V čem připravit letní smoothie?

Doma čerstvě připravené koktejly jsou zdravější a levnější než kupované. Máte jasný přehled o složení a můžete si ho připravit vlastní chuti. Pro přípravu smoothie jsou ideální stolní mixéry.

Připravte si výživný a krémový koktejl plný vitaminů, minerálních látek, enzymů a vlákniny. Pro přípravu smoothie se nejlépe hodí stolní mixéry – všechny ingredience dáte do jedné nádoby a rozmixujete do požadované konzistence. Kromě smoothie si ve stolním mixéru snadno připravíte i přesnídávky, zmrzliny, polévky nebo pomazánky.

Údržba těchto přístrojů je většinou velmi snadná, stačí nalít do mixéru vodu a pustit nejlépe pulzní tlačítko. Některé modely nabízejí i program pro snadné mytí.

Stolní mixér vybírejte podle toho, co máte v plánu mixovat. Pokud je to především měkké ovoce jako jahody nebo banány, můžete vybírat prakticky ze všech modelů. Jestliže jste ale příznivci raw food neboli budete mixovat i tvrdší potraviny (zeleninu, ořechy), vybírejte pečlivěji. „Zajímejte se hlavně o počet otáček, doporučujeme minimálně 15 000 otáček za minutu, a předvolené programy, které kvalitnější přístroje nabízejí," uvádí Iva Pavlousková z Datartu.

Jestliže hodně cestujete, nebo pravidelně cvičíte a potřebujete doplnit energii, zamilujete si mixéry typu mix&go zaměřené na sportovce. Mixovací nádoba zde plní funkci láhve, ze které můžete rovnou popíjet.

Produktové tipy:

Špičkový profesionální mixér Vitamix Pro 750 s 5 přednastavenými režimy, manuálním ovládáním rchlosti, otáčkami až 37 000 otáček za minutu, pulzním přepínačem, samočisticím režimem a tichým motorem v provedení nerezová ocel a automatickým vypnutím na konci cyklu.

Velmi kvalitní mixér s digitálním displejem ETA Vital Blend Digi 1100 90000, který se skvěle hodí pro přípravu raw food, o objemu 2,5 litrů, s 10 rychlostmi a časovačem, regulací otáček v rozsahu 15 000 až 30 000 otáček za minutu, šestiramenným nožem a dvěma neoprenovými termoobaly pro udržení teploty nápojů.

Kvalitní mixér mix&go ELECTROLUX ESB2500 se dvěma nádobkami v balení, protiskluzovými nožičkami a snadným ovládáním.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů