Společně s LFA jsme podpořili Uherskohradišťskou nemocnici a Dětský domov v Uherském Ostrohu

Zástupci LFA a klubu 1.FC Slovácko navštívili Uherskohradišťskou nemocnici a Dětský domov v Uherském Ostrohu, aby jim předali šeky představující finanční dar po 50 tisících korunách z nadačního fondu Zelený život. Hlavní hvězdou celé akce se stal brankář Matouš Trmal, který jako vítěz nedávného turnaje ve FIFA20 Datart e:LIGA Challenge právě tyto subjekty vybral. Mezi dárce se připojila také značka Datart, od které oba subjekty obdrží ve stejné výši ještě eletrospotřebiče dle vlastního výběru. (TZ LFA)

07/2020

Ligová fotbalová asociace v dubnové pandemii koronaviru zorganizovala turnaj ligových fotbalistů ve hře FIFA20 na konzoli PS4. Z dvanácti účastníků vzešel vítěz Matouš Trmal ze Slovácka a mohla rozdělit celkových sto tisíc korun, které jako hlavní cenu věnovala LFA ze svého nadačního fondu Zelený život. „Jako liga myslíme na celospolečenskou odpovědnost a podobnými projekty se snažíme vrátit společnosti prostředky, které jsou určeny na dobrou věc. Nadační fond Zelený život má ve své podstatě podporovat děti a jejich rozvoj, proto je důležité, že je obdrží dětské oddělení nemocnice a dětský domov na Slovácku,“ uvedl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

Matouše Trmala akce zastihla zrovna v době, kdy se léčil ze zranění kolene. Přesto se nadějný gólman pečlivě věnoval především dětem v Dětském domově i debatám se zástupci vedení nemocnice. „Volba na místní nemocnici byla jasná, když v době koronavirové krize pomáhali oni nám a odvedli pro nás všechny kus práce. S Dětským domovem spolupracujeme jako celý klub a chtěli jsme pomoci dětem, kteří nemají rodinu,“ vysvětlil Trmal.

Nejen finančního daru z nadačního fondu Zelený život, ale i celé návštěvy si vážili v Uherskohradišťské nemocnici. „Jsme velmi potěšeni, finanční dar využijeme společně s dalšími prostředky pro nákup ochranných pomůcek, kterých je nyní v době pandemie potřeba více než obvykle. Naše dětské oddělení fungovalo po celou dobu jako hlavní koronavirové oddělení pro celý Zlínský kraj,“ zhodnotil ekonomický náměstek nemocnice Ing. Mgr. Jaroslav Zemánek dar od LFA ve výši 50 tisíc korun.

Zpestřením pro děti z Dětského domova v Uherském Ostrohu byla návštěva Matouše Trmala, který chlapcům i dívkám vytrvale odpovídal a podepisoval kartičky. Pro vedení dětského domova byla jeho volba velkým překvapením. „Na tak velké dary nejsme zvyklí a moc si toho vážíme. Využijeme ho pro děti na volnočasové aktivity o prázdninách, protože v době pandemie byly uzavřené v našem areálu a teď si budou chtít užít prázdnin,“ řekla k daru pro dětský domov jeho ředitelka Mgr. Jana Frühaufová MBA.

Jak nemocnice, tak i dětský domov se mohou nad rámec finančního daru od nadačního fondu LFA Zelený život těšit také na spotřebiče, které institucím poskytne elektro prodejce Datart. „Jako generální partner turnaje oběma organizacím věnujeme elektroniku a spotřebiče v celkové hodnotě sto tisíc korun,“ doplnila za značku Datart její tisková mluvčí Eva Kočicová.

 

                                                

 

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů