basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Sušičky Miele

Sušičky

Filtrovať môžete podľa:

 • Pouze produkty s dárkem
 • Značka
 • Značka kvality dTest
  Úzká
  Pára
  Další parametry
  Možnost odvodu kondenzátu
  Vnitřní osvětlení bubnu
  Profesionální výrobek

Omlouváme se, ale v této kategorii už nic nezbylo. Vybírejte z dalších tisíců produktů na našem webu.

Pokud chcete ušetřit čas při domácích pracích, měla by být sušička ten první spotřebič, který vás napadne. Nejen, že ušetříte místo dosud zabrané sušákem, ale vyhne se vám rutina věšení prádla a v mnoha případech i žehlení, protože oblečení vyndané ze sušičky prádla nebude zmačkané.

Existuje několik typů sušiček prádla. V zásadě se dělí na sušičky kondenzační a ventilační. Kondenzační sušičky za vysoké teploty vstřebávají páru a nechávají ji zkondenzovat ve sběrné nádobě nebo ji rovnou pouštějí do odpadu. Efektivnější jsou kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, protože kumulované teplo dále využívají – dosahují tím úspory až 50 % oproti kondenzační sušičce. Pokud neradi žehlíte, nejlepší volbou jsou parní kondenzační sušičky, protože u nich je otáčející buben nahrazen prostupující párou – okamžitě tak z prádla zmizí záhyby či zápach.

Méně používaným, ale velmi úsporným typem sušiček jsou ventilační sušičky. Ty ohřívají vzduch, který prohání prádlem. Spotřebují méně energie, protože ohřev vody je náročnější, než u vzduchu, ale vyžadují větrání místnosti – do domácnosti se proto příliš nehodí.

Pokud odhlédne od technologie sušení, můžeme si sušičky rozdělit i podle způsobů jejich instalace. Do koloritu domácího vybavení nejlépe zapadnou vestavné sušičky.

Pračky kombinované se sušičkou doporučujeme spíše do bytů, kde není možné umístit samostatně pračku a sušičku, protože po praní je nutné z kombinovaného zařízení část oblečení vyjmout a dosušit později – kapacita bubnu je jiná pro praní a sušení.

V každém případě byste měli sledovat energetickou třídu spotřebiče. Nejúspornější jsou sušičky třídy A+++, na kterých ročně ušetříte v řádu stokorun oproti A++. Pak ani tolik nezáleží na značce, zda si vyberete AEG, Bosch, LG, Candy, Beko, Electrolux, Gorenje, HotPoint, Indesit, Miele, Panasonic, Samsung, Siemens, Whirlpool nebo kohokoli jiného, po několika letech se náklady na provoz úspornějšího spotřebiče vrátí.

Neméně důležitým parametrem je hlučnost. Nedosahuje sice hodnot praček při odstraňování, ale i tak je tichá sušička velkou výhodou, neboť ji můžete spustit někdy i v noci, aniž by rušila.

Jak vyřešit vhodný objem? Počítá se v hmotnosti sušeného prádla, běžně potkáte hodnoty 7 – 8 kg prádla. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů