Instantní fotografie zažívají po letech velký comeback

Instantní fotoaparáty umožňují vytisknout pořízené snímky během pár minut. Některé modely navíc ukládají snímky na paměťovou kartu. S fotoaparáty tak zažijete spousty legrace nejen na dovolených, festivalech a večírcích.

08/2017

„Prodeje instantních fotoaparátů vzrostly letos v létě oproti loňsku přibližně o třetinu. Jejich obliba je stále větší a očekáváme, že budou letos také hitem mezi vánočními dárky. Zájem je hlavně o modely s dotykovým displejem. Ty umožňují pohodlně vybrat snímek, který chceme vytisknout,“ popisuje Iva Pavlousková, tisková mluvčí společnosti Datart.

Instantní fotoaparáty dokáží během chvilky vytisknout pořízený snímek a zhmotnit tak navždy vaši vzpomínku. „Ideální jsou pro děti a teenagery. Ocení, že mají fotografii k dispozici hned a navíc jsou na trhu také fotopapíry se speciálním orámováním „Mimoni“ nebo „Hello Kitty“, které děti milují. Teenageři je využijí i na koncertech, kde se vyfotí se svým idolem a hned si nechají snímek podepsat,“ doplňuje Iva Pavlousková.

Fotopapíry pro instantní fotoaparáty jsou odolné jak proti rozmazání, tak i vodě a roztržení. Instantní fotoaparáty jsou proto vhodné na dovolené, večírky nebo třeba festivaly.

Produktové tipy:

Fujifilm Instax Mini 8 Minion
Fujifilm Instax Mini 8 je fotoaparát polaroidního typu, který dokáže okamžitě vytisknout fotografii o rozměru 86 × 54 mm po stisknutí spouště. Čtyři expoziční režimy umožňují ovlivnit clonu v rozmezí F12,7–32. Expoziční čas je pevně nastaven na 1/60 vteřiny. Automatický blesk má dosah až 2,7 m. Mini 8 Minion je speciální edicí inspirovanou animovaným filmem Mimoňové.

FUJIFILM Instax MINI 70
Disponuje objektivem Fujinon 60 mm se světelností f12,7, automatickým bleskem a funkcí ostření. Vyvolává fotografie ve velikosti 62 × 46 mm. Jistě oceníte možnost volby z 3 režimů: makro pro detailní focení předmětů, krajinu pro focení panoramat a selfie. Na přední straně je zrcátko pro kontrolu selfies. Pro focení skupinky lidí můžete využít samospoušť. Napájení je bateriemi typu CR2. Fotoaparát je k dispozici v několika atraktivních barvách.

POLAROID Snap
Je vybaven objektivem 3,4 mm f/2,8 a vestavěným bleskem.  Fotografie mají rozměry 50 x90 mm a slouží zároveň jako samolepky. Zadní strana obsahuje samolepící vrstvu. Snímky s rozlišením 10 Mpx můžete rovnou vytisknout a navíc ukládat na paměťovou kartu typu micro SD. Jistě oceníte časovač na pořizování selfie, technologii tisku ZINK Zero Ink, díky které vytisknete všechny fotky se sytými a krásnými barvami, volbu typu rámečku nebo 3 režimy fotografií - barevný, černobílý, vintage sépia. Fotoaparát je nabízen v několika barevných variantách.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů