basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Móda v kuchyni: skříňky se převlékly do matné a zdobí se atraktivním osvětlením

Módním trendům nepodléhá jen oblečení, ale i kuchyně. Ty nejnovější pro nadcházející rok přinášejí moderní materiály korpusů, dvířek i pracovních desek, které jsou navíc velmi praktické. Důležitým prvkem je i účinné a efektní osvětlení a široká nabídka úsporných spotřebičů.

V posledních letech vládly kuchyním lesklé povrchy. Atraktivní vzhled ale především u tmavších barev způsoboval vrásky na čele nejedné hospodyňky. Lesklá dvířka jsou totiž magnetem na nejrůznější otisky. „Současným trendem jsou matné povrchy typu ultra matt se sametovým povrchem. Vypadají perfektně a navíc se snadno udržují a jsou velmi odolné proti otiskům prstů," říká Iva Vrbová, manažerka kuchyňských studií Datart.

Dříve velmi populární bílou barvu v posledních letech nahrazují materiály s dekory kamene, betonu, dřeva, keramiky a kovu. „Pro moderní kuchyň se například hodí kombinace bronzového dekoru a černého supermatného povrchu. Pro milovníky industriálního designu je pak zajímavou variantou kuchyně v dezénu šedého betonu s reprodukcí kartáčované oceli. Výhodou moderních materiálů a povrchů je jejich univerzálnost. Lze je velmi dobře kombinovat s mnoha dalšími barvami, ale i dalšími povrchovými úpravami jako jsou imitace keramiky, betonu, dřeva nebo kamene," vysvětluje Iva Vrbová.

V kuchyňských studiích Datart si zákazníci mohou vybírat z více jak 10 000 možností materiálů i kuchyňských prvků. Kuchyně jsou vyráběné z prémiových materiálů. „Zákazníci se nemusí o nic starat, kuchyň navrhneme, sestavíme, vybavíme spotřebiči a zajistíme všechny práce," upřesňuje Iva Vrbová.

V nabídce jsou nyní i trendy korpusy ve velikostech XL (79,2 cm) a Maxi (86,4 cm). Jejich vyšší výška přináší další úložné prostory a jsou velmi praktické pro všechny, kteří se u běžné kuchyňské linky musí hrbit. U maxi korpusů je výška pracovního stolu až o 15 centimetrů větší, u XL konstrukce pak až o deset centimetrů. Konečnou výšku pracovních stolů je ale samozřejmě možné nastavit podle přání.

Designovou novinkou jsou i skřínky s výsuvnými šuplíky bez předních dvířek. Iva Vrbová doplňuje: „Otevřené šuplíky se hodí do trendových kuchyní s otevřenými policemi a regály. Působí vzdušně a vytvářejí v kuchyni velmi příjemnou atmosféru."

Moderní kuchyně se neobejde bez kvalitního osvětlení. Nové technologie LED osvětlení zajistí nejenom dostatek světla pro pracovní desku, ale i stylové osvětlení úložných prostor, zádových panelů a nově i v bočních hranách skříněk. V podstatě vše záleží jen na potřebách zákazníka, technologické možnosti jsou dnes obrovské.

Kuchyňská studia Datart nabídnou pro moderní kuchyně samozřejmě i plnou paletu kuchyňských spotřebičů různých značek velkých i malých kuchyňských spotřebičů, kteří dotvářejí vzhled kuchyně.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů