Fenomén letošního léta: kolonožky a drony

Podle prodejce elektra Datartu jsou fenoménem letošního léta nejen mezi školáky a studenty kolonožky neboli hoverboardy, oproti jaru se jejich prodej zpětinásobil. Hitem jsou také drony neboli kvadrokoptéry s kamerou, jelikož ceny dronů za poslední roky dramaticky klesly.

07/2016

Jedná se o fenomén mezi školáky a studenty: kolonožka neboli hoverboard neboli balanční vozítko připomínající segway, pouze s tím rozdílem, že nemá žádná řidítka. Dvě kolečka poháněná motorem spojená plochým stupínkem fungují na systému mikročipů a gyroskopů, které zajišťují rovnováhu – čidla pod každou nohou bezpečně poznají, kam jezdec zrovna přenáší váhu, a podle toho jede kolonožka dopředu, couvá nebo se otáčí. Motory pohání baterie s rychlým nabíjením (pod 2 hodiny), na kterou dojedete zhruba 20 km. Maximální rychlost jízdy se pohybuje kolem 16 km/h.

„Co se prodejů týče, jde jednoznačně o skokana letošního léta. Oproti jaru se prodej kolonožek o prázdninách zvýšil pětinásobně," uvádí Iva Pavlousková z Datartu. Podle ní se na kolonožce během chvilky naučí jezdit každý, stačí jen pochopit princip fungování a najít ten správný grif. „Jízda pouze vyžaduje rovnější povrch, ideálně asfalt nebo beton, dlažební kostky vyžadují offroad model a větší zručnost," dodává Iva Pavlousková.

Standardní kolonožku seženete již od 10 000 Kč, offroad verze vyjde na 16 000 Kč. „Prodáváme modely značky Eljet, jak standardní, tak prémiové nebo technicky nejdokonalejší offroadové. Zákazníci si je mohou vyzkoušet v našich vybraných prodejnách, nebo objednat v eshopu," konstatuje Iva Pavlousková.

Produktové tipy:

Kolonožka Eljet standard černá, cena 9 995 Kč.

Kolonožka Eljet premium červená cena 12 990 Kč.

Kolonožka Eljet offroad grafiti, cena 15 995 Kč.

Recenze kolonožky Eljtet Standard

Jestliže je váš potomek spíše techničtější typ, nadchne ho vlastní dron neboli kvadrokoptér s kamerou. „Cena těchto malých vrtulníků za posledních 5 let dramaticky poklesla. Co dříve stálo 40 000 Kč, stojí dnes 4000 Kč. Dron z roku 2013, pokud se stále prodává, stojí dnes méně než polovinu. Ceny dronů dnes začínají na 1500 Kč. Také zde stouply s koncem školního roku a začátkem prázdnin prodeje o několikanásobek," komentuje Iva Pavlousková.

Ovládání dronu vyžaduje jistý cvik, je proto pravděpodobné, že vaše dítě (nebo i vás) spolehlivě zabaví na několik následujících týdnů. Lze jej ovládat pomocí tabletu nebo smartphonu přes USB, a pokud má zabudovanou GPS, můžete libovolně nastavovat výšku letu, může vás sledovat, případně se zaměřit na konkrétní místo a kroužit kolem něj. Nebo můžete předem nastavit souřadnice, kudy má dron letět, a pak už se jen plně soustředit na ovládání kamery. Vaše soukromá špionáž může začít!

Produktové tipy:

Denver DCH-600, cena 2999 Kč. Jedná se o nejprodávanější z cenově dostupných modelů, jeho součástí je integrovaná HD kamera nebo s funkcí gyroskopu pro zvýšení stability letu.

dji Phantom 3 Professional – DJI0322, cena 32 259 Kč. Model z vyšší třídy s velmi výkonným HW, s GPS, 4K Ultra HD kamerou, kompatibilní se systémy iOS a Android.

dji Phantom 4 – DJI0420, cena 43 490 Kč. Vhodný k natáčení akčních videí, s automatickou prevencí kolizí, s dostupem 6000 m n.m. a tříosým stabilizačním gymbalem.

Recenze DJI Phantom 3 Pro

Eljet Kolonožka offroad grafiti

Dron DJI Phantom 3 Pro

 

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů