Trendy v kuchyních v roce 2016

Rekonstruujete kuchyň, nebo si pořizujete zcela novou? Můžete se inspirovat hlavními trendy letošního roku, kterými jsou podle designerů Kuchyňských studií DATART autenticita nových materiálů imitujících jejich přírodní verzi, šedivé odstíny, ultramat či ultralesk povrchů. Designéři sledují trendy a novinky nejen v oblasti kuchyňského nábytku, ale i ohledně elektrospotřebičů, u nichž jde trend ruku v ruce se zdravou výživou a úpravou potravin. Velký zájem je o pečení v páře.

03/2016

Autentičnost nových materiálů – to je jeden ze stěžejních pojmů kuchyňských trendů pro rok 2016. Nové materiály používané na dvířka, bočnice, či pracovní desky nejsou od přírodních materiálů okem ani hmatem téměř rozpoznatelné. Jejich velkým benefitem je snadná a rychlá údržba, což ocení nejen maminky s malými dětmi, ale i všichni, kteří jsou časově velmi vytíženi a nestíhají se věnovat dennodenně domácímu úklidu. Navíc na rozdíl od přírodních materiálů, které časem mění tvar i barvu, si jejich dokonalé imitace zachovávají svou barevnost a nevysychají. „V nabídce máme povrchy, které vypadají úplně stejně jako dřevo - včetně patiny dodávající punc letitosti a nepravidelných rýh v novém povrchu. Dokonce v sortimentu dvířkoviny nabízíme také materiály imitující beton,“ informuje Iva Vrbová, manažerka Kuchyňských studií DATART.

Technologickou novinkou v kuchyních jsou ultramatné povrchy, které jsou svou strukturou podobné pískovanému sklu. Zajímavým trendem je naopak superlesk, kdy povrch vypadá úplně jako zrcadlo. Jací jsou ovšem Češi při plánování kuchyně? Podléhají novinkám, nebo jsou spíše konzervativní?„Přestože se českým zákazníkům líbí barevné kuchyně, jak slýcháváme z jejich pochvalných reakcí v našich kuchyňských studiích, během objednávky raději sáhnou po neutrálních barvách. Z dlouhodobého hlediska si konkrétně nejvíce objednávají bílé kuchyně v kombinaci s dřevem. Přednost dávají lesklým materiálům. Obecně si rádi vybírají kuchyně v neutrálních odstínech, barevně se pak vyřádí na doplňcích," pokračuje Iva Vrbová a dodává: „Podle evropských designérů jsou letošním hitem šedé odstíny kuchyní. Očekáváme tedy, že si je naši zákazníci oblíbí."

U elektrospotřebičů nejvíce vzrostla poptávka po parních troubách, na které se čím dál vice zaměřují i samotní výrobci. Proto jsou dnes tyto technologie dostupné v široké šíři modelů s různým stupněm a využitím páry. Variabilnost modelů tak přináší zákazníkům i finančně výhodná řešení. V parní troubě lze připravit jídlo nejen zdravě, ale i velice chutně. Vše bez použití tuku a soli. Takto přichystané pokrmy ocení zejména opravdoví labužníci. Dalším argumentem pro pořízení parní trouby je úspora energie a rychlost pečení.

Kuchyňská studia DATART

DATART má kuchyňská studia ve čtyřech pražských prodejnách: Chodov, Pankrác, Zličín a Ruzyně. Za tři roky své existence studia realizovala stovky kuchyní. Při pořizování nové kuchyně nabízí zákazníkům kompletní sortiment a servis. Ze služeb jmenujme např. zdarma poradenství v oblasti nábytku i elektrospotřebičů, designový návrh s rozpočtem, dopravu, montáž kuchyně a odvoz starých spotřebičů k ekologické likvidaci, dále demontáž staré kuchyně, zednické a instalatérské práce, záruční a pozáruční servis atd. Vybírat můžete z více než 300 druhů dvířek, 1 500 kombinací materiálů dvířek, korpusů a pracovních desek (masiv, laminát, sklo, kámen, umělý kámen, kompozitní materiál apod.), 200 modelů baterií a dřezů různých velikostí, materiálů, povrchových úprav a způsobů zabudování. Spotřebiče DATART nabízíme jak vestavěné, tak i volně stojící. V portfoliu spotřebičů jsou zastoupeny všechny významné značky působící na českém trhu. Pokud jde o doplňky - úložné systémy, produkty na třídění odpadu, elektro doplňky a světla - jejich množství je téměř neomezené. Záleží na fantazii a požadavcích zákazníků.

 

Oblíbená česká barevná variace – bílá a dřevo

Šedá kráska – letošní evropský hit

Ultramat versus ultralesk

 

Autenticita nových materiálů - imitace dubového dřeva a imitace betonu

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů