basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Datart: prodej větráků a klimatizací vrostl na dvojnásobek

Prodej ventilátorů vzrostl o 97 % a prodej mobilních klimatizací dokonce o 206 %.

Prodej větráků a klimatizací v Datartu vzrostl v letošním létě oproti loňskému na dvojnásobek. „Prodej ventilátorů vzrostl o 97 % a prodej mobilních klimatizací dokonce o 206 %. Překvapil nás hlavně enormní zájem o mobilní klimatizace, ale ani tak vysoký zájem o větráky jsme nečekali," říká Iva Pavlousková z Datartu.

Vliv na prodej určitě mělo i loňské extrémně horké léto, kdy v obchodech zásoby ventilátorů a klimatizací došly. I když se letos Datart před létem zásobil zvýšeným množství chladící vzduchotechniky, vzhledem k vysokým prodejům se zásoby tenčí. Jelikož je teprve druhá půlka července a ještě nás čekají horké dny, určitě se vyplatí pořídit si větrák nebo mobilní klimatizaci.

Mobilní klimatizace jsou daleko účinnější než ventilátory, které se hodí spíše pro rozproudění vzduchu v menší místnosti. Jejich výhodou je také rychlé zapojení bez nutnosti stavebních úprav a okamžitý provoz. K dostání jsou od 6 000 korun.

Češi letos nově objevili také kouzlo ochlazovačů, ty jsou výkonnější než ventilátory a levnější než klimatizace, jsou něco mezi tím. Tak vysoký zájem o ně nikdo nečekal, proto jsou již vyprodané.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů