basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Datart je již třetím rokem v černých číslech

Český prodejce elektroniky Datart má za sebou další velmi úspěšný rok, již třetím rokem po sobě je v černých číslech. Ve finančním roce 2016/2017 jeho provozní výsledky hospodaření dosáhly 43, 4 miliónů Kč a čistý obrat přes 5,8 miliard Kč. V tomto roce pokračuje v dalším růstu a rozvoji.

Finanční rok 2016/2017  je pro Datart již třetím ziskovým rokem v řadě. „Tento rok byl pro nás obzvlášť složitý, protože jsme ukončili významnou spolupráci s O2 v řádu desítek miliónů korun. O to více si ceníme, že se nám podařilo dosáhnout provozních výsledků hospodaření ve výši 43,4 miliónů Kč, přestože v roce předešlém činily dokonce 48,4 miliónů Kč. Obrat nám vzrostl o pět procent, konkrétně z 5,5 na více než 5,8 miliard Kč," říká David Loyer, finanční ředitel Datartu.

„Naší strategií je prodej elektra a souvisejících služeb, jako je například vlastní Datart doprava nebo Datart kuchyňská studia. Za naším úspěchem stojí také propojení kamenných prodejen s e-shopem. Již léta fungujeme jako prodejce i jako odborný poradce. Naším sloganem je opravdový elektrospecialista, významně proto investujeme do rozvoje našich lidí," doplňuje David Loyer.

V tomto roce Datart plánuje pokračovat v expanzi, modernizuje jednak stávající a zároveň otevírá nové prodejny. Loni Datart otevřel tři nové prodejny v Jihlavě, Jablonci a Trnavě, i letos již stihl otevřít další tři prodejny v Praze, Nymburku a Bratislavě. Díky tomu je firma blíže zákazníkům. Cílem humanizace prodejen je, aby se zákazník v prodejně cítil příjemně s náležitou péčí.  Vedle tradičních velkých prodejen Datart otevírá i malé městské prodejny, u těchto prodejen se zaměřuje na okamžitou dostupnost sortimentu a osobní kontakt se zákazníkem. V současné době má v Čechách a na Slovensku Datart 48 kamenných prodejen, 6 Datart kuchyňských studií a 2 e-shopy. Finanční rok má Datart od května do dubna. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů