Ovoce, zelenina, bylinky: usušit, zmrazit nebo zavařit?

Nejen vášniví zahrádkáři jsou momentálně na vrcholu blaha: ředkvičky, mrkev, saláty, rukola, petržel nebo jahody zdobí nejen záhonky, ale i pulty obchodů a trhů. Pokud je všechny nestíháte ujíst, určitě přemýšlíte, jak je co nejšetrněji uchovat na dobu, kdy zahrady opět osiří. Přinášíme vám tipy na praktické spotřebiče, se kterými úrodu jednoduše zpracujete.

Můžete zvolit například sušení, což je nejstarší způsob zpracování plodů. Elektrické sušičky tento proces zkracují z řádu dnů na hodiny. Také zavařování kompotů, marmelád, džemu, ovocných a zeleninových směsí, hub nebo i hotových pokrmů s sebou na dovolenou je dalším výborným způsobem, jak kvalitně uchovat potraviny. Ten, kdo úrodu naopak raději zamrazí, ocení vakuovačku, která pomáhá prodloužit čerstvost a životnost nejen ovoce a zeleniny. Ocet, ovocné víno nebo naloženou zeleninu zase získáte z fermentoru. A nesmíme samozřejmě zapomenout ani na osvěžující letní smoothie nebo čerstvé šťávy

Špičková sušička s infračervenou technologii sušení YDEN CI IR D5
Sušička nabízí 4 programy sušení: na slunci, ve stínu, automatické nastavení a manuální nastavení. V modu „na slunci“ je využíváno infračervené záření - potraviny jsou sušeny na stejném principu jako při sušení sluncem, díky čemuž je uchován důležitý vitamín D a další látky a minerály. U masa a ryb navíc infračervené záření působí proti rozkladu. Druhou volbou je program „ve stínu“, který využijete hlavně pro přípravu RAW pokrmů, neboť nabízí možnost regulace teploty po celou dobu sušení. Sušička je dokonce vybavena i čidlem pro monitorování vlhkosti, takže automaticky přizpůsobí intenzitu a délku sušení tak, aby byly potraviny dokonale vysušené. Tento model zároveň využívá cirkulační systém pro rovnoměrné sušení, takže není během procesu nutné přeskládávat tácy. Cena je 14 990 Kč.

Sušička Concept SO-1061
Součástí balení je nadstandardních 7 hranatých sít na sušení. Můžete si nejen pohodlně regulovat teplotu od 35 do 70 °C, ale navíc si i nastavit čas. O rovnoměrné sušení se postará ventilátor a sušicí síta i pláty je možné mýt v myčce nádobí. 

Sušička Guzzanti GZ 500
Vybírat můžete ze 7 stupňů nastavení teploty v rozmezí 35 až 70 °C. Balení obsahuje 5 kulatých sušicích sít. 

Sušička G21 Paradiso Cube
Podle druhu potravin si zvolte teplotu v rozmezí od 40 do 70 °C. S digitálním ukazatelem času budete vždy vědět, kolik minut sušení ještě zbývá. Je opatřena 6 výškově nastavitelnými pláty, každým s nosností 1 kg, na které můžete ovoce a zeleninu pohodlně vyskládat. 

Zavařovací hrnec Concept ZH 0020
Vnitřek hrnce tvoří smaltovaná nádoba o objemu 27 litrů, která pojme 11 velkých sklenic (720ml ) nebo 34 malých sklenic (370ml). Dobu zavařování můžete nastavovat v rozmezí 20 až 120 minut a teplotu od 50 do 100 °C. Další funkcí hrnce je vaření a udržovaní teploty horkých nápojů: čaje, svařeného vína, grogu, sterilizaci moštu nebo rozpouštění zcukernatělého medu. Vypouštěcí kohoutek je z praktických důvodů umístěný z boku spotřebiče a součástí balení je i mřížka pod sklenice. 

Odšťavňovač Catler JE 4010
Výkonný 1200W motor a kvalitní nerezové síto zajistí maximální výtěžnost a přípravu té nejkvalitnější čerstvé šťávy během několika vteřin z jakéhokoliv ovoce nebo zeleniny. Díky velkému, 84 mm širokému plnicímu otvoru je možné vkládat celá jablka nebo pomeranče. Na čelní straně je praktický LCD displej, který ukazuje aktuálně zvolenou rychlost a režim. Odšťavňovač nabízí pět rychlostí odšťavňování. 

Odšťavňovač Sencor SJE 1005
Díky příkonu 700 W si poradí s libovolným ovocem i zeleninou. Nádoba na dřeň o objemu 1,5 litru pojme dostatek odpadu a veškeré odnímatelné díly lze mýt v myčce nádobí. 

Jedinečný mixér Nutribullet Extraktor 600
Síla 20 000 otáček/minutu rozdrtí ovoce, zeleninu, ořechy, semena, led či zmražené ovoce a díky patentované technologii extrahuje z potravin těžko dostupné živiny, vitaminy a minerály.  Mixovací nádoba má objem 0,7 l a můžete ji stejně jako čepel umýt v myčce. Součástí balení je i knížka receptů včetně nutričního rádce. V bílé, zlatém a červeném provedení. 

Vakuová svářečka SEVERIN FS 3604
Je ideální pro ovoce a zeleninu, kterou chcete zmrazením uchovat v čerstvém stavu. Svářečka ze sáčku vysaje vzduch a neprodyšně jej uzavře, čímž zabrání průniku bakterií k potravinám. 

Kuvings Fermentor
Kvašení je od pradávna způsob, jak ze základních surovin získat mnohem lepší a hlavně zajímavější produkt. Domácí fermentované jídlo z čerstvých surovin je lahodné a mimořádně zdravé. Ve fermentoru vyrobíte domácí jogurt, čerstvý sýr, kvalitní ocet, kvašenou, kysanou či nakládanou zeleninu nebo ovocné víno. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů