Usnadněte si vánoční pečení i vaření

Domácímu cukroví, vánočce, bramborovému salátu, smaženému kaprovi, pečené kachně a dalším dobrotám se kupované nikdy nevyrovnají. Se správnými pomocníky nemusí být příprava zdlouhavá, ani obtížná. Kromě kvalitních surovin k jejich dokonalé chuti pomohou vhodné spotřebiče, které zároveň ulehčí jejich přípravu.

11/2016

Prvním krokem, který však má na dokonalý výsledek značný vliv, je zvážení surovin. Dnes už jsou v nabídce převážně digitální váhy. Digitální kuchyňská váha je na rozdíl od váhy osobní mnohem přesnější. „Díky přesnosti vážení až 1 gram se nestane, že do jídla přidáte větší množství přísad, než je třeba. K přesnému vážení také poslouží velký přehledný digitální displej," říká Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu, a dodává: „Při výběru je dobré se zaměřit na váhy s funkcí dovažování, vysokou nosností a přesností vážení, s funkcí automatického vypnutí a také s protiskluzovými nožičkami."

Samotnou přípravu cukroví i dalších dobrot práci významně ulehčí multifukční kuchyňský robot. „Při koupi robotu se zajímejte jak o základní příslušenství, které je součástí balení, tak i další, které je možné k robotu případně dokoupit," radí Iva Pavlousková. Při pečení cukroví se hodí například nástavec na tvorbu cukroví, šlehací metly na výrobu krému a těsta či struhadlo na oříšky. Výhodou moderních kuchyňských robotů je možnost umývat nádobí i příslušenství v myčce. S přípravou těsta na cukroví i vánočku pomůže domácí pekárna.

Na vlastní pečení je šikovným pomocníkem omyvatelná pečící folie, kterou není třeba mazat tukem, přesto se pečený pokrm nepřichytí. Fólii je možné použít několikrát, po použití jí stačí umýt běžným saponátem nebo otřít hadříkem. 

Produktové tipy:

Kuchyňská váha Sencor SKS 37GG
Vyniká barevným akrylovým designem, k dostání v různých barvách. O přesné vážení se starají 4 senzory, a tak je dosažena přesnost na 1g. Váživost váhy je do 5 kg. Nechybí například ani funkce postupného dovažování a vynulování (TARA), automatické vypnutí při nečinnosti (po 60 sekundách)nebo indikace slabé baterie a přetížení. 

EMOS KUCHYŇ.DIGI.VÁHA GP-KS021
Malý pomocník, který ulehčí každodenní práci v kuchyni. Naměřená hodnota se ihned zobrazuje na přehledném podsvíceném LCD displeji a to s přesnosti 1g. Vážit můžete vše až do hmotnosti 5 kg. Váha se automaticky po 1 minutě nečinnosti vypne. Součástí balení je miska o objemu 1,2 l. Napájení je zajištěno 2 bateriemi.

ETA Gratus Max 0028 90061
Kuchyňský robot s bohatým příslušenstvím a silným motorem. Kromě tradičních funkcí, jakými jsou mixování, šlehání a hnětení, lze s použitím diskových struhadel nakrájet během několika vteřin zeleninu, oříšky i sýry. Součástí balení je mlýnek na maso, tvořítko na cukroví, nástavec na uzeniny či skleněný mixér.

PHILCO PHSM 9000
Tento všestranný kuchyňský robot zvládne opravdu všechno: přípravu těst, šlehání, hnětení, mixování, odšťavňování, mletí masa a plnění uzenin, tvoření cukroví, strouhání i krouhání.

BOSCH MUM4657
Univerzální kuchyňský robot Bosch MUM4657, mnohostranně využitelný set (šlehací metly, hnětací háky), průběhový krouhač se 4 kotouči (krájecí, krouhací, strouhací a kotouč na knedlíky), mixér, mlýnek na maso, držák na příslušenství.

Novinka - ETA Duplica Vital Plus 2147 90020
Pekárna má tři programy, které žádná jiná nemá: Vital Plus 1, Vital Plus 2 a Kvašení. S nimi lze upéct chleba z přírodního kvásku bez jakýchkoliv E, zvládne i přírodní sýry, jogurty, kvásky, kváskové kultury apod. S programy Vital Plus 1 a Vital Plus 2 lze připravit chléb podle vlastních potřeb, programy umožňují individuální nastavení průběhu zpracování (např. čas jednotlivých fází, předehřevu, hnětení, kynutí, pečení a přihřívání). Díky těmto programům se dají snadno zpracovat i ty nejtužší těsta jako např. z žitné mouky aj.

ELECTROLUX Pečící fólie omyvatelná
Není potřeba mazat tukem, přesto se pečené pokrmy nepřichytí na povrch této folie. Nahrazuje jednorázové pečící papíry a hliníkové folie. Je možno zastřihnout na požadovaný rozměr. Lze použít až 1000x, maximální pečící teplota 260 °C. Umyjte běžným saponátem nebo otřete suchým hadříkem. Balení obsahuje 2ks. Rozměry: 33x40cm.

 

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů