Jak se zbavit suchého vzduchu a podpořit imunitu?

Během topné sezony v domácnostech vysychá vzduch. Často natolik, že vlhkost klesne na pouhých 20 %, ačkoliv odborníci považují za zdravé hodnoty cca 50 %. Řešení? Kvalitní zvlhčovače vzduchu.

10/2017

Suchý vzduch způsobuje řadu zdravotních potíží: snižuje obranyschopnost organismu, protože přesušená sliznice není schopná čelit virům a bakteriím, zhoršuje dýchání, přeje množení některých alergenů, které rovněž dráží oslabenou sliznici, může zhoršovat kvalitu spánku a také nepříjemně vysušuje pokožku. Jestliže se chcete těmto nepříjemnostem vyhnout, měli byste vzduch doma (a především v ložnici) zvlhčit. Pokud vám mokrá plena přes topení nepřijde jako účinné řešení, sáhnete po přístroji, který vlhkost vzduchu sám vyhodnotí a podle potřeby zvlhčí.

Při výběru si ujasněte, co od přístroje očekáváte a do jak velké místnosti jej chcete dát. Zvlhčovače dnes mají řadu dalších funkcí. Důležitým parametrem při výběru je zvlhčovací výkon, který udává, kolik páry umí spotřebič vytvořit. Platí, že čím vyšší výkon model má, tím je kvalitnější. „U většiny zvlhčovačů dnes najdete informaci, do jak velkých prostor jsou vhodné; vybírejte je tedy podle toho, kam chcete přístroj umístit.  Praktickou funkcí je u zlhčovačů zabudovaný hydrostat neboli vlhkoměr, který hlídá požadovanou vlhkost vzduchu.  Podle potřeby se sám zapíná či vypíná. V místnosti pak nemáte ani přesušený, ani moc vlhký vzhuch, ale přesně takový, jaký chcete,“ říká Iva Pavlousková z Datartu.  Pokud ho chcete dát do místnosti, kde spíte, zajímejte se hlavně o hlučnost. „Některé zvlhčovače fungují zároveň jako čistička vzduchu – do místnosti pak vrací vzduch vlhký a zbavený prachu, vlasů, chlupů, alergenů i bakterií či virů. Funkci čističky oceníte, hlavně pokud máte doma alergika či astmatika nebo malé děti,“ dodává Iva Pavlousková.  U vybraných modelů lze regulovat úroveň výkonu, vybírat z více režimů, včetně speciálního nočního, nastavit časoměr nebo využít dálkový ovladač. Do některých můžete přidat i oblíbenou aromatickou esenci a provonět si tak domov.

Designový zvlhčovač a čistička vzduchu Stadler Form Robert
Je určen do prostor o velikosti až 80 m2 a vypouští až 550 ml  páry za hodinu. Kapacita nádoby na vodu je 6,3 l. Je vybaven 4 stupni rychlosti, 3 režimy (automatickým, nočním a čistícím), integrovaným hydrostatem a dávkovačem vůně pro provonění místnosti. Dotykový displej umožňuje jednoduché ovládání. Poradí si s poletujícími chlupy či vlasy (omyvatelný předfiltr), tvrdou vodou (demineralizační filtr) i bakteriemi ve vodě (antibakteriální stříbrná kostka). V černém a stříbrném provedení. 

Zvlhčovač SOEHNLE Airfresh Plus 68039
Designový zvlhčovač slouží i jako elegantní doplněk interiéru. Pára je rozprašována rovnoměrně po celém obvodu a využívá 800 ml nádobku na vodu. Díky příjemnému LED osvětlení celá koule září měkkým bílým světlem. Hodí se do interiéru do 25 m2. 

Zvlhčovač a čistička vzduchu Airbi Airwasher
Je určen do prostor o velikosti až 45 m², emise páry je maximálně 270 ml/hod a vzduchový výkon 120 m³/hod . Nádržka pojme až 4,5 litru vody. Vybírat můžete ze 3 režimů. Vybaven je  bio-silver stone filtrem, antibakteriální úpravou a plasma systémem. 

Evaporační zvlhčovač Stadler Form Oskar
Je určen do prostor o velikosti až 50 m² a emise páry je maximálně 370 ml/hod. Evaporační typ funguje na principu přirozeného odparu jako v přírodě. Navíc nabízí hned dvě antibakteriální filtrační kazety vyrobené z rostlin a textilního vlákna, po kterých stoupá voda směrem vzhůru. Je vybaven integrovaným hydrostatem, automatickým vypnutím při vyčerpání vody, nočním režimem, indikací pro výměnu filtrů a dávkovačem vůně. Nádržka pojme až 3,5 litru vody. V  černém a bílém provedení.Cena je 3990 Kč.

Dětský zvlhčovač vzduchu ultrazvukový BAYBY BBH 8000
Sloni představují symbol štěstí nejen ve východních kulturách, ale po celém světě. Tenhle sloní zvlhčovač je určen do prostor o velikosti až 25 m a zvlhčovací výkon je 300 ml/hod. Je vybaven regulací výkonu, automatickým vypnutím při vyčerpání zásobníku na vodu a LED indikací stavu vody. Nádržka pojme až 3,7 litru vody. Pracuje na principu vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru 2,4 Mhz, produkuje studenou páru a neovlivňuje tak teplotu v místnosti. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů