basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

DATART – zhodnocení vánoční sezóny

V prosinci společnosti DATART, prodejci spotřební elektroniky, meziročně vzrostly tržby o 36%. Zákazníci letos kupovali luxusnější a kvalitnější dárky, za které byli ochotni si připlatit. Nejvíce prodávané byly TV, mobilní telefony, herní konzole, notebooky, outdoorové kamery, powerbanky, výrobky péče o vlasy a tělo a malé kuchyňské spotřebiče.

V prosinci byly tradičním vánočním megahitem mobilní telefony. Druhým megahitem byla sluchátka, a to zejména od prémiových výrobců. Zákazníci jsou nyní daleko náročnější, už jim nestačí pouhé špunty do uší přibalené zdarma k mobilním telefonům, ale chtějí si hudbu skutečně užít a vychutnat. „Evidentně jsme televizním národem, televize nám dělaly až čtvrtinu tržeb v prosinci, nyní ve výprodejích dokonce téměř polovinu. Nejvíce zákazníci před Vánoci kupovali chytré tenké televize s úhlopříčkou 40“ a více," říká Iva Pavlousková, tisková mluvčí společnosti DATART. Ač se v poslední době mluví o útlumu prodeje výpočetní techniky, tak zákazníci přesvědčili DATART o opaku, velký zájem byl také o notebooky. „U nás již tradičně byly hitem i zařízení na přípravu kávy. Rostoucí zájem o automatické kávovary potvrzuje trend, že se lidé více zajímají o kávu a dávají přednost kvalitě.  Mile nás překvapilo, že se nad očekávání dobře prodával velmi kvalitní pressovač DELONGHI ECAM 650.75.MS, který jako jediný kávovar  můžete ovládat i z mobilního telefonu přes Bluetooth," doplňuje Iva Pavlousková.

Oproti předchozím letům se výrazně zvýšil zájem o outdoorové kamery a kamery do auta. Je jasně vidět, že u nás roste obliba natáčení videí a sdílení zážitků.

Herní konzole byly pak jasným hitem z dárků na poslední chvíli. Kromě nich v posledním týdnu před Štědrým dnem zákazníci nejvíce kupovali malé kuchyňské spotřebiče, hlavně roboty a mixéry, a produkty péče o vlasy a tělo jako fény, elektrické zubní kartáčky, zastřihávače apod. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů