Dovolená autem – co s sebou

Jet na dovolenou vlastním autem přináší řadu výhod: ušetříte peníze, zastavíte a uděláte si pauzu, kde chcete, do kufru se vejde více věcí. Na cestu se vám bude hodit například GPS navigace, autochladnička, handpresso nebo tablet pro zabavení potomků či přečtení knihy nebo oblíbeného časopisu.

07/2016

Úplným základem je zkontrolovat technický stav auta, povinnou výbavu, platnost technické a emisní kontroly, pojistku a dálniční nálepku, pokud je potřebná. Pokuty za nedodržení předpisů jsou v zahraničí často daleko vyšší než u nás.

Pokud se chystáte navštívit neznámá místa, nechcete ztrácet čas blouděním či ptaním se na správný směr a v orientaci v mapě nevynikáte, pak si přibalte GPS navigaci. Kvalitní vás zaručeně dovede do cíle. „Navigace vás upozorní na dodržování rychlostních limitů a některé odhalí i rychlostní radary," říká Iva Pavlousková z Datartu.

Během delší cesty můžete mít problém se stravováním - hlavně, pokud se v běžném životě velkým obloukem vyhýbáte rychlému občerstvení. V tomto případě určitě oceníte doma připravenou zdravou stravu. Letní vedra však přepravovanému jídlu příliš nesvědčí, proto si v autě vyčleňte kousek místa na autochladničku.  Zejména, pokud si balíte potraviny podléhající rychlé zkáze teplem, předejdete tak možným žaludečním nebo střevním problémům.  

Při výběru autochladničky vybírejte podle následujících parametrů:
Objem – Promyslete si, kolik toho do autochladničky chcete dávat.  Největší mohou mít objem až 50 litrů.  Zajímejte se také o to, zda je možné do autochladničky dát 1,5litrovou PET láhev nastojato.
Napájení – Napájení 12 V je pro použití v osobním autě, 24 V v nákladním autě, lodi či přívěsu a 220 V pro připojení do elektrické zásuvky.
Spotřeba - Do úvahy vezměte i energetickou třídu. Rozdíl v nákupní ceně se vám díky nižší spotřebě elektřiny může časem vrátit.
Typ chlazení - Kompresorové autochladničky mají vyšší účinnost, rychlejší schopnost zchladit na požadovanou teplotu, umí také zchladit, až do -20 ° C. Termoelektrické chladničky zase dokážou jídlo kromě chlazení i ohřívat.

Pokud cestou dostanete chuť na kvalitní kávu, nemusíte hned dělat 50 kilometrovou zajížďku k nejbližší kavárně. Pomocí handpressa si připravíte dobrou kávu kdekoliv.Obsluha handpressa je velmi jednoduchá, zvládne ji každý. Kávovar zapojte do zapalovače v autě. Naplňte zásobník studenou vodou. Do přístroje vložte kávu (mletou nebo ESE pod). Příprava zabere 3 minuty. Pak už jenom stačí vyčkat, než voda proteče pod tlakem 16 bary a vaše espresso je připravené.

Pokud cestujete s dětmi, je více než pravděpodobné, že se budou v autě nudit. Proto jim na cestu přibalte tablet. "Tablet můžete využít k pouštění pohádek pro menší děti, ale i na vzdělávání těch starších. Stačí, když do něj stáhnete vzdělávací aplikace. Navíc vy si na něm můžete přečíst knihu nebo svůj oblíbený časopis, " říká Iva Pavlousková.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů