení vaší pokožky na prstech. Získáte tím tak více možností pro vaši kreativitu. A pro váš účes.

Generátor iontů pomáhá ve vlasech udržovat vlhkost

Rotací k nadýchanému objemu

Získat nadýchaný objem do svých vlasů, podtočit je, nebo naopak vyrovnat. Ne vždy je jednoduché toho dosáhnout, vám se to ale může podařit pomocí rotačního kulmofénu Rowenta CF9230 Brush Active Volume and Shine. A v názvu produktu není slovo „objem“ a „lesk“ uveden jen tak. Tento rotační kulmofén totiž na rozdíl od jiných obsahuje rotující kartáč, který vám velmi usnadní tvorbu vašeho účesu. V profesionální sféře se sice podobné přístroje nepoužívají, nicméně pro domácí použití se jeví jako zcela ideální. Díky rotujícímu kartáči, který obsahuje ohebné štětiny, každou složenou z cca 30 vláken, je zajištěné, že se vaše vlasy již nebudou namotávat a účes si tak budete moci tvarovat přesně dle svého přání. Můžete si dopřát nádherně nadýchaný účes, nebo si vlasy podtočit či naopak konečky vytočit směrem ven, případně lze účes pouze perfektně vyrovnat. Nejenom díky použití generátoru iontů a rychlé rotaci kulmofénu jsou po použití Rowenty CF9230 vaše vlasy nádherně lesklé a plné života. Vašemu účesu pomáhá taktéž keramický povrch, který je k vlasům šetrný a udržuje je přirozeně jemné. Poradíme vám, že ideální je začít nejdříve u kořínků vlasů, a to bez otáčení kartáče, jelikož v daném místě jsou vlasy vždy nejvíce vlhké. Až poté je dobré přejít dále od hlavy a začít používat i rotaci. Zkuste také při používání Rowenty CF9320 pracovat s menšími prameny. Odměnou pro vás bude nádherně nadýchaný a lesklý účes.

Rotující kartáč a proudící vzduch dokážou vytvořit nadýchaný účes

Kartáč pro větší lesk

Pokud si chcete vlasy rozčesat, zachovat jejich přirozenost, zároveň o ně pečovat a dodat jim lesk, Imetec Bellissima PB1 Magic Style Ceramic vám pomůže, aniž by narušoval strukturu vlasů. Bellissima PB1 obsahuje integrované topné těleso, které nahřívá keramický povrch celého kartáče pro ideální péči pro vaše vlasy. Keramický materiál dodá vlasům přirozený lesk a zároveň je tím zajištěno rovnoměrné rozložení teploty pro maximální ochranu vašich vlasů. Studená špička vám naopak pomůže podržet kartáč druhou rukou a nespálit se. Štětiny svojí strukturou zabraňují zamotání vlasů. Rozčesávání vlasů, nebo naopak jejich konečná stylizace se tak stane přirozenější a příjemnější.
Rovnoměrně rozložená teplota je důležitá pro kvalitní péči o vlasy

Věděli jste?

Účesy se neustále mění, objevují se nové trendy, tak jako se vrací klasické střihy, které se již tolikrát osvědčily. Každá žena má ráda jinou péči o své vlasy či jiné styly. O vlasy je třeba se starat a dopřát jim kvalitní péči. Výrobci si to samozřejmě uvědomují, a proto na trh neustále přicházejí s novými vlastnostmi fénů, žehliček na vlasy či například kulem. V posledních letech se tak objevují v produktech pečující o vlasy různé druhy materiálu, ať je to turmalín, který má za úkol chránit poškozené vlasy, teflon zabraňující jejich přilnutí k povrchu při vysokých teplotách, či například keramika sloužící k tomu, aby se vlasy tzv. „ nekrepatily“. V posledních letech se ve velkém množství produktů objevují tzv. generátory iontů, které pomáhají ve vlasech udržet vlhkost. Je toho opravdu hodně a péče o vlasy je tak kvalitnější než kdykoli dříve. A o vlasech jsou i slíbené otázky a odpovědi připravené díky ochotě SOU kadeřnické.

Na otázky nám odpovídal pedagogický tým SOU kadeřnické v Praze 8

Začala nám plesová sezóna. Jaké vidíte trendy v účesech pro tento rok?
Návrat klasických výčesů, podpořených vlnami. Nejmódnější jsou vlny pokládané, začleněné do různých účesů z krátkých i delších vlasů.

Jaké ozdoby do vlasů jsou aktuálně populární?
Používají se ozdoby jednodušších tvarů. Vracejí se stuhy a mašle. Kadeřníci často spolupracují s floristy. Ozdoba by měla vždy korespondovat se zvoleným oblečením a účesem.

Hodí se každý účes pro každý typ obličeje?
Zvolením vhodného účesu podpoří kadeřník originalitu jeho nositele. Je nutné vždy volit účes podle tvaru obličeje, zvýraznit jeho zajímavosti a potlačit nedostatky.

Váš názor: přirozené barvy, nebo barvené vlasy?
Barva podpoří celkový vzhled vlasů. Je důležité volit vhodné přípravky pro ošetření, které je nutno používat podle typu vlasů a jejich barevných úprav.

Nedochází při použití kulmy k poškozování vlasové struktury?
Každá úprava vlasů vyžaduje použití vhodných kadeřnických přípravků. Při jejich správném použití a volbě kvalitních kulem, žehliček, krepovaček, fénů nedochází k poškozování vlasové struktury.

Lze používat žehličky či fény i na barvené vlasy?
Na barvené vlasy lze používat žehličky, fény, kulmy stejně jako na vlasy nebarvené. Je však nutné volit správné předošetření, teplotu nastavit dle rad výrobce nebo kadeřníka a používat stylingové přípravky pro barvené vlasy.

Jak je to s vysoušením vlasů. Jak moc se vlastně mají sušit?
Pro správné sušení vlasů je důležité použití kvalitního fénu s regulátorem teploty, nejmodernější vysoušeče mají i technologii ionizace a infračerveného tepla, které podporují zdraví a krásu vlasů. V případě, že budete následně používat kulmu nebo žehličku, vlasy dokonale vysušte, použijte předošetření, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé a aby požadovaný účes dobře držel tvar.

Nedochází ke zničení vlasů při používání kulem apod. od příliš nízkého věku?
Dětské vlasy jsou jemnější, více náchylné k teplotním změnám. Při občasném používání, správné volbě teploty a ochranných stylingových přípravků nedochází k poškození dětských vlasů.

Liší se odolnost účesu při použití levného a kvalitního produktu?
Ano, rozdíl určitě je. Kvalitní profesionální produkty obsahují pečující a ochranné látky, které vlasům pomáhají zůstat v dobré kondici.

Mají se vlasy po použití například kulem následně ošetřovat?
Při úpravě vlasů teplem je důležité použít přípravky, které vlasy chrání před vlivem tepla. Správným používáním regenerátorů zachováme vlasům zdravý vzhled a udržíme je v dobré kondici.

V čem je kónická kulma jiná než klasická?
S pomocí kónické kulmy lze vytvořit na vlasech měkké, splývavé a přitom nepravidelné vlny, které vypadají přirozeně.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů