basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Datart roste rychleji než trh

Český prodejce elektroniky Datart hlásí velmi úspěšný rok, rostl rychleji než český trh s elektrem. Ve finančním roce 2015/2016 jeho zisk dosáhl hodnoty 27,4 miliónů Kč a tržby 5,1 miliard Kč. Meziročně tak tržby vzrostly o téměř 11 % a zisk se dokonce ztrojnásobil.

„Naší strategií není rozšiřovat sortiment nebo expandovat do dalších zemí. Soustředíme se na Českou a Slovenskou republiku, na prodej elektra a s ním související doprovodné služby, jako je například naše vlastní doprava nebo kuchyňská studia. Děláme to, co známe a umíme, protože v tom vidíme prostor pro zlepšení a růst tržního podílu,“ říká David Loyer, finanční ředitel Datartu.

Za úspěchem Datartu stojí mimo jiné propojení kamenných prodejen s e-shopem. Firmě roste jak návštěvnost prodejen, tak e-shopu. S tím, že e-shop roste daleko rychleji než prodejny. 

Datartu se daří  také v oblasti firemních zákazníků, jejich počet vzrostl meziročně o 30 % a jejich průměrný nákup o 15 %.

V tomto roce firma plánuje pokračovat s humanizací stávajících prodejen, otevře tři nové prodejny a také první kuchyňské studio na Moravě. „Prodejnu 21. století“ firma prvně představila loni na podzim v pražské prodejně v OC Chodov, na konceptu spolupracovala s designery a architekty. Cílem humanizace prodejen je, aby se zákazník v prodejně cítil příjemně s náležitou péčí. Redesignu se dočkají také oba e-shopy.

Datart bude i nadále investovat hlavně do vzdělávání zaměstnanců, do rozvoje prodejen a marketingu. Chce také prohlubovat a rozvíjet koncept „závazek důvěry“ zahrnující nejlepší sortiment, cenu a služby, který představil v roce 2008.

V tomto roce Datart slaví již 25 let svého fungování na českém a slovenském trhu. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů
Zadáte-li číslo své iBOD karty, uvidíte u produktů, jakou slevu můžete získat. Za jakýkoliv nákup vám ibody na tuto kartu také přičteme: