Móda v kuchyni: skříňky se převlékly do matné a zdobí se atraktivním osvětlením

Módním trendům nepodléhá jen oblečení, ale i kuchyně. Ty nejnovější pro nadcházející rok přinášejí moderní materiály korpusů, dvířek i pracovních desek, které jsou navíc velmi praktické. Důležitým prvkem je i účinné a efektní osvětlení a široká nabídka úsporných spotřebičů.

10/2017

V posledních letech vládly kuchyním lesklé povrchy. Atraktivní vzhled ale především u tmavších barev způsoboval vrásky na čele nejedné hospodyňky. Lesklá dvířka jsou totiž magnetem na nejrůznější otisky. „Současným trendem jsou matné povrchy typu ultra matt se sametovým povrchem. Vypadají perfektně a navíc se snadno udržují a jsou velmi odolné proti otiskům prstů," říká Iva Vrbová, manažerka kuchyňských studií Datart.

Dříve velmi populární bílou barvu v posledních letech nahrazují materiály s dekory kamene, betonu, dřeva, keramiky a kovu. „Pro moderní kuchyň se například hodí kombinace bronzového dekoru a černého supermatného povrchu. Pro milovníky industriálního designu je pak zajímavou variantou kuchyně v dezénu šedého betonu s reprodukcí kartáčované oceli. Výhodou moderních materiálů a povrchů je jejich univerzálnost. Lze je velmi dobře kombinovat s mnoha dalšími barvami, ale i dalšími povrchovými úpravami jako jsou imitace keramiky, betonu, dřeva nebo kamene," vysvětluje Iva Vrbová.

V kuchyňských studiích Datart si zákazníci mohou vybírat z více jak 10 000 možností materiálů i kuchyňských prvků. Kuchyně jsou vyráběné z prémiových materiálů. „Zákazníci se nemusí o nic starat, kuchyň navrhneme, sestavíme, vybavíme spotřebiči a zajistíme všechny práce," upřesňuje Iva Vrbová.

V nabídce jsou nyní i trendy korpusy ve velikostech XL (79,2 cm) a Maxi (86,4 cm). Jejich vyšší výška přináší další úložné prostory a jsou velmi praktické pro všechny, kteří se u běžné kuchyňské linky musí hrbit. U maxi korpusů je výška pracovního stolu až o 15 centimetrů větší, u XL konstrukce pak až o deset centimetrů. Konečnou výšku pracovních stolů je ale samozřejmě možné nastavit podle přání.

Designovou novinkou jsou i skřínky s výsuvnými šuplíky bez předních dvířek. Iva Vrbová doplňuje: „Otevřené šuplíky se hodí do trendových kuchyní s otevřenými policemi a regály. Působí vzdušně a vytvářejí v kuchyni velmi příjemnou atmosféru."

Moderní kuchyně se neobejde bez kvalitního osvětlení. Nové technologie LED osvětlení zajistí nejenom dostatek světla pro pracovní desku, ale i stylové osvětlení úložných prostor, zádových panelů a nově i v bočních hranách skříněk. V podstatě vše záleží jen na potřebách zákazníka, technologické možnosti jsou dnes obrovské.

Kuchyňská studia Datart nabídnou pro moderní kuchyně samozřejmě i plnou paletu kuchyňských spotřebičů různých značek velkých i malých kuchyňských spotřebičů, kteří dotvářejí vzhled kuchyně.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů