basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Datart doprava – kdy jezdí nejčastěji a kdy nejméně?

Datart doprava rozváží nejvíce zákazníkům novou elektroniku ve středu a čtvrtek a naopak nejméně v pondělí. Tato oblíbená doprava vozí více jak 10 let velké spotřebiče každý den, včetně víkendů a svátků. Datart i letos bude rozvážet zboží až do Štědrého dne.

Češi si stále častěji nechávají dovést novou elektroniku domů, do práce nebo na chalupu. Nejvíce zboží si nechávají přivést uprostřed týdne, ve středu a ve čtvrtek mezi 9. a 14. hodinou. Druhým velmi oblíbeným časem jsou večerní hodiny v rozmezí 19 až 21 hodin. Nejmenší zájem o dopravu je naopak v pondělí a ve městech pak také o víkendu, kdy naopak zejména od jara do podzimu roste počet rozvozů na chalupy. Vyplývá to z údajů společnosti Datart, která ročně rozveze zboží více než 85 tisícům zákazníků a za deset let už udělala přes pět set tisíc závodů.

„V průměru Datart zaváží denně v České republice zboží 230 zákazníkům a na Slovensku zhruba 120 zákazníkům. V předvánočním období denní průměr vzroste na 400 zákazníků v ČR a  200 na Slovensku. Jsou ale i velmi exponované dny, kdy jen v České republice zavezeme zboží více než 600 zákazníkům za den," říká Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu.  

Datart i letos bude rozvážet zboží až do Štědrého dne. Pracovníci Datartu zákazníkům spotřebiče i nainstalují a starou pračku nebo ledničku si od nich v případě zájmu odvezou a zařídí jejich ekologickou likvidaci.

Datart rozváží zboží vlastními vozy s vlastními řidiči do všech koutů České republiky. Loni dohromady najeli přes 1,3 miliónu kilometrů, což odpovídá 33 okroužení Země nebo 3,4 cesty na Měsíc. Datart má celkem 37 vlastních vozů, jejichž průměrné stáří jsou 4 roky. Jezdí s nimi 59 řidičů, kteří zákazníkům rozváží zboží každý den v roce, včetně všech svátků a víkendů. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů