Společná tisková zpráva společností Datart International a.s. a HP INVEST a.s.

Společnost Darty Group oznámila, že dosáhla dohody o prodeji svého šedesátiprocentního podílu ve společnosti Datart, která v Česku a na Slovensku provozuje 42 stejnojmenných prodejen s elektrospotřebiči a e-shopy Datart.cz a Datart.sk. Podíl získali stávající akcionáři. Datart navíc posiluje svoji strategickou pozici na českém a slovenském trhu s elektrospotřebiči dohodou o vstupu strategického partnera, společnosti HP Invest.

08/2014

„Podařilo se nám úspěšně dokončit jednání s dosavadním majoritním vlastníkem o odkupu akcií. Můžeme pokračovat v nastoleném trendu neustálého zlepšování kvality služeb, výběru zboží a nejlepších cen pro zákazníky. Navíc lépe dokážeme reagovat na změny na lokálním trhu," sdělil po podpisu transakční smlouvy generální ředitel společnosti Datart Pavel Bádal.

Společnost HP Invest získala dvacetiprocentní podíl v Datartu k 7. srpnu 2014. „Chápeme vstup do Datartu jako zajímavou investiční příležitost. Datart je pro nás dlouhodobě vzorem v oblasti poskytování zákaznických služeb, od něhož jsme se zejména v této oblasti hodně učili," uvedl předseda představenstva společnosti HP Invest Daniel Večeřa.

Pro zákazníky znamená tato zpráva jistotu, že značka DATART, prodejny i e-shopy Datart.cz a Datart.sk zůstanou plně zachovány v České republice i na Slovensku. „Nemění se osvědčená pro zákaznicky orientovaná strategie Datartu. Zůstává současné vedení společnosti Datart a pokračuje spolupráce se všemi obchodními partnery."

 

Pavel Bádal
Výkonný ředitel DATART INTERNATIONAL a.s.

Daniel Večeřa
Předseda představenstva HP INVEST a.s.


O společnosti Datart
Kdo jsme
Společnost DATART INTERNATIONAL, a.s. je na našem trhu již více než 20 let. Svým zákazníkům nabízí mimo neustále aktualizovaného sortimentu i stejné ceny v prodejnách jako na internetu, záruku nejnižší ceny, základní instalaci výrobku zdarma a mnoho dalších služeb, které zpříjemní nejen nákup, ale samotné užívání zakoupeného zboží.

 

O společnosti HP INVEST

Společnost HP Invest a.s. je mateřskou společností firem ve skupině HP TRONIC. Mezi hlavní aktivity skupiny HP TRONIC patří provozování sítě elektroprodejen Euronics, internetového obchodu Kasa.cz, internetového obchodu Hej.sk působícího na Slovensku. Do skupiny HP TRONIC patří rovněž společnosti Český Triangl a.s., nabízející atraktivní splátkové produkty, ETA a.s., tradiční česká značka domácích elektrospotřebičů a Resort Valachy, tři horské hotely Lanterna, Horal, Galik, relaxační centrum wellnes Horal s termálními bazény ve Velkých Karlovicích v podhůří Beskyd a Javorníků.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů