Datart.cz: Předvánočním prodejům vévodily výrobky Apple

Jednoznačným králem vánočních nákupů na e-shopu Datart.cz se stal převratný tablet společnosti Apple iPad. Stejně dobře se ale ve své kategorii vedlo i přehrávačům Apple iPod.

01/2011

Nezbývá než politovat, že v předvánočním období nebyl český trh dostatečně zásoben mobily iPhone 4, protože jinak by s největší pravděpodobností značka Apple dominovala i v této kategorii.

Prosincové výsledky prodejů na e-shopu Datart.cz potvrzují jednoznačný úspěch tabletů iPad, které se staly s velkým náskokem nejúspěšnějším produktem tohoto měsíce. Zajímavé přitom je, že nejvíce zákazníci Datart.cz utráceli za nejdražší model iPadu (s podporou 3G sítí a 64 GB paměti, aktuálně za 19 880 Kč), kterého se zároveň prodalo i nejvíce kusů. Zahájení prodeje lokalizovaných iPadů u autorizovaných prodejců tak rezolutně ukončilo předcházející neuspokojivé období, kdyby bylo iPady možné koupit pouze nákupů u překupníků, dovážejících nelokalizované zboží ze zahraničí. Kategorii přenosných mp3 přehrávačů zase vévodily iPod Touch 4. generace a iPod classic, kterým se dokázal přiblížit pouze levný přehrávač Philips SA2VBE04K Vibe2.

Nezmenšený zájem byl v předvánočním období o televizory, poprvé ovšem bylo možné vysledovat výraznou dominanci modelů s LED podsvícením. Mezi těmi si nejlépe vedl Samsung UE40C6540. Nejúspěšnějším LCD televizorem se stal LG 42LD750, zatímco u plazem už zákazníci docenili aktuální cenovou dostupnost velkých úhlopříček a utratili nejvíce za Panasonic TX-P50G20E s úhlopříčkou 127 cm. S rozšiřováním obsahové nabídky narůstá i zájem o 3D televizory, kde opět zvítězil Samsung, tentokrát s modelem UE46C7000.

S nástupem 3D technologií souvisí i úspěch herní konzole Playstation 3 v prodejním balíku s první 3D konzolovou hrou Gran Turismo 5. Obecně ale v rámci konzolí zaznamenal největší úspěch Xbox 360 v kombinaci s inovativním ovládáním Kinect.

Nejúspěšnějším mobilem se stal smartphone HTC Gratia s populárním operačním systémem Android. S blížícím se štědrým dnem ale také narůstaly nákupy menších domácích spotřebičů, vhodných jako vánoční dárky, za všechny jmenujme například nejúspěšnější vysavač, robotický iRobot Roomba 581, espresso DeLonghi ESAM 6620 či pekárnu ETA 7149 90000. Leckdo ale pod stromečkem našel i spotřebiče objemnější, například pračku AEG Lavamat 72850 A či sušičku AEG T59850.

Nejúspěšnější zboží na e-shopu Datart.cz - prosinec 2010, vybrané segmenty:

Tiskovou zprávu a obrazovou dokumentaci ke stažení naleznete zde:

Kontakt pro média:

David Litvák
pr@datart.cz
+420 602 339 999

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů