Datart.cz: Zákazníci Datartu si oblíbili označení EKO

Náklady na energie neustále stoupají a čím dál více zatěžují rodinné rozpočty. Jejich snižování je tak stále aktuálnější...

03/2012

Domácí spotřebiče starší 15 let však bývají energeticky velmi náročné a k snižování spotřeby příliš nepřispívají. Technologie jsou ale stále dokonalejší a výměna starších spotřebičů za nové může ušetřit tisíce korun do rodinného rozpočtu. DATART nabízí celou řadu úsporných spotřebičů, nepřehlédnutelně označených ekologickou značkou. EKO znamená ekologický provoz, EKO znamená i ekonomický provoz. A podle prodejních výsledků na eshopu Datart.cz v únoru 2012 tomu zákazníci velmi dobře rozumí.

Důkazem toho je úspěšnost spotřebičů pyšnících se úsporným a k přírodnímu prostředí šetrným provozem. Například technologická bomba v podobě kombinované pračky se sušičkou Bosch WVH28420EU, která se stala jedním z prodejně nejúspěšnějších únorových produktů vůbec (v podstatě jí konkurují pouze HD televizory). Sušička díky revoluční technologii AirCondensation pracuje systém kondenzace vody na principu smíšení chladného vzduchu z místnosti a teplého vlhkého vzduchu ze sušičky, díky čemuž rapidně klesla spotřeba vody, a to až o 40 litrů. Podobně úspěšně si vedla i kondenzační sušička prádla Siemens WT46W563BY s technologií sušení za pomoci tepelného čerpadla, kterou můžeme klidně nazývat mistrem světa v energetické úspornosti.

Jako potvrzení „EKO“ uvažování zákazníků DATARTu může posloužit i úspěšné tažení indukční sklokeramické varné desky Electrolux EHD 60020 P. Indukční varné desky vůbec prožívají prudký vzestup zájmu zákazníků. Jednak jsou mnohem bezpečnější a praktičtější, především je však jejich využívání mnohem ekonomičtější - indukční varná deska je totiž schopna využít 90 % vynaložené energie a rychlost vaření zkracuje zhruba o 40%. Celkově dokáže výměna starého sporáku za moderní indukční varnou desku snížit spotřebu energie až o polovinu. Stejně tak pro sebe objevili zákazníci i segment tříplotýnkových varných desek. Zjištění, že málokdy využijeme najednou všech čtyř plotýnek, vedlo zákazníky přímo k vestavné varné desce Sauter STI944B NOIR.

V únoru na trh slavnostně vstoupila nová přenosná konzole PlayStation Vita. DATART svým zákazníků v den oficiálního startu nabídl konzole skladem, stejně jako celou řádu her a zákazníci na tuto nabídku slyšeli - model PS Vita WiFi se stal okamžitě trhákem. Podobně se velkému zájmu zákazníků těšil i zbrusu nový inteligentní mobilní telefon Samsung Galaxy Note.

Skvělé výsledky vykázala i další z novinek v nabídce. Špičková outdoorová minikamera GoPro HD HERO2 je malá a lehká, lze ji upevnit téměř kamkoliv, přitom podává vysoce profesionální výkon. Všestranná HD kamera je nabízena je ve třech variantách - Outdoor Edition, Motosport Edition, Surf Edition - lišících se především příslušenstvím a možnostmi upínání. Zákazníky nejvíce zaujala Outdoor Edition, kterou aktuálně využívají především vyznavači zimních sportů - možnost uchycení na helmu a outdoorové vlastnosti si o to přímo říkají.

Standardně skvělých prodejních výsledků na eshopu Datart.cz dosahují televizory. V únoru tento trend pokračoval, co do úspěšnosti dokonce sílil a televizory obsadily v pomyslném žebříčku v podstatě většinu nejvyšších příček napříč celou nabídkou Datart.cz. Důvodem může být samozřejmě blížící se svátek všech sportovců - fotbalové Euro a letní Olympijské hry - což si každý fanda lépe vychutná v HD kvalitě, ideálně pak rovnou ve 3D. Tomu nasvědčuje skutečnost, že celkově nejúspěšnějším prodejním artiklem na eshopu Datart.cz byl v únoru ultratenký 3D televizor Samsung UE40D6750, následovaný modelem UE40D5000 stejného výrobce. Jde o FullHD LED televizor s velmi nízkou spotřebou, což nám opět potvrzuje EKO zaměření zákazníků DATARTu.

DATART také pozoruje příklon zákazníků k televizorům s větší úhlopříčkou (nad 32“), což se projevuje i ve zvýšeném zájmu o službu DATART DOPRAVA, nadstandardní a jedinečné nabídce doručení spotřebičů jakékoliv velikosti až na konkrétní místo u zákazníka doma, včetně odborné instalace a případně odvezení a ekologické likvidace spotřebiče starého.

Nejúspěšnější zboží na e-shopu Datart.cz - únor 2012, vybrané segmenty:

  • Chladnička s mrazákem Whirpool WBC40692
  • Sušička prádla Siemens WT46W563BY
  • Pračka Whirpool AWO/ D 45140
  • Mobilní telefon Apple iPhone 4S 32GB
  • Notebook Toshiba ULTRABOOK Portégé Z830-10R
  • Tablet Asus EEE Pad TF PRIME 10.1
  • 3D televizor Samsung UE40D6750
  • Digitální kamera GoPro HD HERO2

Tiskovou zprávu a obrazovou dokumentaci naleznete zde:

Kontakt pro média:

Jana Choroušová
Jana.Chorousova@datart.cz
+420 225 991 276

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů