Darovali jsme přes tři sta tisíc korun neziskovým organizacím

Částku tři sta tisíc korun přerozdělila zlínská skupina HP TRONIC, do které patří značka Datart , mezi tři neziskové organizace působící ve Zlíně. Zástupci Alzheimercentra, Educa a Handicapu si symbolické šeky převzali na tradičním vánočním setkání, které HP TRONIC pro své zaměstnance každoročně pořádá.

12/2019

„Uvědomujeme si svůj díl odpovědnosti vůči prostředí a společnosti, kterou spoluvytváříme. Chceme být dobrým sousedem, proto již dlouhodobě podporujeme neziskové organizace na Zlínsku. Současně dáváme prostor našim zaměstnancům, aby oni sami byli v oblasti dárcovství aktivní,“ řekl Daniel Večeřa, generální ředitel společnosti HP TRONIC. Zaměstnanci mezi sebou vybrali dalších více než třicet tisíc korun na dobročinné projekty zmíněných organizací.

Z celkové finanční částky společnost HP TRONIC podpoří Středisko rané péče EDUCO, které od roku 2005 poskytuje odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do 7 let. „Rodin s postiženými dětmi každoročně přibývá. Budeme muset naši kapacitu rozšířit. Jen letos jsme obdrželi padesát pět nových žádostí, přitom kapacita našeho střediska vystačí pro sto deset rodin,“ prozradila při předávání Dagmar Machová, ředitelka střediska Educo, které poskytuje terénní sociální služby rodinám s dětmi s mentálním, pohybovým či s kombinovaným postižením nebo dětmi předčasně narozenými.

Druhou podpořenou organizací je zařízení Alzheimercentrum, které se zaměřuje na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou a s ostatními typy demencí. Svým klientům poskytuje pobytovou sociální službu s komplexní odbornou péčí. Cílem centra je zkvalitnit život klientům a zpomalit progresi jejich onemocnění.

HP TRONIC přispěje také spolku Handicap, který zajišťuje především sociální a návazné služby jako jsou osobní asistence, dopravní služby, klub dětí a mládeže, sportovní klub, půjčovna kompenzačních pomůcek a základní sociální poradenství.

 

       

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů