basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Datart - sběrem baterií k ochraně životnímu prostředí

V roce 2016 se v prodejnách Datartu vybralo 3 493 kg baterií, z toho bylo získáno recyklací 2 270 kg surovin k opětovnému využití pro výrobu. Oproti roku 2015 se vybralo o 50% více baterií. Nejvíce baterii přinesli zákazníci do pražské prodejny v OC Nový Smíchov. Datart děkuje všem, kdo do prodejen nosí staré baterie k recyklaci, přispívají tak k ochraně životního prostředí.

Baterie nepatří do odpadkového koše, popelnice ani kontejneru s komunálním odpadem, neboť mohou vážně narušit životní prostředí.  Ve všech prodejnách Datartu jsou sběrné boxy, kam mohou návštěvníci prodejen odevzdat použité baterie (tužkové, knoflíkové, monočlánky i akumulátory). Všechny odevzdané baterie jsou tříděny podle elektrochemických typů a jsou předávány do recyklačních zařízení, kde jsou z nich složitými technologickými postupy získávány zejména kovy, jako např. olovo, nikl, zinek, mangan, kadmium, kobalt a další. 

Velké spotřebiče vozí firma k ekologické likvidaci vlastní Datart dopravou

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů