Tropické teploty jsou tu. Ochlaďte se!

Meteorologové hlásí letošní první tropické teploty. Přes léto takových dnů můžeme očekávat celou řadu. Vysoké teploty jsou příjemné u moře, ale doma nebo v kanceláři mohou být naopak nesnesitelné. Přitom cenově dostupných možností, jak se ochladit či osvěžit, je celá řada. Z prodejen Datart si zákazníci mohou větráky, klimatizace a další produkty sloužící ke zchlazení odnést hned po zakoupení a s výběrem jim navíc poradí školení elektro specialisté.

05/2017

Nejlépe a nejspolehlivěji teplotu v místnosti srazí klimatizace. Její pořízení je sice finančně náročnější, ale dokáže skutečně snížit teplotu v místnosti. Pro sezónní použití, jaké je v našich zeměpisných šířkách obvyklé, jsou ideálním řešením klimatizace přenosné. A to díky praktičnosti a výhodné ceně.

Levným řešením, jak se v horkém letním dni alespoň trochu osvěžit, jsou větráky. Letošním hitem pak budou  ochlazovače vzduchu, které využívají cirkulaci vzduchu okolo chladné vody nebo ledových kapslí. „Letošním hitem budou jednoznačně ochlazovače vzduchu. Jsou výkonnější než ventilátory a levnější než klimatizace, jsou něco mezi tím," říká Iva Pavlousková z Datartu.

K létu pak zcela neodmyslitelně patří zmrzlina a chlazené nápoje. Se zmrzlinovači si doma vyrobíte zmrzlinu snadno a rychle a automat na ledové kostky pomůže osvěžit jakýkoliv nápoj.

Pro zákazníky je důležité, aby si mohli vybrat ze široké palety přístrojů a navíc, aby tyto přístroje byly dostupné ihned. „Zásoby větráků i klimatizací máme ve všech prodejnách dostatečně velké, navíc je průběžně doplňujeme. Zákazníci si je mohou u nás prohlédnout a ihned odnést,“ říká Iva Pavlousková, tisková mluvčí společnosti Datart.

Větráky neboli ventilátory
„Jde o nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak si poradit s vedrem.  Stolní a stojanové ventilátory jsou momentálně nejžádanější, jelikož jsou finančně dostupné a je možné s nimi velmi snadno manipulovat. Pokud vám vadí klasický vzhled větráku s točícími se lopatkami, koukejte po tzv. sloupových ventilátorech. Dbejte však při výběru především na bezpečnost a vybírejte stabilní ventilátory například s protiskluzovými prvky. U stolních ventilátorů, které lze instalovat přímo na pracovní stůl, konferenční nebo noční stolek, postačí vrtule s průměrem 25 cm. Do větších místností bychom měli umístit stojanový větrák s průměrem hlavice 40 cm. Standardem by měla být možnost nastavení několika rychlostí otáčení vrtule," radí Iva Pavlousková.

Stojanový větrák G3Ferrari G50021
U elegantního ventilátoru v bílém provedení můžete podle vašich preferencí upravit výšku až do 126 cm. Volit můžete také jednu ze tří rychlostí, která roztočí vrtuli o průměru 40 cm. 

Stolní větrák G3Ferrari G5V002
Ventilátor s ochranným drátěným krytem se může pochlubit výkonným a velmi tichým motorem. Máte možnost si vybrat z 3 rychlostí a i na ty nejpomalejší otáčky jeho efekt pocítíte. Průměr vrtule je 40 cm a výška 58 cm. 

Stolní větrák G3Ferrari G5V006
Tento model se vyznačuje vysokou rychlostí otáčení kotouče, což zajišťuje maximální průtok vzduchu. Jednoduchým ovládáním si navolíte jednu ze tří rychlostí otáček, která roztočí vrtuli o průměru 40 cm. Pro větší komfort nabízí přístroj funkci oscilace, která čerstvý vzduch rozvíří rovnoměrně do všech směrů v místnosti. 

Sloupový ventilátor AEG TVL 5531
Tento model vás na první pohled zaujme svým moderním designem v luxusním černém provedení se zaoblenými tvary a se stříbrnými detaily.  Díky úzkému provedení se hodí i do menších interiérů, neboť zabírá minimum místa. Nabízí režim oscilace, 4 rychlosti ventilace a časovač s možností přednastavení až 120 minut. 

Kapesní větrák BEPER 70262 MILÓ
Oceníte ho nejvíce v MHD nebo kanceláři bez klimatizace. O pohon dvojice lopatek se stará elektromotor, který získává energii pro provoz z dvojice výměnných AA baterií. Vysoký je 10 centimetrů, váží pouhých 60 g a je vyrábí se v mnoha barevných provedeních. 

Mobilní klimatizace
„Velkou výhodou je možnost přesouvání mobilních klimatizací mezi místnostmi, kde zrovna potřebujeme chladit, dále pak rychlé zapojení bez stavebních úprav, a tudíž i okamžitý provoz. Ideální jsou tedy i do prostor, kde je problém s instalací klasické klimatizace, například v historických budovách nebo panelákových bytech. Důležitým parametrem je i nižší cena než u zabudovaných klimatizačních jednotek," vysvětluje Iva Pavlousková z Datartu.

Mobilní klimatizace Rohnson R-880 Polaris
Vhodná je pro ochlazení místnosti do 20 m2, teplotu si nastavíte od 16 do 30 °C. Pomocí dálkového ovládání můžete nastavit tři stupně ventilátoru, automatickou funkci Smart nebo režim spánku Sleep. Klimatizace má také přehledný displej a praktický časovač. Celkový objem průtoku vzduchu je 320 m3/hod. 

Ochlazovač vzduchu
„Ochlazovače vzduchu kombinují výkonný ventilátor s funkcí ochlazování pomocí chladné vody nebo kapslí s ledem. Díky těmto vlastnostem jsou výhodnou volbou pro letní osvěžení v místnosti. Jsou levnější než mobilní klimatizace a vzduch v místnosti dokáží ochladit mnohem více než samotné ventilátory,“ doplňuje Iva Pavlousková.

Ochlazovač vzduchu G3Ferrari G50023
Model vás potěší zajímavým designem, ale i praktickými funkcemi. Například si můžete vybrat jednu ze tří rychlostí cirkulace ochlazeného vzduchu. Nechybí ani funkce směrování proudu vzduchu, filtr pro jeho čištění nebo funkce osvěžovače, která provoní místnost. Součástí ochlazovače je nádržka na vodu a ledové kapsle s kapacitou 2,5 l a jedno naplnění vydrží fungovat 8-10 hodin.  

Zmrzlinovač
Domácí zmrzlinou potěšíte jak děti, tak i dospělé. Podle vlastní chuti si připravíte lahodnou a především zdravou zmrzlinu či sorbet bez konzervantů a dalších nebezpečných přísad. Využijte bohatou nabídku čerstvého ovoce v letních měsících, z kterého uděláte tu nejlepší zmrzlinu.

Zmrzlinovač Unold 48876 Nobile
V luxusním domácím přístroji vyrobíte až dva litry zmrzliny. Chlazení do -35°C zajišťuje automatický kompresor. Otvorem ve víku přidáte další suroviny. Přístroj je zpracován z nerezové oceli a vybaven efektivním LCD displejem s digitálním časovačem, který lze nastavovat s přesností na minuty. 

Zmrzlinovač ROHNSON R-5000
Až 1,45 litru zmrzlin v něm vyrobíte za 40 minut. Jednotku s rychlomrazící nádobou je nutné nechat namrazit. 

Výrobník ledu Guzzanti GZ 121
Díky své výkonnosti najde uplatnění nejen v domácnosti, ale rovněž v kanceláři či poloprofesionálním provozu. Dokáže vyrobit až 10 kg ledových kostek za 24 hodin. Kapacita nádoby na vodu je 1,1 l a na led 0,3 kg. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů