Datart zaznamenal nárůst tržeb i podílu na trhu

Společnost Datart International a.s. zveřejnila v rámci své výroční zprávy finanční výsledky za fiskální rok 2011/2012. K 30. 4. 2012 dosáhl Datart v meziročním srovnání více než 30% nárůst svých tržeb.

Ačkoliv trh se spotřební elektronikou v období od 1. 5. 2011 do 30. 4. 2012 poklesl v Čechách o 4%*, společnosti Datart International a.s. se podařilo dosáhnout nárůstu tržeb, ale i nárůstu tržního podílu o 0,3%**. „Ten mohl být uskutečněn na takto náročném a cenově senzitivním trhu mimo jiné díky excelentní kvalitě poskytovaných služeb“, komentuje výsledky společnosti její výkonný ředitel Pavel Bádal. Významný meziroční nárůst tržeb se podařil zejména u tabletů a chytrých telefonů.

Na výrazném navýšení tržeb se však podepsala i přeshraniční fúze, kdy k 1. 5. 2011 došlo ke sloučení společnosti Datart International a.s. a slovenského Datart MEGASTORE s.r.o. Cílem této restrukturalizace bylo sjednocení informační a technologické platformy, lepší využití logistiky, skladových procesů a zefektivnění interních procesů a kapacit.

Datart pracuje na neustálém zkvalitňování prodejní sítě i zefektivňování svých služeb. „Rok 2011 byl pro nás zlomový“, říká Pavel Bádal. V červenci 2011 Datart International a.s. jako první a jediný přistoupil ke sjednocení cen v prodejnách s cenami na internetu a spustil mobilní aplikaci eDatart. V roce 2011 byla otevřena nová prodejna v Košicích, v roce 2012 pak prodejny v Ostravě a Opavě .

Společnost DATART INTERNATIONAL, a.s. je na našem trhu již více než 20 let. Svým zákazníkům nabízí mimo neustále aktualizovaného sortimentu i stejné ceny v prodejnách jako na internetu, záruku nejnižší ceny, splátkový prodej, možnosti prodloužené záruky nebo pojištění výrobků a mnoho dalších služeb, které zpříjemní nejen nákup, ale samotné užívání zakoupeného zboží.

* údaje společnosti GFK Czech, s.r.o.

** údaje společnosti GFK Czech s.r.o. a interní data

Tiskové vyjádření a obrazovou dokumentaci naleznete zde

Kontakt pro média:

Jana Choroušová

+420 225 991 276

Jana.Chorousova@datart.cz

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů