Datart: prodej větráků a klimatizací vrostl na dvojnásobek

Prodej ventilátorů vzrostl o 97 % a prodej mobilních klimatizací dokonce o 206 %.

07/2016

Prodej větráků a klimatizací v Datartu vzrostl v letošním létě oproti loňskému na dvojnásobek. „Prodej ventilátorů vzrostl o 97 % a prodej mobilních klimatizací dokonce o 206 %. Překvapil nás hlavně enormní zájem o mobilní klimatizace, ale ani tak vysoký zájem o větráky jsme nečekali," říká Iva Pavlousková z Datartu.

Vliv na prodej určitě mělo i loňské extrémně horké léto, kdy v obchodech zásoby ventilátorů a klimatizací došly. I když se letos Datart před létem zásobil zvýšeným množství chladící vzduchotechniky, vzhledem k vysokým prodejům se zásoby tenčí. Jelikož je teprve druhá půlka července a ještě nás čekají horké dny, určitě se vyplatí pořídit si větrák nebo mobilní klimatizaci.

Mobilní klimatizace jsou daleko účinnější než ventilátory, které se hodí spíše pro rozproudění vzduchu v menší místnosti. Jejich výhodou je také rychlé zapojení bez nutnosti stavebních úprav a okamžitý provoz. K dostání jsou od 6 000 korun.

Češi letos nově objevili také kouzlo ochlazovačů, ty jsou výkonnější než ventilátory a levnější než klimatizace, jsou něco mezi tím. Tak vysoký zájem o ně nikdo nečekal, proto jsou již vyprodané.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů