basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Zákazníci Datart.cz utrácejí v lednu o 19% více než před Vánoci

V den zahájení lednových výprodejů na Datart.cz 7. ledna 2010 zaznamenal tento e-shop o 8% vyšší návštěvnost než ve vrcholný den vánoční sezóny 10. prosince 2009. Zároveň ale návštěvníci Datart.cz utratili o 19 % více, nežli v rámci předvánočních nákupů. Enormní zájem o lednové výprodeje tak potvrzuje, že zatímco před Vánoci se zájem zákazníků z velké části soustředí na malé domácí spotřebiče a elektroniku, vhodné jako dárky, v lednu realizují finančně náročnější nákupy.

Úspěch povánočních lednových výprodejů byl jednoznačně potvrzen zvýšením finančního objemu nákupů, realizovaných prostřednictvím e-shopu Datart.cz. Nárůst hodnoty objednávek o 19% při růstu počtu návštěvníků pouze o 8% je potvrzením dlouhodobého trendu. Před Vánoci se zákazníci soustředí na nákup menších spotřebičů, které jsou vhodné jako dárky pro jejích blízké a příbuzné. Rodinné nákupy, tedy výraznější investice do vybavení domácnosti, ovšem realizují v mnohem větší míře až v lednu, kdy využívají cenově zvýhodněné nabídky zboží ve výprodejích. Zjednodušeně bychom tedy mohli říci, že zatímco v prosinci nakupujeme pro jiné, v lednu nakupujeme pro sebe.

Nejprodávanějším zbožím v rámci lednových výprodejů jsou plazmové televizory Panasonic a LCD televize obecně, velký růst prodejů zaznamenaly i moderní LED televize se skvělým obrazem a výraznou úsporou elektrické energie. Za první 3 dny výprodejů byla vyprodána skladová zásoba více než 100 kusů plazmových TV PANASONIC TX-P42X10Y. Dále se zákazníci e-shopu Datart.cz při svých nákupech soustředili zejména na pračky, ledničky a americké chladničky.

Lednové výprodeje na Datart.cz byly zahájeny ve čtvrtek 7. ledna a potrvají až do 24. ledna 2010.

Tiskovou zprávu a obrazovou dokumentaci ke stažení naleznete zde

Kontakt pro média:

David Litvák
pr@datart.cz
+420 602 339 999
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů