Parní mop, robotický čistič oken a ideální vysavač. Předvánoční úklid bude letos minimálně pracný a maximálně efektivní!

Pokud máte rádi pořádek, ale neradi trávíte úklidem zbytečně moc času, vybavte se těmi správnými pomocníky: nejvhodnějším vysavačem, čističem oken a mopem.

11/2016

Jaký vysavač je správný?

Odpověď zní: takový, který umí to, co potřebujete. „Obecně je vhodné při nákupu vysavače sledovat energetický štítek, konkrétně třídu emisí (filtraci) a účinnost vysávání na koberci a na tvrdé podlaze. Nejlepší je vždy třída A. Na výsledku úklidu se ale také podepíše samotná konstrukce vysavače – tvarování hubice pro tvrdé podlahy a koberce i celého těla vysavače. U sáčkových třeba hraje obrovskou roli i velikost sáčku: ve větším lépe proudí vzduch a přístroj tak vysává efektivněji," vysvětluje Iva Pavlousková z Datartu.

Vybírat tedy můžete mezi sáčkovými a bezsáčkovými vysavači, ručními či tyčovými nebo čím dál oblíbenějšími robotickými. „Ten sáčkový sice bude mít o něco dražší provoz, protože budete muset kupovat stále nové sáčky, ale je méně pracný na údržbu a lépe zachytí prach a další nečistoty. Některé vysavače mají sáčky s manuální nebo automatickou záklopkou, která po otevření vysavače udrží všechen obsah sáčku uvnitř, což ocení zejména alergici nebo rodiny s malými dětmi. Sáčky pro opakované použití naopak vhodné nejsou – nejsou příliš hygienické a navíc mohou zanášet motor vysavače,“ vyjmenovává Iva Pavlousková a dodává, že bezsáčkové vysavače je nutné pravidelně čistit a několikrát měsíčně mýt. Na druhou stranu většina jich dnes už využívá tzv. cyklonovou separaci prachu, dražší modely i zdvojenou, při které dochází k odstranění až 99 % všech prachových částic.

Výhodou ručních a tyčových vysavačů je snadná manipulace a fakt, že nepotřebují přívodní šňůru. Jsou ideální pro úklid kolem kuchyňské linky, pod stolem, pro vysávání aut nebo na chatu. Proti podlahovým vysavačům však mívají slabší výkon.

Robotický vysavač vám ušetří hodiny času, pro kvalitní úklid je ale třeba vybrat dražší model, který vysává účinněji, má detekci nečistot, detekci kolize a disponuje HEPA filtry. Špičkou v této kategorii je výrobce iRobot.

Produktové tipy:

Sáčkový vysavač ETA 1502 90000 Mio
Je vybaven ECO motorem s velmi nízkým příkonem 700 W pro úsporu elektrické energie, ale má vysokou účinnost. Kvalitní filtraci zajišťuje mimo jiné HEPA filtr číslo 13 se speciální vrstvou aktivního uhlí, který je vhodný i pro alergiky. Malý turbokartáč je určený pro vysávání čalounění – vysbírá z něj vlasy i zvířecí srst. Vysavač má navíc dosah 14 metrů. Cena je 4799 Kč.

Ruční antibakteriální vysavač Raycop RS300W
S unikátním patentovaným systémem čistění, UVC dezinfekční lampou a speciálním tvarem vyčistí postele, matrace a lůžkoviny od roztočů a dalších alergenů bezchemickou cestou. Mimořádně vhodný pro domácnosti s alergiky, astmatiky a malými dětmi. 

Akumulátorový vysavač ELECTROLUX Ergorapido ZB3213
Tento tyčový a zároveň ruční vysavač se zabudovanými LED diodami v podlahové hubici, s kterými uvidíte každou nečistotu. Poradí si s vlasy i chlupy a díky technologii BrushRollClean je z kartáče nemusíte odstraňovat ručně, ale  pohým sešlápnutím pedálu. 

Robotický vysavač iRobot Roomba 980
Umí se spárovat s vaší Wi-Fi sítí, takže ho můžete ovládat ze svého smartphonu třeba z kanceláře nebo obchodu. Než dorazíte domů, bude uklizeno. Dokáže vyčistit až 185 m² na jedno nabití - ve srovnání s předchozími verzemi má jeho baterie o 50 % větší kapacitu a 4x vyšší životnost. A pokud by vám tato kapacita nestačila, Roomba 980 se při vybité baterii vrátí do stanice, dobije se a následně pokračuje v úklidu tam, kde skončila. Navíc umí rozeznat povrch, takže při čištění koberce zvýší výkon až 10x. Nikdy nespadne ze schodů, ale zastaví se na jejich hraně. 

Jak umýt okna bez námahy
Doba, kdy se okna musela leštit ručně, už je naštěstí pryč. Sáhnout můžete buďto po elektronickém vysavači na okna, který vysává přebytečnou vodu a leští nejen okna, ale i zrcadla, dlaždice nebo sprchové kouty. Nebo si pořidťe rovnou robotického čističe oken, který veškerou špinavou práci odvede za vás!

Produktové tipy:

Elektronický vysavač na okna Leifheit
Funguje díky integrované baterii, která vydrží až 30 minut. Naplno ale běží jen při kontaktu s vysávanou plochou, jinak se automaticky přepíná do stand by režimu, aby vydržel co nejdéle. Můžete k němu také dokoupit teleskopickou tyč. 

Robotický čistič oken HOBOT 268
Rychle a precizně vyčistí různé druhy hladkých povrchů o různé tloušťce, například zrcadla, zdvojená skla, sprchové kouty nebo dlaždice. Při čištění přizpůsobuje utěrky povrchu, po kterém se pohybuje. Vestavěná záložní baterie ho chrání před výpadkem proudu a čistič je vybaven prvotřídními senzory. 

Mytí podlahy = zábava

Pokud si při vytírání neradi nemáčíte ruce, sáhněte po mopu, na který během vytírání nemusíte sahat. Hitem je však parní čištění, které bez chemie i námahy spolehlivě zahubí veškeré bakterie, odstraní nečistoty i usazeniny a dezinfikuje všechny možné povrchy. Hodí se na podlahy, koupelny i kuchyně.

Produktové tipy:

Leifheit Sada TWIST SYSTEM NEW
Funguje na speciálním principu rotačního odstředivého ždímání, takže se mopu vůbec nemusíte dotknout. Ten navíc zůstává minimálně vlhký, proto se hodí i na citlivé podlahy, například dřevěné. Speciální návlek z mikrovlákna spolehlivě rozpustí a setře i nejdrobnější nečistoty, navíc je pratelný. 

ARIETE Parní mop ART 4162 
Jeho síla spočívá v kombinaci vysoké teploty, tlaku a rychlosti výstupní páry – voda v parním čističi se nahřeje na teplotu vyšší než 100 stupňů Celsia, čímž vzniká pára. Její kapičky jsou pak hnány vysokou rychlostí ven nástavcem se speciální tryskou, přičemž rychlost páry dosahuje přes 100 km/h. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů