Datart potěšil nemocné v hospici Citadela dvěma tucty televizorů

Celkem čtyřiadvacet televizorů Panasonic věnovala společnost Datart klientům hospice Citadela. Hospic ve Valašském Meziříčí provozuje Diakonie Českobratrské církve evangelické a nové televizory jistě zpříjemní život všech, kteří zde tráví sklonek svého života, zpravidla upoutáni na lůžko. Televizory se tak pro ně stávají prostředkem kontaktu s okolním světem i společníkem pro chvíle samoty.

04/2011

Televizory se tak pro ně stávají prostředkem kontaktu s okolním světem i společníkem pro chvíle samoty.

Celkem 24 televizorů značky Panasonic věnovala společnost Datart hospici Citadela ve Valašském Meziřící a stala se tak největším dárcem tohoto zařízení pro nevyléčitelně nemocné. Datart tak skutkem vyjádřil své přesvědčení, že spotřební elektronika není cílem sama o sobě, ale pouze prostředkem ke zkvalitnění našich životů, ať už jsme v plné síle nebo prožíváme poslední dny. Televizory by měly klientům hospice zpříjemnit pobyt v tomto zařízení a posloužit jako zdroj informací i rozptýlení.

Datart oslovila tisková mluvčí hospice Ruth Kopecká, kterou na základě novinové inzerce napadlo, že by Datart mohl hospici pomoci v rámci povánočních výprodejů. Odpověď ze strany Datartu byla rychlá a pro hospic nečekaně vstřícná: Datart se rozhodl vybavit všechny pokoje zařízení televizory. Dar od Datartu převzala tisková mluvčí společně s ředitelem hospice Miloslavem Běťákem. Společně s dvaceti čtyřmi televizory Panasonic TX-L32C20 Datart dodal do hospice i držáky pro snadnou a vkusnou instalaci do pokojů hospice, takže televizory nebudou působit jako rušivý prvek a uvolní místo na stolcích. Darem v celkové hodnotě bezmála dvou set tisíc korun se Datart stal největším dárcem tohoto zařízení, provozovaného Diakonií Českobratrské církve evangelické.

Hospic Citadela poskytuje specializovanou hospicovou paliativní péči od roku 2003. Je určen lidem, jejichž zdravotní stav je podle současných znalostí medicíny takový, že nelze očekávat dlouhé trvání života. Svým názvem Citadela odkazuje k uvažování o hlubokém smyslu života, jak ho ve své stejnojmenné knize nabízí Antoine de Saint Exupéry. Názvu hospice odpovídá i jeho architektonické řešení, ilustrující záměr hospice poskytnout svým obyvatelům útočiště a pocit bezpečí - podobně jako v citadele.

Společnost Datart je předním českým a slovenským maloobchodním prodejcem zaměřeným na spotřební elektroniku. Na českém trhu působí již od roku 1990, v roce 2003 se stala součástí mezinárodní skupiny KESA Electricals plc. Již od svého počátku se Datart snažil soustředit nejenom na úspěšné podnikání, ale také na obecně prospěšnou činnost a charitativní pomoc, a to zejména tam, kde může posloužit právě jako specialista na spotřební elektroniku.

Televizní reportáž o daru hospici Citadela je ke možné shlédnout zde:

Tiskovou zprávu a obrazovou dokumentaci ke stažení naleznete zde:

Kontakt pro média:

David Litvák
pr@datart.cz
+420 602 339 999

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů