Na všech prodejnách DATART mohou zákazníci využít bezkontaktní platby

Společnost DATART jako jeden z prvních obchodníků dokončil kompletní výměnu platebních terminálů na všech prodejnách v České republice a nově tak nabízí všem svým zákazníkům možnost platit za své nákupy formou bezkontaktní platby. DATART se tímto krokem připojuje k průkopníkům bezkontaktního placení na českém trhu a opět potvrzuje, že v první řadě myslí na zákazníka.

07/2012

Hlavní výhodou bezkontaktních plateb je rychlost a pohodlí při provádění transakce - není třeba u pokladny hledat peněženku a odpočítávat bankovky a drobné mince, ani vydávat platební kartu z ruky. Podmínkou samozřejmě je, že zákazník musí být vybaven platební kartou umožňující bezkontaktní platby, nebo přístrojem vybaveným technologií NFC. Nová technologie zrychluje placení a zkracuje tak možné čekání u pokladen, především však zákazníkům celý proces výrazně zpohodlňuje. Menší nákupy do hodnoty 500 Kč lze na prodejnách DATART zaplatit pouhým několikasekundovým přiložením karty k terminálu, bez nutnosti zadávat PIN (občas si náhodně terminál i při těchto nákupech zažádá o PIN, což slouží jako bezpečnostní pojistka). V případě, že je celková hodnota nákupu nad 500 Kč, vyzve platební terminál zákazníka k zadání PIN.

Nákupy na prodejnách DATARTu jsou nyní komplexně mnohem rychlejší. V rámci výměny platebních terminálů na prodejnách došlo současně i k výraznému zrychlení klasických karetních transakcí - až o 25% - takže průměrný čas při placení kartou je příjemných 31 vteřin (a další připravovaný krok - elektronická archivace stvrzenek - pak tuto dobu sníží ještě o další až 4 vteřiny). Společnost DATART je přesvědčena, že celkové zrychlení procesu placení a možnost bezkontaktních plateb je správným krokem k větší spokojenosti zákazníků.

Tiskovou zprávu a obrazovou dokumentaci naleznete zde

Kontakt pro média:

Jana Choroušová

+420 225 991 276

Jana.Chorousova@datart.cz

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů